Czerwiec 25, 2018, 18:02:44 pm

Autor Wątek: Frezarka Bass  (Przeczytany 5235 razy)

Offline majzny

• Newbie
  • *
Odp: Frezarka Bass
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 07, 2017, 17:09:41 pm »
Witam

Małe sprostowanie ja mam z nalepką Bavaria tam były 6 i 10 .

Online Rafalski

• Full Member
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 19, 2017, 12:17:00 pm »
10mm to bardzo nietypowe. Były tam też jakieś frezy na 10mm?
A kupilibyście bezpośrednio w Chinach kompletny zestaw tej makity w miękkiej torbie za mniej niż 100 Euro?

Offline noprofi_semi

• Sr. Member
  • Gwóźdź wystaje, chwytaj za młotek.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 19, 2017, 14:12:31 pm »
Jeśli potrzebujesz jednoręcznej i w miarę niedrogiej to może coś takiegohttp://allegro.pl/makita-maktec-frezarka-jednoreczna-mt372-frez-i6671856962.html. Ja całe życie robię chinczykami i mam frezarki einhel i blaucośtam i muszę sobie radzić ale krawędziówka to myśle że ta będzie spoko.

Online Rafalski

• Full Member
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 19, 2017, 14:41:17 pm »
"Potrzebujesz" to takie względne określenie.
Po prostu jest okazja i taki diabełek kusi, wpychając gdzieś w zwoje mózgowe tą myśl "chcę mieć".

Offline noprofi_semi

• Sr. Member
  • Gwóźdź wystaje, chwytaj za młotek.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 19, 2017, 14:45:03 pm »
Będąc użytkownikiem tych chinek które mam wiem że czasem by się przydała jednoręczna. Jeśli nie masz frezarki wogóle to to co zaproponowałeś to jest jakieś wyjście... Czasami warto przemyśleć... co najbardziej potrzeba

Online Rafalski

• Full Member
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 19, 2017, 14:48:33 pm »
Eeeee no, tak źle nie jest. Mam Hitachi M12VE i Metabo Of10.
A ta Makita to po prostu jakoś się uśmiecha. Wiem, że Makita nomalnie produkuje też w Chinach, więc jest szansa, że to całkiem normalna produkcja.

Online KonradRak

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 11, 2017, 11:21:53 am »
Witam po przerwie. Trochę pomęczyłem już tą frezareczkę Bass i kilka uwag. Tuleje redukcyjne są nędznej jakości. W Makicie dużo lepiej. Przystawka do frezowania wgłębnego nie ma tunelu odpylającego!? Dla mnie to największa wada bo czystość w warsztacie najważniejsza. W przystawce jednoręcznej jest a tu brak - dramat. Używam praktycznie tylko przystawki jednoręcznej. Zdarzyło mi się użyć też kątowej ale tego wynalazku:

nie dane mi było stosować a wart 100zł. Teraz wiem, że wolałbym kupić 2szt frezarki tylko z przystawką jednoręczną, niż jeden zestaw tych wszystkich przystawek za 400zł (aktualnie 450zł Bavaria). Generalnie frezarka wykonana bardzo solidnie i do lekkich prac idealna. Przy okazji szukania nowej lamelownicy na alledrogo natknąłem się na ogłoszenie tego zestawu Bass za 1000zł!!! Jakiś idiota chce oszukać klienta bo może pomyli się i kupi to drożej od zestawu Makity :) Nie mam pojęcia gdzie sieją takich idiotów!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2017, 11:24:03 am wysłana przez KonradRak »

fyme

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 11, 2017, 15:03:37 pm »
Tą przystawkę można przezbroić i wtedy całkowicie zmienia zastosowanie. Mam taką samą tyle że sygnowaną logiem Makity.

Online KonradRak

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 11, 2017, 16:07:50 pm »
Nie wiem w czym problem ale nie widze Twojego zdjecia i wiekszosci zdjec na tym forum bedac zalogowany przez Tapatalk. Niektore widze, wlacznie ze swoim ale nie wiem w czym problem?

fyme

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 11, 2017, 18:42:33 pm »
To wina tapatalka. Ja zainstalowałem starszą wersję i teraz widzę wszystkie zdjęcia.

Online KonradRak

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 11, 2017, 22:24:04 pm »
Teraz widzę fotkę, nie wpadłem na taki pomysł. Teraz wykorzystam na 100% wszystkie przystawki :)

Offline orb

• Nagroda :)
  • Sr. Member
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 02, 2017, 03:17:24 am »
Witam po przerwie. Trochę pomęczyłem już tą frezareczkę Bass i kilka uwag.

Trochę już minęło czasu od ostatniego opisu męczenia, pytanie, czy frezarka Bass daje jeszcze radę, czy już zamęczona leży na szrocie?

Sam się zastanawiam nad czymś podobnym, ale Makita/Maktec w wersji dla amatora za niższe pieniądze nie ma możliwości regulacji prędkości. Na tym mi zależy, ze względu na obróbkę nie tylko drewna, ale i tworzyw. Tu też pojawia się pytanie, czy ta frezarka jest w stanie pracować na niższych obrotach, czy ma tą samą tendencję do zamulania jaką szczycą się inne chińskie twory? W opisie zauważyłem dodatkową elektronikę aka "softstart".

Jak jest w realu po pewnym czasie użytkowania? O "Bass Polska" słyszałem sporo negatywnych opinii, z których jasno wynika, że to najzwyklejszy na świecie polski importer chińskiego (zagranicznego) "badziewka".

Online KonradRak

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 02, 2017, 22:33:36 pm »
Witam,
Na wstępie o wadach. Dołączone tuleje redukcyjne na 10 i 8mm można wyrzucić do kosza. Frez jest niewycentrowany i jest duże bicie. Łożyska w frezach 8mm padały jak muchy. Natomiast jest idealnie z tuleją redukcyjną na 6mm, ta na zdjęciu po lewej.

W tym przypadku frez wyważony idealnie. Można by ją nawet w małym ploterze CNC zastosować. Generalnie wykonanie samej frezarki jest bardzo dobre. Wpadka tylko z tymi tulejami. Bez sensu jest też kupować cały zestaw z tymi przystawkami za 400zł bo jedyna sensowna do frezowania wgłębnego nie ma wyprowadzenia do odkurzacza a dla mnie czystość podczas pracy najważniejsza (pisałem w tej sprawie do Bass Polska ale olewka totalna). Lepiej za te pieniądze kupić 2szt z przystawką do wycinania.
Co do "soft start" to wg mnie nie ma albo elektronika ma tak gwałtowną krzywą narastania, że nie czuję. Praca na niski obrotach odpada ze względu na znikomy moment obrotowy. Jednak w tym przypadku możliwe jest bezpieczne stosowanie wyłącznie frezów 6mm a te można pędzić na max obrotach. Aktualnie szukam takiej tulei na 1/4 cala (nietypowy wymiar zewnętrzny bo na dole ma ok 9,5mm a na górze 1/2 cala (12,7mm)) bo już dawno przeszedłem na frezy calowe ze względu na niską cenę firmowych chińczyków i rewelacyjną jakość n.p Arden. Ceny frezów CMT to jakaś kpina!. Kupuję to samo 2 a nawet 3x taniej przy zamówieniu za minimum 100$.
Ta frezarka ma różne nazwy, "marki" typowy Chińczyk ale poprawnie wykonany. Mam kilka frezarek, same tanie chińczyki. Niektóre rewelacyjne ale niektóre katastrofa np Einhell RT-RO 55.
To gówno nie powinno kosztować więcej niż 100zł! Sentyment mam np. do BOF 1300. Męczę ją już ponad 5 lat a wymieniłem tylko łożysko i blokadę posuwu (być może miałem szczęście - jak to z chińczykami). Frezarka o klasę lepsza od tego czerwonego g!
Pozdrawiam,

Offline orb

• Nagroda :)
  • Sr. Member
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 02, 2017, 23:02:14 pm »
Co do "soft start" to wg mnie nie ma albo elektronika ma tak gwałtowną krzywą narastania, że nie czuję.

W takim razie sami nie wiedzą co sprzedają, chociaż wcale mnie to nie dziwi:

Aluminiowy korpus frezarki  i łagodny rozruch zapewniają wysoką dokładność pracy.

Tuleja 8 mm to w sumie grosze, o ile wymiary sklonowali z Makity RT0700C. Majzny wspominał, że 8 mm pasuje do kolejnego klona - Bavarii 1250, który na pierwszy rzut oka różni się tylko nalepką. W gruncie rzeczy najbardziej zależy mi na przystawce do wycinania, szkoda, że w takim zestawieniu nie sprzedają. Dzięki za info.

Online KonradRak

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 02, 2017, 23:12:10 pm »
Niby ta Bavaria to to samo. Wątpię aby różniły się wrzecionem ale do Bass nie pasują popularne tuleje redukcyjne. Nie wchodzą wystarczająco głęboko za względu na niepotrzebne przewężenie otworu (ma ok 9,5mm). Zapytaj znajomego i poproś o zdjęcie tej tulei. Ja mam całą garść najróżniejszych i nic nie dopasowałem?