Kwiecień 25, 2018, 07:49:05 am

Autor Wątek: Jakie sprzęty do produkcji mebli  (Przeczytany 1412 razy)

Offline vitter

• Sr. Member
Odp: Jakie sprzęty do produkcji mebli
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 11, 2018, 22:53:42 pm »
Najpierw odpowiedz Sobie co dla Ciebie znaczy Produkcja Mebli
99.99% z Nas składa meble ew .projektuje

I pewnie to Cię interesuję w tej chwili jeśli tak to

-dobry komp + oprogramowanie
-dobra hurtownia płyt
-dobra hurtownia z akcesoriami do produkcji
-elektronarzędzia-zgłębiarka-frezarka-wyrzynarka-wkrętarka-wkrętarka-wiertarka
-szablony bluma
-reszty nie będę wymieniał bo jesteś Konkuręcją  :P

i możesz zaczynać  :D

kozio

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 12, 2018, 06:58:24 am »
Ceny są różne i jakość też.
Heban cięcie formatki to 2,9 netto kronopol.
Wm format to 2,44 netto egger.

I przykładowa fv.
Pozycja 7 i 10

Bywa że w miesiącu na takie usługi idzie nawet koło 2000zl.
Opłaca się więc coś kupić ;)

Offline Andriu

• Hero Member
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 12, 2018, 08:44:48 am »
jak nie masz pomocnika to  dupa
 jeśli chcesz ciąć  u siebie, to pierwsze musisz kupić  płytę, mieć  program do rozrysu bo nie będziesz wiedział  ile tej  płyty kupić,
po drugie  musisz  to do  warsztatu przywieźć,   a to masz  format 280x207 więc do  byle samochodu nie wejdzie,  musisz to załadować  na samochód, rozładować  położyć na  formatówce,  to powiem szczerze  tanio cię  nie wyjdzie,  policz  ile  czasu to  zajmie  tobie  i pracownikowi,  zawsze musisz doliczyć  obsługę konserwacje piły  i okleiniarki,  a nóż  braknie ci  kawałka  okleiny  i pędzisz znowu  do hurtowni  bo  pracownik czeka,
kupując  w hurtowni  składam zamówienie  i płacę tylko za materiał i większy odpad. nie  interesuje  mnie ile płyt  mi potrzeba,  nie  interesuje  mnie odpad, a z biegiem czasu  tych odpadów jest  dużo,
teraz  składam zamówienie meilowo,  po kilku  dniach mam  telefon  że  materiał oklejony jedzie  do mnie, 
zrzucają  mi to na palecie  do  warsztatu  i od razu  idzie segregacja  płyt  i montaż,
kurna  o ile mniej  ciężkiej roboty w  rękach i kręgosłupie,
po za  tym jakości  hurtowni nie przebijesz, 

Offline vitter

• Sr. Member
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 12, 2018, 08:53:54 am »
Uwierz przebije to tylko kwestia ceny  ;) ;D

Offline m_kola

• bez SB
  • Hero Member
  • *
  • .
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 12, 2018, 09:02:57 am »
Jakość jednej hurtowni u mnie przebijesz parksidem do cięcia i żelazkiem do oklejania ;)
#aa0022

Offline Krzysiek_Ełk

• Full Member
    • Projektowanie wnętrz, meble na wymiar
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 12, 2018, 09:03:57 am »
Liczyłem to kiedyś i wychodzi zbliżona cena do hurtowni pod warunkiem, że ktoś dysponuje okleiniarką po której nie trzeba poprawiać i czyścić zbyt długo czyli sprzęty do fabryk a nie zakładów. W każdym innym przypadku tandem majster plus pomocnik wychodzi drożej.

Offline Andriu

• Hero Member
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 12, 2018, 11:31:16 am »
na  średnim  projekcie  wychodzi mi około 80-90  za cięcie  plus  oklejanie, 
jeśli bym miał  dużą piłe  to  w  kilka godzin  bym  wyciął i okleił, ale  licząc roboczogodzinę,  zużycie energii,   itp.  nie wyjdzie taniej.

Offline SpecPiotr

• Hero Member
    • Stolarnia Speca
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 12, 2018, 12:14:39 pm »
Skoro już zeszliśmy na temat samodzielnego cięcia. Absolutnie nie zgodzę się z tym, że nie opłaca się kupować formatówki i okleiniarki. I wcale nie są to koszta które tu padły.
Przeliczając przerób który mam to nawet jakbym wziął maszyny w leasing to po opłaceniu jeszcze by mi grosz został.
Po uwagę biorę też częste urzeranie się z hurtowniami.
Płyty mi przywożą więc kompletnie się tym nie martwie. W każdej chwili mogę nanieść zmiany w projekcie, nie jestem uwiązany czasem pracy hurtowni i mógłbym jeszcze wiele wymieniać.
Zostaje mi i więcej w kieszeni i mam luz psychiczny, że nikogo nie muszę się prosić.
Oczywiście wszystko zależy od drogi jaką wybierzemy przy produkcji mebli bo znam mnóstwo dobrze prosperujących stolarzy którym po prostu się nie chce ciąć samemu. Sam tak też długo robiłem. Ale dzięki temu mam porównanie co bardziej mi się opłaca.
Niech więc autor sam wybierze ale nie wprowadzajcie w błąd, że się nie opłaca ciąć samemu.
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

MChObi

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 12, 2018, 14:03:30 pm »
Jako że nie znam się do się wypowiem.

Opcja z hurtownią moim zdaniem jest dobrym pomysłem na start można zrobić kilka kuchni etc i nie inwestować w park maszynowy. Po czasie jak już trochę zarobimy formatówka to już raczej standard ( chyba że nie ma się miejsca w warsztacie ) .
Za opcją pociętych płyt z hurtowni przemawia :
-nie trzeba kupować sprzętu
-odpada nam czas potrzebny na cięcie

Za własną maszyną przemawia
-nie jesteśmy uziemieni terminami z hurtowni
-mamy możliwość dokonani zmian w cięciu jak coś nagle wyskoczy
-cena , co by nie mówić możemy wybrać sobie płytę jak chcemy rozciąć ( a wiadomo że są różne płyty i ich jakość)
-dalsze możliwości zarobku jak ktoś stoi w miejscu i się nie rozwija to tak naprawdę się cofa , konkurencja nie śpi i co chwile ktoś dodaje coś od siebie czasami jest to usługa , czasami gratis a taki gratis łatwiej zrobić z "odpadów " niż lecieć po nową płytę .

Jak już wcześniej pisałem na samym początku , aby sprawdzić jak nam będzie szło i ile na tym zarobimy , ale w dalszej perspektywie czasu własny sprzęt plusuje . Zyskujemy niezależność , mamy możliwość poprawek od ręki i w razie czego jak nam się coś rozwali w transporcie do klienta w 10 min możemy sobie to wyciąć i okleić , i nie trzeba czekać na wolny termin w hurtowni. Jak robiłem siostrze szafę to z ciekawości zapytałem ile bym czekał jakby mieli mi to pociąć . Usłyszałem 5-7 tygodni ;D

Offline przemoprzem

• Hero Member
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 12, 2018, 14:10:12 pm »
Za opcją pociętych płyt z hurtowni przemawia :
-nie trzeba kupować sprzętu
-odpada nam czas potrzebny na cięcie
- odpada wygospodarowanie miejsca pod pilarkę
Piła tarczowa REMA DMLB-40
wymiary dł/szer/wys     2560x3150x1350mm - 7,5 m2 powierzchni po obrysie, a wiadomo że jakiś "margines" musisz wokoło pilarki zrobić.

Offline Andriu

• Hero Member
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 12, 2018, 14:26:50 pm »
autor  wątku pisze o  początku swojej działalności meblowej .
mam kolegę  komornika,  który odwiedza   niejeden zakład stolarski na śląsku z powodu  przeinwestowania, 
masz robotę  kilku pracowników, a  jak oni zobaczą  ile zaczynasz zarabiać w ich  mniemaniu bo kupiłeś nowe maszyny  to rzucają  robotę albo otwierają  swoje działalności i podbierają klientów, 

Offline Krzysiek_Ełk

• Full Member
    • Projektowanie wnętrz, meble na wymiar
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 12, 2018, 14:34:57 pm »
Czasy zamawiania formatek i czekania 5 tyg to już chyba minęły. Jedna z hurtowni lokalnych (nie będę robił reklamy) ma już program korpusów online. Dają za darmo (pod warunkiem robienia obrotu mies. około 10 tys. na materiałach) dostęp do panelu online do parametrycznego projektowania kuchni. Układasz korpusy jak w pro100 i na koniec dostajesz zestawienie z materiałów, okuć i robocizny dla hurtowni. Klikasz zamów i kuchnia przyjeżdża z nawiertami itp. na palecie. Wkrętarka w łapę i montaż. Przy mnie gość zliczył prosty aneks, 5 szafek na dole, tyle samo na górze. Boki na obudowę lodówki, blat z wyciętym zlewem itp. 750 zł brutto dla hurtowni za przygotowanie tego. Za uja nie wyjdzie taniej robiąc samemu. Tylko gdzie tu stolarstwo ;)

MChObi

• Gość
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 12, 2018, 14:48:33 pm »
750 zł brutto dla hurtowni

20 takich robót i masz już małą formatówkę ;D

Offline Andriu

• Hero Member
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 12, 2018, 14:55:17 pm »
750  zł to dużo
  kwestia cięcią  i oklejania to rozumię,  mały stolarz nie przeskoczy, ale nawierty  pod  zawiasy i półki to każdy  chyba  sam zrobi, ja  przy jednej realizacji  zastanawiałem się nad wierceniem rzędu otworków  pod półki na cnc  w szafach  i jak mi wycenili,  to stwierdziłem że  za to , to mam  dwie dniówki wiercenia,  a rzeczywiście zrobiłem wszystkie     sam   w max 5 godzin, 

Offline SpecPiotr

• Hero Member
    • Stolarnia Speca
Jakie sprzęty do produkcji mebli
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 12, 2018, 14:57:31 pm »
Tylko gdzie tu stolarstwo ;)

Właśnie. Nie porównujmy mebli na wymiar i jakby nie patrzeć rzemieślniczą prace do składactwa.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2018, 14:59:36 pm wysłana przez SpecPiotr »
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.