Styczeń 19, 2018, 02:57:23 am

Autor Wątek: Nowy warsztat Andriu  (Przeczytany 3057 razy)

Offline Andriu

• Hero Member
Nowy warsztat Andriu
« dnia: Maj 11, 2017, 10:40:13 am »
Od sierpnia  2016r.  remontuje  i przerabiam chlewnie  4,5m x 4,8 m na  warsztat. na razie  pomieszczenie  do montażu  mebli,  które  będzie połączone  przejściem  2mx2m   w  drugim  pomieszczeniem 9mx 4,5m , gdzie obecnie prace  remontowe  i wyburzeniowe trwają, no i stoi jeszcze  koza i baranek,
teraz pracuje w suterenach domu  tj, pomieszczenie  niskie,  zawilgocone,  z krzywą podłogą.
na razie skułem  wszystkie tynki  i wylewki gdzie w niektórych miejscach  było nawet  30 cm betonu, ale że  były przelane  uryną  zdecydowałem je  wykuć, tak samo ściana  gdzie  zwierzęta się  z nią stykały była cała zawilgocona  została  wyburzona  i  zrobiłem w nich  drzwi 2,6x 2,2m i  , wykułem otwór  na okno i założyłem  okno aluminiowe  145x100 cm,  kupiłem bramę  ocieplaną wiśniowskiego  z napędem,  zrobiłem  wylewkę ocieplaną  styropianem  i  izolacją  przeciwwilgociową.  Ściany  myłem  preparatami  dezyfekującymi oraz  mieszaniną chloru z  wodą,   wypucowałem  - wykułem  fugi  na  około 6 cm  głębokości. zrobiłem nową  instalację elektryczna  220 i 380 z  osobnymi bezpiecznikami.

Offline Andriu

• Hero Member
Odp: Nowy warsztat Andriu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2017, 10:43:27 am »
na początek zdjęcia,

przejście do drugiego pomieszczenia

Offline Andriu

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2017, 10:50:14 am »

otwór na  drzwi,  dwuteownik  14 cm podtrzymujący  dekę,

wygląd po tynkowaniu

przygotówka  pod wylewkę  i ocieplenie

w rowku  w któym były  odprowadzane  gnojowice  puściłem  rurę kanalizacyjną, tak na przyszłość i zrobiłem 2 pionowe  wypusty, może jakąś  umywalkę zamontuje albo kibel.

Offline Andriu

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2017, 10:58:39 am »
na zdjęciach widać  nowe oświetlenie  ledowe, akurat trafiłem na  takie świetlówki  w biedronce, mają  20W  i 1800 lumenów, załączane są  na 2 sekcje,  i mam  jeszcze jedną  60 cm  od ściany  nad  stołem  roboczym, w sumie zrobiłem 12 gniazdek, 3 sekcje  oświetlenia  głównego załączane z osobna,  tj, 2 świetlówki i jedna zwykłą żarówka,
Przed pierwszymi przymrozkami założyłem bramę  garażową i zrobiłem wylewkę oczywiście samodzielnie,

teraz  susze  intensywnie  tynki i wylewki,  wylewka  po zimie, gdzie garażowałem samochodem osobowym  została  pozamiatana  i  niestety stwierdziłem  że  się sypie, w celu jej wzmocnienia   pomalowałem ją  dwukrotnie  gruntem cerfixa  ale jeszcze  gdzieniegdzie   są miejsca  gdzie wylewka jest  słaba,  dzisiaj planuje  ją zatrzeć  zaprawą  wyrównującą  atlasa   z takimi  wiórkami waty szklanej, a następnie  pomalować  farbą epoksydową

Offline Andriu

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2017, 11:02:50 am »
 Hurtownia  przywozi mi pocięty materiał i  wycofuje  pod  same  drzwi następnie z windy samochodu wwozi  paleciakiem do środka. i już nie  musze  przerzucać  formatek. myślałem czy czasem zamiast tej farby  nie kupić gresu  i ułożyć go na podłogę,  tylko obawiam się że jeżdżąc  po niej ręcznym paleciakiem    może gres  pękać? macie  jakieś  doświadczenia w tym temacie.

Offline Andriu

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2017, 11:06:18 am »
moje zacieranie wylewki

Offline mefjuu

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2017, 11:08:42 am »
Fajny remont. Daj znać dokładnie czego użyłeś do wyrównania wylewki i jaką warstwę nałożyłeś?
Jaką farbę epoksydową planujesz?

Offline Andriu

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 11, 2017, 11:16:29 am »
już kiedyś  reontowałem  podobną  podłogę   z przeznaczeniem na  kurnik i używałem   tego atlasa
http://www.atlas.com.pl/pl/produkty/grupa/518/527/536/463/ZAPRAWA_WYR%C3%93WNUJ%C4%84CA_ATLAS

potem przetarłem to kamieniem szlifierskim  i  zagruntowałem  a następnie  wałkiem nałożyłem  warstwę farby   teknos 
Teknoflor  100 dwuskładnikowa,  niestety  kolor niebieski
W tym kurniku  to  szurają łopatami  po tym i się nie zdziera

Offline mefjuu

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 11, 2017, 11:29:55 am »
O, chyba będę podobnie robił u siebie, skoro dajesz gwarancję że farba trzyma :)

A jakim sprzętem szlifowałeś?

Offline Andriu

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 11, 2017, 11:42:18 am »
rąsią . krążek  ze szlifierki .  tym razem  mam mniejsze nierówności wiec postaram się nie narobić farfocli . nakładam  szeroką  pacą  nierdzewną.

Offline Andriu

• Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 11, 2017, 11:46:04 am »
farbę  kupiłem okazyjnie na olx

Offline mefjuu

• Hero Member
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 11, 2017, 11:46:26 am »
Tarcza 125mm? Taka?

Poszperałem też trochę i do takich wyrównań lepszy będzie Atlas Ender (do betonu, warstwy 3-10 mm)

Offline leeching

• Full Member
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 11, 2017, 11:48:19 am »
może gres  pękać? macie  jakieś  doświadczenia w tym temacie.

Jak będziesz kładł gres na placki, to może się zdarzyć że pęknie. Ale podłoga, szczególnie po tej wylewce wygląda na bardzo równą, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby klej nakładać grzebieniem na dobrze zagruntowane podłoże. Klej trzeba wetrzeć w podłogę, najlepiej też przesmarować nim płytkę, po czym zdjąć jej nadmiar z niej i przyklejać. W taki sposób położony gres powinien spokojnie wytrzymać pieska. A jak kiedyś spadnie młotek 5kg, to sobie płytkę wymienisz :)

Offline kerry

• Hero Member
  • Właściciel szklanej kuli...
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 11, 2017, 12:13:42 pm »
Będziesz robił dylatację pośrednią (nacięcie wylewki)? Jest trochę ponad 4m, więc przydałaby się...

Offline Andriu

• Hero Member
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 11, 2017, 12:26:17 pm »
nie  będzie  dylatacji.
co do krążka to  mam na myśli takie coś. http://sklep.chle-mar.pl/kamien-szlifierski-150x20x32-bialy,3,11367,2308

gadałem jeszcze ze znajomym  budowlańcem i  odradza  wyrównywania  powierzchni, jeśli  nie mam znacznych ubytków i   nierówności większych  niż  2-3 mm i mówił żeby  to  malować farbą  która  powinna  troszkę wsiąknąć  i wzmocnić  powierzchnię.
chyba  tak zrobie,  jeśli będzie lipa  to  w przyszłości pójdą  płytki gresowe.
Doradźcie  gdzie  umiejscowić   grzejniki,  chce zabudować  ścianę z prawej  strony   przejścia   do drugiego pomieszczenia,  oraz lewą stronę   koło okna, , piła  tarczowa, ukośnica , wiertarka stołowa będzie docelowo  w drugim pomieszczeniu  a chwilowo  po lewej  stronie na  ruchomych szafkach.