Lipiec 18, 2018, 20:31:50 pm

Autor Wątek: Mój garaż  (Przeczytany 26637 razy)

Offline maximGTF

• Jr. Member
  • **
  • Koko dżambo i do przodu..
Odp: Mój garaż
« Odpowiedź #375 dnia: Styczeń 08, 2018, 22:30:19 pm »
Czy na OSB powyżej blatu roboczego planujesz powiesić podstawowe narzędzia jak wcześniej czy wszystko będzie w szafkach? Właśnie się zastanawiam czy iść w stronę Jakacor, który zrobił na blacie płytsze szuflady na styl zza oceanu czy jednak tablicę z wiszącymi małymi narzędziami.

meridox

• Gość
« Odpowiedź #376 dnia: Styczeń 09, 2018, 08:53:42 am »
już się nauczyłem że wszystkie narzędzia lepiej mieć pochowane niż powieszone na ścianie bo bardzo to pomaga w utrzymaniu porządku, nic się nie kurzy i nie brudzi, łatwiej przetrzeć z kurzu czy pyłu miotełką płytę niż każde narzędzie odkurzać

to o czym piszesz że górne szafki w stylu amerykańskim to wszystko zależy od tego ile masz miejsca w warsztacie bo tak naprawde to tylko nadaje się do stołu z ukośnicą bo na takim wąskim blacie nic nie porobisz, jak masz mało miejsca to lepiej szafki wiszące zrobić i wtedy masz blat roboczy a nie wąski parapet.

Ja u siebie wszystko mam pochowane prócz większych maszyn i ścisków, zero problemu ze sprzątaniem , a na najważniejsze podręczne narzędzia nad stołem roboczym mam taką wąską 12 cm nadstawkę z zasuwanymi frontami żeby narzędzia się nie kurzyły przy szlifowaniu i teoretycznie stoi na blacie ale na klockach tak że jak biorę ściski do klejenia to wchodzą pod nią tak samo deska czy płyta , nie zmniejsza mi to powierzchni blatu (foto poniżej )

Offline maximGTF

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #377 dnia: Styczeń 09, 2018, 09:14:10 am »
Dzięki, ja będę miał stół montażowy na środku garażu więc ten blat będzie raczej do odstawiania narzędzi, zakupów, laptopa itd. Raptem 180cm szerokości. Na wiertarkę stołową i ukośnicę osobne szafki na innej ścianie + umywalka na bogato :-) Sprawdzam wszystkie opcje żeby nie przerabiać 5 razy..

meridox

• Gość
« Odpowiedź #378 dnia: Styczeń 09, 2018, 09:36:59 am »
to jak na ukośnice masz inną szafkę to powieś tutaj górne, zawsze masz więcej miejsca i większy blat a tego nigdy nie jest za dużo

mily68

• Gość
« Odpowiedź #379 dnia: Styczeń 09, 2018, 12:53:25 pm »
Zapraszamy do działu "Przedstaw się" :)

m_kola

• Gość
« Odpowiedź #380 dnia: Styczeń 09, 2018, 12:59:51 pm »
Miłosz, to tylko wstęp do spamu, daj spokój :)

daka

• Gość
« Odpowiedź #381 dnia: Styczeń 09, 2018, 19:31:25 pm »
Kola Mery tak nabija Strony :D

meridox

• Gość
« Odpowiedź #382 dnia: Styczeń 10, 2018, 20:40:21 pm »
to nabiję kolejną stronę :P
Dziś mała paczuszka przyszła z pipetkami, jeszcze tylko jakiś organizer  i brzeszczoty włosowe w końcu nie będą się mieszać

Offline marek20

• Hero Member
  • Co tu się pisze ??
« Odpowiedź #383 dnia: Styczeń 10, 2018, 20:45:18 pm »
Dobry lifehack ! :D
Gdzie kupowałeś takie ładne tuby ?
Pozdrawiam :D

Offline raven

• Sr. Member
« Odpowiedź #384 dnia: Styczeń 10, 2018, 21:14:03 pm »
pipetki to takie mieszadełka. To są probówki bardziej ;)

meridox

• Gość
« Odpowiedź #385 dnia: Styczeń 10, 2018, 22:02:03 pm »
masz racje probówki to są :)
Kupione Marku na aledrogo

Online vitter

• Sr. Member
« Odpowiedź #386 dnia: Styczeń 11, 2018, 23:09:20 pm »
Meri jakbym za każdym razem jak czegoś potrzebuję
miałbym pod Blat do szafki zaglądać "To Bym Osiwiał"  ;D ;D
wszystko wisi, kurzy się a jakby co to ciach sprężarką  ;D

A dłutka wyglądają jakby jeszcze nie rozpakowane  :P :D

meridox

• Gość
« Odpowiedź #387 dnia: Styczeń 12, 2018, 08:22:52 am »
ja tam wolę odkurzacz i pędzel do czyszczenia bo wciąga kurz i pył niż rozdmuchiwać go wszędzie ;)
co do dłutek to jest zdjęcie z początków tej nadstawki i faktycznie te dłuta nie były zbyt stare ale dziś wyglądają tak samo tylko troszkę ciasniej tam się zrobiło :) muszę zrobić aktualniejsze zdjęcie :) dłuta dość często używam ale nadal mają osłonki na ostrza :)

meridox

• Gość
« Odpowiedź #388 dnia: Styczeń 15, 2018, 13:06:51 pm »
nadszedł czas na przetestowanie prezentów świątecznych :)
Piły japońskie; Kataba, Dozuki i Ryoba firmy Bahco, po testach mogę powiedzieć że są rewelacyjne. Jakiś czas temu miałem możliwość porównania jednej z nich z piłą ze sklepu dluta.pl i już wiedziałem że przypadną mi do gustu :) po przetestowaniu wszystkich śmiem twierdzić że są lepsze od tych ze sklepu na literę D. a kosztują ok połowę ceny, są bardziej agresywne i ostre przez co praca nimi jest szybsza, łatwiejsza i bardzo precyzyjna, zresztą co będę pisał zobaczcie film :) przetestowałem wszystkie trzy piły na sośnie, dębie i jesionie :)
[ Invalid YouTube link ]

Offline maximGTF

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #389 dnia: Styczeń 15, 2018, 13:16:34 pm »
Gdzie się te cuda kupuje?