Kwiecień 25, 2018, 07:39:43 am

Autor Wątek: Nowy warsztat Andriu  (Przeczytany 3584 razy)

Offline Fulicarius

• Hero Member
Odp: Nowy warsztat Andriu
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 26, 2017, 20:30:45 pm »
Sporo pracy będzie ale metraż jak zacny!
Pogoda jest albo dobra albo bardzo dobra.

Offline Andriu

• Hero Member
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 26, 2017, 20:31:24 pm »
tak to wygląda

widok z wejścia

miejsce  gdzie  szły rury
rozbiliśmy już  połowę żłobów

Offline Andriu

• Hero Member
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 26, 2017, 20:38:23 pm »
najgorsza ściana i widok od wejścia,  obok drzwi  jest przelot  gnojowicy do kanału, planuje go rozwalić, założyć rury kanalizacyjne,  wykuć wszystkie  zamoknięte cegły i zastąpić nowymi,  kanał  bedzie  musiał byc  wypłukany i odkażony.

pare uderzeń młotem 10 kg  i  poszło

Na tym zdjęciu widać  odparzony kiedyś  tynk na suficie,  trochę  to kiedyś zaciapałem ale zastanawiam się czy nie wyciąć  deki i wylać nowej,  druty tam są w odstępie  20x20 cm,  jest tam wysokość 2,4 m

Offline Andriu

• Hero Member
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 26, 2017, 20:46:02 pm »
tu widać  drzwi wejściowe  do  stajni -nowego warsztatu,  mam tam przejście do  domu,  tym korytarzykiem  pod sufitem planuje  puścić wszystkie instalcje,  nowe  rury z wodą,  ogrzewanie   za ścianą  obok tych drzwi  mam pomieszczenie  3x3  gdzie chciałem zrobić małą lakiernię,   a na razie dam tam  kompresor, i służy  mi troche jako magazyn, na regały które kupiłęm do nowego  warsztatu, i na rowery

córka przyszła nas odwiedzić,
w  kącie  w głębi zdjęcia widać  otwór w dece  którędy zrzucaliśmy siano  magazynowane na piętrze,  teraz nie ma tam już siana więc  trzeba  pomyśleć  jak to ocieplić  czy dać coś  tymczasowo  na górę , jest sama goła deka.
zastanawiam się jak wykorzystać  ten otwór czy go zaślepiać. myślałem czy nie zrobić w tym rogu jakiegoś  kominka,

Offline meridox

• Hero Member
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 26, 2017, 21:36:36 pm »
ja bym wstawił tam rurę strażacka żeby dziewczyny miały na czym  tańczyć ;D
Twój cyrk, Twoje małpy. Mój garaż, moje zasady :)

Online draax

• Sr. Member
  • Jesli wyglada na proste, to jest proste!
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 26, 2017, 21:37:11 pm »
dalbym sie pokroic za taki metraz :)

Offline Andriu

• Hero Member
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 07, 2017, 11:31:42 am »
panowie  trzeba  ten warsztat  jakoś ogrzać, 
na jednym zportali znalazłem coś takiego żeliwną kozę http://www.kominki7.pl/component/virtuemart/piece-kominkowe/piece-%C5%BCeliwne/piec-ingrid-koza-kominek-%C5%BCeliwny-9kw-cena-989,00z%C5%82-detail?Itemid=153
cena  około 500 zł   po jednym sezonie,  wraz z  rurami  i  2  kolankami  nastawnymi
początkowo myślałem  o  podłączeniu  tych pomieszczeń do  CO  z domu, po wizycie  hudraulika  zrobiło mi się  ciepło,  najdalszy  grzejnik mam 15 rury metrów  od pieca, wiec szykują się spore wydatki gdybym  chciał  to podłączyć do CO, do tego pompka, ma  mi zrobić  ostateczna wycenę. generalnie to za niedługo czeka mnie zakup nowego pieca  i myślę że  wówczas zrobiłbym  nową  instalację do warsztatu 
a na dzień dzisiejszy   chyba  skuszę się na  tą kozę, dołożę  wentylatorek do rozprowadzenia ciepła.   
myślałem ją  ustawić  tuż  przy  wejściu  z zewnątrz   około 1 metra od ściany  aby  nagrzewał mi też  obecne  pomieszczenie mieszczące się za  tymi płytami osb .  muszę  wybić w ścianie otworek  na wyprowadzenie  rury  spalinowej.

Qiub

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 07, 2017, 11:59:21 am »
bierz wklad kominkowy z wymiennikiem ciepla, dopniesz do tego 2 grzejiki alu i masz goraco jak w piekle. A jak i pompke do tego zamontujesz to 2 albo 3 pomieszczenia masz zrobione luzem i cieplo.

Koza to takie rozwiazanie tymczasowe albo na kanciapy gdzie sie cos dorywczo robi. Koza sie nie sprawdza na dluzsza mete.
Znaczy sprawdzi sie ale chodzi o wygode, czas i ekonomie.

Offline meridox

• Hero Member
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 07, 2017, 12:05:27 pm »
kiedyś chciałem kupić taką i są dwa rodzaje jej , ta sama moc i wyglądają tak samo tylko różniły się wielkością w środku , do jednej wchodziły  szczapy 20 cm a do drugiej ok 30 cm , jak coś zwróć uwagę na to bo później będziesz musiał palić trocinami bo ci żaden kawałek drewna się nie zmieści :)
Twój cyrk, Twoje małpy. Mój garaż, moje zasady :)

Offline Andriu

• Hero Member
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 07, 2017, 12:25:32 pm »
dzięki za info

Offline Andriu

• Hero Member
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 07, 2017, 12:42:14 pm »
Qiub  najgorsze jest  to że  nie mam  w tych pomieszczeniach  komina  żeby  połączyć   piec a nie wiem  czy  na  takiej rurze  przez ścianę jak w kozie  może taki kominek  funkcjonować.

Qiub

• Gość
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 07, 2017, 13:16:44 pm »
ja mam 150mm i 2 kolanka, znajomy co naprawia sam. dorywczo i ma taki sam wklad mniejszy bez wymiennika i rury 100mm a do tego 3 kolanka.
Idzie spokojnie. Jak masz ciag to pojdzie zawsze.

Offline Andriu

• Hero Member
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 07, 2017, 13:43:56 pm »
no to wporzo,  muszę się rozejrzeć na olx  bo nówka to chyba za drogo, chyba że  marketowe jakieś, 
ten  piecyk  co wcześniej napisałem niestety ma  malutkie  palenisko  i dłuższe szczapy drewna  to można dokładać tylko o góry. wiec coś nowego musze poszukać.

Qiub

• Gość
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 07, 2017, 15:26:16 pm »
Znajomy kupil w casto za cos kolo 700 sam wklad, dodatkowo na rurze prawie pod sufit ma takie blachy w ksztalcie gwiazdy jako radiator, pozakladal gdzie sie tylko dalo i jak odpali kilkoma kawalkami sosny i dorzuci z 4 kawalki twardego liscia to 3-4 godzin ma saune.

Podobne do tego ma pozakladane http://pablos.pl/sklep3/img/p/2/2/5/225-thickbox_default.jpg  tylko mniej wyrafinowane. Ale co trzeba przyznac dzialaja i to znakomicie.

Offline radi198822@wp.pl

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 07, 2017, 18:50:49 pm »
Jak masz CO to zakladaj nagrzewnice Volcano. Szukaj na olx. Pociagnij pexem 25 i pompeczka na najwiekszy bieg aby nagrzewnica nie schladzala za bardzo czynnika.