Lipiec 18, 2018, 20:13:25 pm

Autor Wątek: Frezy poniżej 200 zł? :o  (Przeczytany 1541 razy)

Offline kipi

• Sr. Member
Frezy poniżej 200 zł? :o
« dnia: Grudzień 22, 2017, 22:41:04 pm »
Będę potrzebował w najbliższym czasie kilka frezów m.in prosty z łożyskiem górnym, do wręgów, jakiś skośny o prostych ściankach.
Patrzyłem na stronie CMT, ale każdy jeden, który oglądam kosztuje blisko 150-200 zł lub w zestawie z kilkoma łożyskami za 350-400 >:(

Wolałbym kupić frezy, które nie będą za sztukę droższe niż moja frezarka (parkside  :P) Są na rynku jakieś frezy rozsądne jakościowe w niższej cenie? Frez nie będzie pracował w fabryce ikei na 3 zmiany, a raczej zrobi 1 robotę i pójdzie do szuflady.

Offline orb

• Nagroda :)
  • Sr. Member
  • *
Odp: Frezy poniżej 200 zł? :o
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2017, 22:48:34 pm »
Frezów Ci nie doradzę, bo sam używam takich amatorskich po taniości z zestawu Graphite. Szaleństwa nie ma, tragedii też nie ma, do mojej maniany spokojnie wystarczają.

Mam za to pytanie odnośnie frezarki Parkside. Duży masz luz na stopie/prowadnicach (boczny itd.), kiedy zagłębiasz frez?

Offline L4

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2017, 08:50:43 am »
Psst, zaraz się dowiesz, że frezy masz CMT z wymiennymi ostrzami po >250 zł kupować ;-).
Trzeba było nie kupować Parkside tylko od razu Festoola to by tak nie bolało :-).

Offline SpecPiotr

• Hero Member
    • Stolarnia Speca
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 23, 2017, 09:51:00 am »
L4. Skoro tak podchodzimy do tematu to tak naprawdę autor niech kupi pierwsze z brzegu bo wszystkie za kilka złociszy to ten sam szit. Może wytzyma jedną robotę bez palenia materiału a może wytrzyma 5 robót. Jeden będzie miał farta na takie i drugi na inne. Nikt nie potrafi powiedzieć, że taka i taka firma na pewno ma tanie i dobre bo między innymi na tym polega ich taniość, że to loteria. Taka prawda o frezach.
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

Offline leeching

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2017, 10:15:32 am »
Podpowiem, że od jakiegoś czasu bez problemu można robić zakupy na niemieckim amazonie. Tam mają zestawy firmy ENT od 100 EUR.

Ostatnio się mocno lansują na niemieckim youtubie. W recenzjach ludzie sobie chwalą.

Offline L4

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 23, 2017, 10:17:37 am »
Nie wiem, ja tam kupuję CMT generalnie, choć staram się polować na promo i poniżej stówki większość mnie kosztowała.

Offline stachmiesz

• Hero Member
  • Lajf is brutal end ful of zasadzkas
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 23, 2017, 10:19:00 am »
Kipi ja dysponuje zestawem Geko za kilka zł. Mam je już z 10 lat, ale używam sporadycznie. Dają radę jak robisz z czuciem. Nawet w płycie troszkę frezowały, no ale się przez to trochę potępiły
Tu masz link do pierwszego z brzegu sklepu, poszukaj to może znajdziesz taniej

http://www.narzedziak.pl/geko-frezy-profilowane-do-drewna-35szt-trzpien-8mm-g01202.html
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2017, 10:20:56 am wysłana przez stachmiesz »

fyme

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 23, 2017, 10:34:23 am »
Ja używam frezów Luna, sporo tańsze od CMT ale całkiem nieźle się spisują. Generalnie polecam.

Offline swfr

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 23, 2017, 14:15:28 pm »
Jeżeli Bardzo Ci się nie spieszy to Arden Huhao na Aliexpress.
Od kilku do kilkunastu USD. Tanie i dobre.

kozio

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 23, 2017, 20:27:35 pm »
Frez nie będzie pracował w fabryce ikei na 3 zmiany, a raczej zrobi 1 robotę i pójdzie do szuflady.
Kup zestaw np yato a te które się zuzyją po czasie wymień na lepsze i tyle. Tak bym zrobił gdybym jeszcze raz zaczynał przygodę.

Offline orb

• Nagroda :)
  • Sr. Member
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 25, 2017, 10:45:53 am »
Kipi ja dysponuje zestawem Geko za kilka zł. Mam je już z 10 lat, ale używam sporadycznie. Dają radę jak robisz z czuciem.

A jak mają się łożyska w tych frezach po takim czasie? W gruncie rzeczy za swoje 12 sztuk  Graphite dałem tylko ~50 zł mniej, a tu jest ich 3x więcej.

kozio

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 25, 2017, 10:47:04 am »
Ja mam komplet z Juli i wykorzystywany sporadycznie działa do tej pory.

Offline stachmiesz

• Hero Member
  • Lajf is brutal end ful of zasadzkas
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 25, 2017, 10:48:50 am »
A jak mają się łożyska
jedno się rozsypało, ale są przykręcane więc wymiana i sprawne :)

Offline kipi

• Sr. Member
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 30, 2017, 11:29:35 am »
Mam za to pytanie odnośnie frezarki Parkside. Duży masz luz na stopie/prowadnicach (boczny itd.), kiedy zagłębiasz frez?
Użyłem jej dosłownie 2 razy do tej pory, więc nie za wiele mogę powiedzieć

Problem z frezem sam się rozwiązał, bo rozmiar jaki potrzebuje znalazłem tylko w CMT i tylko z wymiennymi płytkami :|

przemek77

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 30, 2017, 12:39:31 pm »
Zakup boli tylko na samym początku. Później tylko same plusy, zwłaszcza przy projektach, w których średnica freza musi być powtarzalna. Zwykły po każdym ostrzeniu zmienia wymiary, w płytkowym nie ma tego problemu.