Lipiec 21, 2018, 23:13:43 pm

Autor Wątek: Kozłowy garaż.  (Przeczytany 83041 razy)

Offline Morświn

• Hero Member
Odp: Kozłowy garaż.
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 03, 2016, 18:32:03 pm »
Ostatnio pod podloge lalismy szybkoschnaca mase ktora odpowiednio rozrobiona fajnie sie rozlewala i schla bardzi szybko jak chcesz info to daj znac.

kozio

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 03, 2016, 19:19:58 pm »
Ale to jakaś wylewka samopoziomująca?
Myślę też nad wymianą bramy garażowej na taką otwierana do gory z drzwiami. Teraz są wrota otwierane na bok z blachy. Jaki może być sensowny koszt takiej bramy?

Offline Morświn

• Hero Member
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 03, 2016, 20:32:08 pm »
Nie ta szybkoschnaca jest do ubytkow Uzin NC182 schnie to chernie szybko i na to szla Mira x-plan samopoziomujaca masa szpachlowa. A na to wszystko szlif. Ladna i rowna baza pod cos wychodzi. Ja bym w sumie przykrecil do istniejacej wylewki plyty osb;) mniej pracy a i przyjemnie sie robi. Jak chcesz to jeszcze na legarkach mozesz to dac i ocieplic. Co do bram podnoszonych do gory moim zdaniem lipa jak uzywasz garazu jako warsztatu bo zabiera sporo miejsca u gory ktore przydaje sie na rozne manewry.

Offline pgrzegorz

• Full Member
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 03, 2016, 20:33:06 pm »
Jaki wymiar tej bramy. Ja szukam 3m x 2.7m to użuwana kosztuje 3 tys. Nowa od 4tys do 8 tys Jak ma być mała zwykła to za 1400 kupisz chńczyka panelowego. Co do ogrzewania to ja mam najtańszy piec co do tego 2 nagrzewnice nadmuchowe podpięte i wszystko zalane gkikolem żeby nie trzeba było palić na okrągło. Pomieszczenie 70 m2 ocieplony tylko sufit a ściany zwykła cegła palona .  nagrzewa sie w ciągu 30 minut.

Offline peter

• Full Member
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 03, 2016, 20:41:22 pm »
brama garażowa jest dobra ,ale w zimę przydały by się zwykłe drzwi żeby zbyt dużo ciepła nie uciekało. Ocieplenie również daję się od środka ,bardzo popularne na wyspach.

Offline Thodd

• Full Member
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 03, 2016, 20:59:55 pm »
Będę śledził ten wątek bo jestem na podobnym etapie. Miałem ściany z pustaków więc je otynkowałem, lekko wygładziłem i pomalowałem farbą fasadową. Na wprost bramy garażowej powiesiłem używane meble kuchenne i mieści się tam mnóstwo różnych gratów :)
Na dłuższej ścianie na pewno warto postawić ukośnicę bo pewnie nie raz będziesz musiał ciąć materiał długości 4-5 mb
Pilarka sprawdza się świetnie na szafce z kółkami - wysuwam i tnę bez problemu.
Natomiast nie wymyśliłem jeszcze jak rozmieścić jakieś blaty, ściski i narzędzia i mieć możliwość wjechania na noc samochodem :)
Może od Ciebie skopiuję pomysły :)

Offline pgrzegorz

• Full Member
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 03, 2016, 21:15:36 pm »
A czy jak to ma być "stolarnia" to zimą nie będzie nawozić się wilgoci do środka i wtedy drewno będzie chłoneło.

Offline Andriu

• Hero Member
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 03, 2016, 21:37:58 pm »
przyłacze sie do tematu, ja też adoptuje nowe pomieszczenie na warsztat.  Wcześniej tam były świniaki. Zbiłem wylewkę prawie 25 cm ale była taka konieczność bo na 10 cm  widać było że  gów..o zrobiło swoje.  Dzisiaj wybijałem otwór na  bramę garażową. Na olx kupiłem  używkę  bramę wiśniowskiego ocieplaną 4 cm  piany. Szukałem przez pół roku z  drzwiami w środku ale nie znalazłem w dobrych pieniądzach. Swoją wyhaczyłem  za 1500 z napędem . czasem są okazję ale trzeba samemu wymontować.  wylewkę będę robił 6-7 cm  a pod spód styropian. Na  olx znalazłem farbę  dwuskłądnikową epoksydową i tym zamierzam pomalować wylewkę i zrobić  lamperię. Kozio  czemu jesteś bezrobotnym  skoro masz fach w rękach. Ja zaczynałęm  od drobnych fuch  dla rodziny i znajomych. 

kozio

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 03, 2016, 21:54:45 pm »
Jestem bezrobotny bo nie mam czasu pracować ;) jest tak bo nie miał bym czasu na to co sobie zaplanowalem.

Offline Morświn

• Hero Member
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 03, 2016, 22:00:27 pm »
Wybacz ze sie powtorze ale: mistrzu ucz mnie;D

kozio

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 03, 2016, 22:19:42 pm »
;D  podążaj za białym kozłem  ;D

Offline Przemcio

• Hero Member
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 03, 2016, 22:47:43 pm »
Super warsztacik Ci wyjdzie.
Trzymam kciuki :)

Zwykle na początku tak strasznie to wyglada a po uprzątnięciu każdy krok do przodu niesamowicie cieszy.

Moja rada nie oszczędzaj na posadzce. Bo to potem najciężej poprawić. Wiem po sobie  kiedyś jak swój warsztat robiłem od takiego stanu jak twój zlekceważyłem trochę posadzkę i zrobiłem ja na szybko. Niestety w wielu miejscach nie wytrzymała i się pokruszyła :( a w niektórych wyszły wykwity z którymi teraz bede się musiał uporać. 
A problem polega na tym ze niestety podłoga jest zastawiona stołami regałami blatami Piła z wózkiem No i teraz jeszcze podstawa dużą pod CNC :(  nie będzie to łatwe teraz zrobić z tym porządek. Trzeba bedzie naprawiać to partiami bo niestety wiele rzeczy nie jest zbyt mobilne :(

Offline marek20

• Hero Member
  • Co tu się pisze ??
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 03, 2016, 23:30:23 pm »
Będę to śledził ty mi pomagałeś to i ja ci pomagam ;)
Pozdrawiam :D

Offline noprofi_semi

• Sr. Member
  • Gwóźdź wystaje, chwytaj za młotek.
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 04, 2016, 06:23:04 am »
Najpierw wynieść i zajmij się ścianami i sufitem.  ja na sufit zrobiłbym stelarz dał wełnę 50 i przykręcił Regips pomalował na biało i zrobił przygotówkę do oświetlenia w suficie. Potem ściany. Wiem że to drastyczne ale z tego co widzę skułbym cały tynk i rzucł nowy. Ja mam stary i teraz żałuję że nie wymieniłem. A na šcianach byłoby równo.  Jednak aby dwa razy nie robić trzeba zaplanować gdzie jakie GRATY wtedy z instalacją można polecieć.

kozio

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 04, 2016, 08:03:55 am »
Przedmiot co byś zmienił jak mógłbyś się cofnąć?
Marek jak chcesz mi pomóc?
Noprofi instalacje chce na wierzchu.

Faktycznie zastanawiam się czy zacząć od sufitu czy od podłogi i jaki cement wybrać?