Styczeń 20, 2018, 07:56:15 am

Autor Wątek: Jakie sprzęty do produkcji mebli  (Przeczytany 1175 razy)

Offline Andriu

• Hero Member
Odp: Jakie sprzęty do produkcji mebli
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 09, 2018, 11:24:20 am »
zaczynałem  od   wkrętarki, wiertarki ręcznej  i  zdezelowanej wyrzynarki,  na  początek proste projekty nie wymagające  jakiejkolwiek obróbki poza skręceniem,  ale  z doświadczenia widzę  że  jak masz troszkę kasy to warto dopłacić  np. do wyrzynarki, ja kupiłęm    festoola trion 300 a moje wcześniejsze  4 lub  5 sztuk  kosztowało tyle samo  a  nie cięło tak jak  ta, potem kupiłem tarczówkę  schepacha  + tarcza  do aluminium,  i  pięknie  tnie  bez wyrwań,  potem robiłęm  trochę  ogrodówki więc kupiłęm  dużą  ukośnicę i frezarkę blacdeker 1600 głównie  do zaokrąglania i robienia  wczepów  jakieś  szlifierki taśmowe, mimośrodowe, ,  teraz robię tylko mebelki,  wiec kupiłem zagłębiarkę mafela z funkcją podcinania,  potem lamelownice żeby  móc  kleić  szafki, teraz  przymierzam się robić  fronty oklejane  okleiną samodzielnie, a  gdy się nauczę  perfekcyjnie  lakierować  i zrobię  małą  lakiernię  pójdę  w fronty lakierowane,

Online kozio

• Hero Member
  • Jeśli się mylę to mnie popraw!
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 09, 2018, 11:32:14 am »
Proste pytanie - jaki masz budżet.
Zaraz się posypie 100 postów o tym co bym kupił gdybym miał kasę.

Zajedz do pierwszej z brzegu hurtowni i zobacz co mają.

Formatówka/panelówka
CNC
Oklejarka
Frezarka gw
Wiertarka do puszek
Zagłębiarka

Reszta wyklaruje się sama

Online kozio

• Hero Member
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 09, 2018, 11:34:08 am »
Albo kup tylko ATUT'a

Offline fyme

• Hero Member
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 09, 2018, 12:10:44 pm »
I wiadro dupereli do tego atuta też się przyda :)

Offline meridox

• Hero Member
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 09, 2018, 12:24:53 pm »
i dwa arkusze płyty do pocięcia na podkładki i dystanse ;D

Andriu czyli tak jak myślałem i pisałem wcześniej że nie trzeba od razu setek tysięcy na sprzęty tylko można  zacząć skromniej i zbiegiem czasu i nowych potrzeb dokupować sprzęt :)
Twój cyrk, Twoje małpy. Mój garaż, moje zasady :)

Offline Uniwh

• Full Member
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 09, 2018, 12:35:07 pm »
Ogólnie budżet jest ruchomy pracuje na etacie + działalność gosp. wszystko można brać w leasing . 

Nie potrzebuje maszyn za mln zł bo  jest to praca narazie dodatkowa którą po prostu lubie.    Jeżeli chodzi o piłe mam hammera z 2m wózkiem narazie wystarczy - jak bym planował zmienić to chyba wolał bym kupić dodatkowo CNC za jakieś 60 tyś. które wytnie już pełen wymiar płyty

Apropos mam np. Grubościówke stomane i jestem zadowolony już na siebie zarobiła... dlaczego by nie kupić na wiertarki stomany Stomana BM 21E

« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2018, 12:37:44 pm wysłana przez Uniwh »

Online kozio

• Hero Member
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 09, 2018, 16:03:24 pm »
Wziąć maszyny można bo i u mnie nie ma problemu.
Problem pojawia się kto będzie przy nich stał!
Postawić debila bez pojęcia co zmarnuje czas i materiał też nie sztuka. Patrząc po fakturach z mojej hurtowni  to bardzo opłaca się wziąć piłę i oklejarke ale samo się robić nie będzie. Trzeba jeszcze jechać do klienta, tłumaczyć, mierzyć,  wyliczać i projektować a potem jeszcze zamawiać i zrobić. wiecej trza czasu liczyć niż sie wydaje. Na koniec montaż i kasa ;)

Offline krzyś48

• Hero Member
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 09, 2018, 16:19:00 pm »
Na koniec montaż i kasa ;) 
I znowu trza liczyć ;D

Offline MChObi

• Hero Member
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 09, 2018, 16:25:32 pm »
Na koniec montaż i kasa ;)

Optymista ;D

Offline przemoprzem

• Hero Member
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 10, 2018, 08:28:38 am »
Patrząc po fakturach z mojej hurtowni  to bardzo opłaca się wziąć piłę i oklejarke ale samo się robić nie będzie

Serio jest aż taka przebitka? Znaczy zapewne w dłuższej perspektywie na pewno się opłaci, ale ostatnio byłem w Tarnowie w dwóch hurtowniach i za ciecie biorą ok 0,70 zł a oklejenie ok 3 zł za 2 (?) mm. Już dokładnie nie pamiętam, mam gdzieś w domu na kartce. Niech będzie te 10 000 zł za pilarkę to jest ponad 14 000 metrów bieżących cięcia. Oklejanie to też chyba ze 2 zł sama okleina. Czas oczekiwania ok tygodnia. W drugiej hurtowi też w Tarnowie ceny podobne.

A tak jak piszesz - maszynę trzeba kupić i .... znaleźć pracownika który se palców nie utnie i materiału nie zniszczy. A jak słyszę znajomych budowlańców jakie mają problemy ze znalezieniem pracowników to nie wiem czy łatwo będzie - do stolarki to już w ogóle się mało ludzi garnie.

Offline radeks

• Hero Member
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 10, 2018, 08:49:38 am »
u nas  hurtownia "bierze" za pocięcie płyty 30 zł (niezależnie na ile kawałków). Oklejanie okleiną 0,8mm też niedrogo, więc jeśli klient (stolarz) jest zorganizowany (czyli ma dobrze zaplanowane rozkroje na dany projekt) będzie zadowolony. Ciężko jest przebić jakość CNC i najnowocześniejszych okleiniarek. Wówczas zbędne są mu bardzo drogie maszyny typu formatówka i okleiniarka stacjonarna.
W razie draki wystarczy zagłębiarka  i okleiniarka ręczna ( lub klej w spray'u)
Także na początek chyba najważniejsze maszyny to te co Andriu napisał.

pozdro

Online m_kola

• Hero Member
  • .
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 10, 2018, 08:57:37 am »
U mnie w jednej hurtowni biorą 15zł za rozkrój płyty niezależnie od ilości formatek zaś w drugiej biorą 1zł/m.b.
W tej pierwszej problemem jest to, że nie robią tego na miejscu tylko mają gdzieś tam jeden zakład gdzie robią rozkroje dla kilku swoich punktów w kraju więc od ręki nic się nie zdziała. W drugiej to pan Zdzisiek kroi na formatówce i różnie mu to wychodzi jeśli chodzi o wymiary ;)
Gdybym ja miał iść w ten sport (produkcja mebli) to na początek na pewno bym korzystał z cięcia w hurtowni natomiast od ręki zainwestował bym w mega dobrą zagłębiarkę, jeszcze lepszą piłę do niej i długie szyny tak bym w razie potrzeby mógł sam dociąć brakujący/uszkodzony/źle docięty kawałek.
A później to życie pokaże czy uda Ci się dobrze zgrać z taką hurtownią czy jednak będziesz wolał się samemu tym bawić co jest sporym kosztem ale niezależność jest też tu istotna.
#aa0022

Offline stachmiesz

• Hero Member
  • Lajf is brutal end ful of zasadzkas
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 10, 2018, 09:03:52 am »
To i ja podam ceny płyty o którą się ostatnio dostałem, mail cenowy z Gdańska:

Dzień Dobry,
płyta H1145 w całości kosztuje u nas 166,12zł netto
koszt za m2 pociętej na formatki to 36,55zł netto
koszt za mb okleiny o grubości 1x22 – 3,51 netto ; 2x22 –4,33zł netto
Można u nas zamówić elementy z transportem na terenie trójmiasta i okolic. Minimum logistyczne to 500zł netto. Kosz dostawy zależy od danej miejscowości (ilość kilometrów poza Gdańskiem) wielkości zamówienia.

Offline przemoprzem

• Hero Member
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 10, 2018, 09:15:44 am »
No właśnie. Jak masz projekt i nie rypniesz się w formatkach to chyba ciecie w hurtowi nie jest złą strategią. Zwłaszcza że na początek nie będzie musu wydawać od strzała min 20 000 zł na formatówkę i okleinarkę. A jak się walniesz to pewnie i tak wyjdą jaja na montażu - a wtedy dobra zagłębiarka, bo przecież formatówki nie weźmiesz do klienta :) No i jakby nie patrzeć to formatówka deko m2 warsztatu zajmuje, a wiadomo że na start to pewnie dłubanie w garażu a nie na hali produkcyjnej.

Offline Andriu

• Hero Member
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 10, 2018, 10:38:09 am »
jak gościu robi łóżka to chyba  ma  jakiś warsztacik