Czerwiec 25, 2019, 20:33:49 pm

Autor Wątek: Skąd frez?  (Przeczytany 1918 razy)

Offline mrblaha

• Newbie
  • *
Skąd frez?
« dnia: Lipiec 24, 2018, 21:34:44 pm »
Pacjent: kawał dębiny, niestety nierówny. Z braku odpowiedniej (ba, jakiejkolwiek) grubościówki aby wyprowadzić blat na płasko postanowiłem zbudować prosty planer do frezarki.

Problem mam z dobraniem frezu- mam frez typu T renomowanej  ::) marki Condor, problem w tym, że jest za krótki. Gdzie można znaleźć w miarę tani dłuższy frez do planowania? Wyczytałem, że nada się każdy frez do rowków, ale wszystko co znajduje tak do 100zł ma maksymalnie 5cm długości. Wiem, że mogę podnieść drewno, ale dalej będę potrzebował czegoś dłuższego- idealnie ok 60-65mm (wałek 8mm). Podrzucicie jakiegoś linka? Znalazłem do tej pory taki, ale nie wiem, czy będzie ok:
https://allegro.pl/luna-frez-do-rowkow-sr-25-mm-trzp-8-mm-i7434913405.html

Online Lirorobert

• Hero Member
    • Lirorobert
Odp: Skąd frez?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 29, 2018, 10:05:13 am »
Frezarka z 8mm uchwytem jest za mała.
Wygniesz frez albo uszkodzisz wał.
Podnieś msteriał do góry.

Offline mrblaha

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2018, 21:19:31 pm »
No cóż... nie jest ;) Udało się tym dziadostwem z Leroya, aczkolwiek był moment, że trzeba było lecieć dwa razy.
Teraz szlifowanie i żywica.

Online Lirorobert

• Hero Member
    • Lirorobert
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 29, 2018, 21:26:26 pm »
Miałem na mysli frez z dłuższym trzpieniem.
Fajnie że ci się udało.
Wrzuć zdjęcia.

Offline mrblaha

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2018, 14:22:08 pm »
Stolik jest już (albo dopiero) na etapie szlifowania i polerowania. Do kanionów użyłem żywicy Deco z ciecha. Teraz szukam sposob na zabezpieczenie góry po polerowaniu- lakier/wosk i inne. Czytania dużo:)

Offline papajondro

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2018, 12:06:11 pm »
Mam nadzieję że sprzedawca powiedział Ci że DECO K jest miękkie nawet po tygodniu od zalania i zalecają wykończyć utwardzaczem DEKO.

Przerabiam podobny temat i do zabezpieczenia zdecyduje się na lakier- jednak to jest stół i szkoda byłoby odbarwić drewno barszczem lub czymś podobnym.

Mam pytanie czy po planowaniu frezem do rowków nie zostały ślady po przejściu narzędzia?

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Offline tytus_bomba

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2019, 22:16:38 pm »
Cześć, odpowiadając na pytanie papajondro: rowki zostają ale po szlifowaniu taśmówką a potem szlifierką mimośrodową jest ok. Wiadomo, wymaga to cierpliwości ale da się zrobić. Właśnie spędziłem weekend na takiej zabawie.