Styczeń 17, 2018, 15:57:19 pm

Autor Wątek: Black&Decker KW900E - luzy na stopie  (Przeczytany 310 razy)

Offline Miecho

• Newbie
  • *
Black&Decker KW900E - luzy na stopie
« dnia: Listopad 18, 2017, 17:02:49 pm »
Czy ma ktoś pomysł jak zlikwidować luzy na stopie oraz jak zwiększyć płynność opuszczania/podnoszenia?
Odchył do 2mm, opuszcza i podnosi się skokami,

Frezarkę kupiłem jesienią 2016r. z powodu luzów musiałem ja odłożyć i korzystać z maszyny znajomego, ale co dobre szybko się kończy i teraz zmuszony jestem pracować na swojej  :(

Kupiłem na miejscu w Robo-Kop aby nie mieć problemów z gwarancja itp, stwierdziłem luz - chwieje się na podstawie, frez będzie miał odchył do 2mm.
Sklep się wypiął i kazał mi bezpośrednio uderzać do serwisu Erpatech. W serwisie fachowcy najpierw kazali natychmiast wysyłać na naprawę, a po 3 dniach była u mnie z karteczką:
"Informujemy, że elektronarzędzie jest sprawne i spełnia wszystkie zakładane przez producenta warunki techniczne. Frezarka Black+Decker jest narzędziem amatorskim i nie służy do prac precyzyjnych oraz profesjonalnych"

Zainteresowanym mogę dostarczyć skan owego pisemka.

Offline cumbajszpil

• Sr. Member
  • Volenti non fit iniuria
Odp: Black&Decker KW900E - luzy na stopie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2017, 17:21:39 pm »
Wyślij to do centrali.
Producenta i serwis zapamietam.
AnDrew

Offline orb

• Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2017, 08:33:28 am »
U mnie KW1600EKA też nieznacznie kiwa się, więc może to już norma producenta i wszystkie tak mają. Na prowadnicach chodzi w miarę płynnie, psiknąłem minimalnie smarem silikonowym, bo tam jakieś gumy jeszcze są.

Offline Miecho

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2017, 09:24:20 am »
Ja ja wybrałem z"tańszych" modeli ponieważ macałem 2 sztuki w innych sklepach i nawet bez blokady nie kiwały się.
Poprzednio miałem Einhella jeszcze z żółtej linii i nie miał tych dolegliwości - jedynie był słaby i pył zamulał włącznik na co pomogła zwykła taśma izolacyjna.
Teraz myślałem, że kupuję lepszy sprzęt, kiedyś B&D był dla mnie wyznacznikiem poziomu jakości :(

cumbajszpil - do jakiej centrali wysłać, wszędzie kierują mnie do głównego serwisu gwarancyjnego Erpatech

Offline cumbajszpil

• Sr. Member
  • Volenti non fit iniuria
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2017, 10:32:05 am »
Wyślij pismo do B&D ... niech centrala się martwi,
2mm to nawet dla amatota za duźo ...

http://www.stanleyworks.pl/kontakt

B&D to marka Stanleya, zalatwiaj z nimi ...
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2017, 10:50:58 am wysłana przez cumbajszpil »
AnDrew