Grudzień 11, 2018, 01:05:01 am

Autor Wątek: Tuleja 30mm na 32mm oraz przejście na 8mm  (Przeczytany 104 razy)

Offline MichałB

• Newbie
  • *
Tuleja 30mm na 32mm oraz przejście na 8mm
« dnia: Grudzień 06, 2018, 10:38:23 am »
Czołem,
Posiadam maszyne wielofunkcyjną z frezarką dolnowrzecionową z trzpieniem 30mm, póki co frezarki jeszcze nie miałem okazji użyć, a ostatnio wpadły mi w ręce takie stare głowice z wymiennymi ostrzami z otworem 32mm.
Stosował ktoś tuleje redukcyjne 32mm na 30mm? Przeglądam google i znalazłem 3 typy (choć pod ten wymiar to znalazłem tylko te płaskie redukcje):
1. Tuleja długa
2. Tuleja/redukcja płaska pojedyncza
3. Tuleja/redukcja płaska podwójna
Jak na zdjęciach

Który typ powinienem użyć?
Jak ktoś wie gdzie takie tuleje można kupić podrzućcie jakąś stronke.

No i jeszcze pytanie dodatkowe - czy jest możliwość zamontowania jakiegoś przejścia aby w takiej frezarce zastosować frezy trzpieniowe 8mm? Czy to się w ogóle nie sprawdzi?
Pytam, bo zdaje się że trzpieniowe są tańsze i jakby bardziej dostępne, ale nie jestem pewien czy do ich stosowania trzeba mieć dedykowaną frezarkę...

Offline tomekz

• Hero Member
Odp: Tuleja 30mm na 32mm oraz przejście na 8mm
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2018, 11:14:25 am »
Ostatnia dobra ,jedyna wada to kołnierz szeroki  ,który ograniczy głębokie frezowanie. Redukcja wewnętrzna 30/32 tez  zda egzamin.

Frezy trzpieniowe wymagają  dużych obrotów - tego pewno nie masz na swojej  frezarce.

Offline MichałB

• Newbie
  • *
Odp: Tuleja 30mm na 32mm oraz przejście na 8mm
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2018, 14:24:36 pm »
Dzięki, jeśli chodzi o obroty jakie mam, to z tego co pamięam 4500 / 6000 / 8000, jakie są konkretnie wymagane przy frezach trzpieniowych?