Sierpień 21, 2018, 04:50:41 am

Autor Wątek: Jak wykonać ramkę drewniana pod gniazdko elektryczne?  (Przeczytany 779 razy)

meridox

• Gość
Odp: Jak wykonać ramkę drewniana pod gniazdko elektryczne?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 18, 2018, 14:31:35 pm »
gdzieś mam namiar na gościa co sprzedaje lamele dębowe 4-5 mm , za 12 sztuk takich ok 120x600 płaciłem chyba ok 10 zł, jak będę miał chwile to poszukam, tylko w takim cienkim najpierw wierć później docinaj zewnętrzny wymiar bo Ci inaczej szarpnie i popęka

Offline tomekz

• Hero Member
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 18, 2018, 14:34:10 pm »
Tak to cenna uwaga -wpierw  wiercić

Offline Daniel

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 18, 2018, 15:30:48 pm »
No tak racja ;) Dzięki ;)

Offline burchov

• Full Member
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 18, 2018, 16:20:00 pm »
gdzieś mam namiar na gościa co sprzedaje lamele dębowe 4-5 mm , za 12 sztuk takich ok 120x600 płaciłem chyba ok 10 zł, jak będę miał chwile to poszukam, tylko w takim cienkim najpierw wierć później docinaj zewnętrzny wymiar bo Ci inaczej szarpnie i popęka

jakbyś znalazł i mógł to i dla mnie prześlij namiary ;)

Offline jawor

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 19, 2018, 06:00:31 am »
Od siebie dodam tylko, żebyś zaczął od kupienia przynajmniej jednego gniazda lub włącznika pod jaki chcesz montować te ramki, dlatego, że ją wpinasz od spodu osprzętu - wymiary mogą być różne a otwory w 95% będą kwadratowe. Szkoda by było zrobić partię która okaże się np zbyt luźna. Kibicuję, a jak przyjdzie na mnie czas to sam się na coś takiego się szarpnę

Offline tomekz

• Hero Member
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 19, 2018, 08:53:05 am »
Jeżeli puszki są okrągłe i w nie  wchodzi osprzęt ( gniazdka) to i otwór w deseczce może być okrągły.
Ja bym kupił puszki pogłębiane które mają z boku od środka specjalne otwory na wkręty  do przykręcenia gniazdka i w te miejsca przykręcił deseczki ( czyli ramka dokręcona do wgipsowanej  puszki). Dopiero do tak przygotowanej podstawy wkładał osprzęt (można go mocować tradycyjnie - rozpierając uchwyty wkrętami ,lub dodatkowo ramkę metalową osprzętu wkrętami do  deseczki /ramki )

Offline jawor

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 19, 2018, 10:33:27 am »
Ok, to inaczej - jak chcesz podkładać to pod tradycyjne gniazda, tzn takie bez ramek luz z założoną ramką to luz - robisz okrągłe i  masz. Autor być może nie zdecydował jeszcze co chce zrobić, bo w pierwszym linku podał fotkę gdzie są gniazdka z plastikowymi ramkami i pod nimi deseczka. Drugi link to już normalna ramka (tak która na pierwszej fotce jest plastikowa) zastosowana do gniazda typu jak poniżej - tu już dziurką nie obskoczysz.

Offline Daniel

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 20, 2018, 09:31:05 am »
No tak, decyzja jesszcze nie zapadła.

meridox

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 20, 2018, 13:50:18 pm »
niestety nie znalazłem numeru do gościa, ale jeśli macie fejsa to wiem że gościu często ogłasza się tam ze sprzedażą lameli dębowych na różnych grupach, Jest z Miłomłyna ( tyle tylko pamiętam ) jak mi gdzieś wrzuci się w oczy to dam znać z jego namiarami :)