Sierpień 20, 2018, 00:47:03 am

Autor Wątek: Frezarka - tylko meble kuchenne  (Przeczytany 911 razy)

Offline L.mArK

• Newbie
  • *
Odp: Frezarka - tylko meble kuchenne
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 13, 2018, 20:18:18 pm »
A łączenie dwóch blatów w L?

Offline L4

• Hero Member
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 13, 2018, 20:22:03 pm »
Za to na dwa razy ;)

Dalej chyba wygodniej i szybciej (albo na pilarce stołowej) niż frezem 'jubilerskim'?

Do pracy zarobkowej to albo wymienne płytki albo na bogato frezy diamentowe (tu wymagany uchwyt frezarki 12 mm bo na 8 nie ma albo ja nie znalazłem).

CMT ma na 6/8 diamentowe 'do CNC'.
A na wymienne z tego co kojarzę minimum 8mm.

Polecisz coś żeby nie kosztowało majątku a było przyzwoite?

Makita RT0700 chyba jeszcze nikogo nie rozczarowała. Ewentualnie wersja na 18V teraz jest, jak się nie będziesz z odkurzaczem bawić to dużo większy komfort bez kabla.

fyme

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 13, 2018, 20:24:42 pm »
Makita RT0700 chyba jeszcze nikogo nie rozczarowała

Mnie nie rozczarowała choć do frezowania łączonych blatów poleciłbym raczej coś mocniejszego. Nie żeby nie dało rady tą makitą ale jednak wg mnie raczej od święta niż zarobkowo.

CMT ma na 6/8 diamentowe 'do CNC'.

Aż sprawdzę bo zaciekawiłeś mnie :) Swego czasu sporo szukałem takich frezów i jedyne jakie znalazłem to te z trzpieniem 12.

Dalej chyba wygodniej i szybciej (albo na pilarce stołowej) niż frezem 'jubilerskim'?

No ja do dziś wycinam nuta pilarką ale robię to od święta (na fuchy) bo przejazd na dwa razy to średni pomysł przy dużym przemiale choć frez 3,2 wg mnie też. Najlepsza piła stacjonarna z tarczą szerokości 3,2 i wtedy jest git :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2018, 20:27:17 pm wysłana przez fyme »

Offline L4

• Hero Member
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 13, 2018, 20:36:40 pm »
Mnie nie rozczarowała choć do frezowania łączonych blatów poleciłbym raczej coś mocniejszego. Nie żeby nie dało rady tą makitą ale jednak wg mnie raczej od święta niż zarobkowo.

Zgadywałem w sumie, że pod blatami kryje się tylko kwestia obrzeży a nie łączenia - to faktycznie pewnie większa by się przydała. Dlatego dobrze mieć dwie :-)

Aż sprawdzę bo zaciekawiłeś mnie  Swego czasu sporo szukałem takich frezów i jedyne jakie znalazłem to te z trzpieniem 12.

https://www.punta.com.pl/sklep,16712,frezy_diamentowe141dt1
Nie mam pojęcia o co chodzi z gwiazdką przy średnicy, ale takie są tańsze :-)

fyme

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 13, 2018, 20:39:11 pm »
https://www.punta.com.pl/sklep,16712,frezy_diamentowe141dt1
Nie mam pojęcia o co chodzi z gwiazdką przy średnicy, ale takie są tańsze :-)

Zobaczyłem cenę i już się wyleczyłem z diamentów :D

Pójdę jednak w płytki od globusa bo taniej niż u CMT ;)

Offline L4

• Hero Member
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 13, 2018, 21:14:55 pm »
To fakt. Mam dwa frazy na płytki i mnie Globus kosztował 80 zł, a CMT chyba z 90 :-).

Offline L.mArK

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 13, 2018, 21:21:46 pm »

fyme

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 13, 2018, 21:29:24 pm »
Najlepsza to by była stacjonarna ale jak już chcesz to robić ręczną (wykonalne ja tak robię) to najlepiej by było kupić taką z możliwością pracy na szynie by nie ciągać stopą pilarki po materiale. Ideałem z ręcznych narzędzi byłaby zagłębiarka, pracuje na szynie i ma dużo bardziej precyzyjny mechanizm ustawiania głębokości czy pochyłu choć od biedy zrobisz jakakolwiek z dobrą tarczą.

Offline L.mArK

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 13, 2018, 21:31:06 pm »
A jaką najtańszą z szyną polecasz?

Offline L4

• Hero Member
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 13, 2018, 21:36:02 pm »
Makita bądź Bosch, zależy jaki Ci odcień pasuje. Jest też Dewalt, ale mniej popularny i mniej akcesoriów chyba, ale też ma kilka swoich fajnych plusów.
Z większą sakiewką - Festool albo jeszcze lepiej Mafell.

fyme

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 13, 2018, 21:49:02 pm »
A jaką najtańszą z szyną polecasz?
Najtaniej z szyną będzie Makita jeśli chodzi o zagłębiarki natomiast jeśli o pilarki to chyba Bosch z serii niebieskiej może pracować na szynie i kosztuje połowę Makity. Ale... zawsze jest jakieś ale :) Jak chcesz się tym zajmować zarobkowo to polecam jednak zagłębiarkę - czas też kosztuje. Zagłębiarką bez problemu wytniesz otwór w blacie pod zlew czy płytę kuchenki (pilarką też da radę choć jest to mniej bezpieczne i mniej precyzyjne wg mnie). Powiem więcej ja bym poszedł w Festoola bo... bo ma wg mnie najbardziej rozbudowany system akcesoriów dodatkowych.
Dla przykładu kupujesz zagłębiarkę Festoola z szyna, z czasem kupujesz frezarkę i adapter i wszystko pasuje, ale to nie koniec :) kupujesz szynę w systemie 32 i adapter do frezarki i lecisz odwierty pod zawiasy, półki i wszystko co ci przyjdzie do głowy w systemie 32 mm. Można by tak wymieniać jeszcze trochę ale myślę że zrozumiesz o co mi chodzi.

No jest jeszcze Mafell - najlepszy ze wszystkich do płyt bo ma niepowtarzalny system podcinania, niedostępny nigdzie indziej, pracuje na szynach Boscha i Festoola ale kosztuje krocie.

Mam dwa frazy na płytki i mnie Globus kosztował 80 zł, a CMT chyba z 90 :-).

Gdzie dają tak tanio?
Globusa znalazłem za 179 PLN a CMT jeszcze więcej. A do tego trzeba policzyć jeszcze płytki.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2018, 21:54:24 pm wysłana przez fyme »

Offline L4

• Hero Member
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 13, 2018, 22:49:31 pm »
Gdzie dają tak tanio?
Globusa znalazłem za 179 PLN a CMT jeszcze więcej. A do tego trzeba policzyć jeszcze płytki.

Polowanie na okazje. Globus miał w czarny piątek frezy R2 po taniości na przykład.