Sierpień 22, 2018, 01:21:21 am

Autor Wątek: Nowy Warsztat. Od fundamentow.  (Przeczytany 2019 razy)

Offline tomekz

• Hero Member
Odp: Nowy Warsztat. Od fundamentow.
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 12, 2018, 21:57:38 pm »
No są konkretne i ładne. Może szukać ich wykonawcy zamiast ładować pieniądze w robienie nowej formy .
to wybijanie otworów  pod  sztachetki  ma być wykonane w poziomych elementach?

Offline Lirorobert

• Hero Member
    • Lirorobert
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 12, 2018, 22:17:42 pm »
Tak.

Offline Maciek61

• Sr. Member
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 13, 2018, 08:25:24 am »
Robert pisałem Ci już. Chyba że robisz rozpoznanie co za ile gdzie zrobić jak ma wyglądać. Rozumiem jeszcze ze zrobiłeś drenaż działki wyrownałeś grunt. Z tego co piszesz roku same groty kosztować Cie będą 10 tysi a  gdzie reszta,  to się zamkniesz oby w 40 tys. Pewnie to co zrobiłeś też w tych okolicach. To razem ogrodzenie teren 80 tys. I co i nic bo pod warsztat który ma przynieść chleb 🍞 nawet jeszcze łopaty nie wbiłeś, projektu jeszcze nie masz i w kieszeni nie masz  80 tys!. (może mniej może więcej dla moich  rozważań nie istotne , dla Twojej kieszeni już tak )  Dwa domy zbudowałem i wiem że taka jest pokusa robić rzeczy które na danym etapie są niepotrzebne a wręcz zbędne co więcej mogą być zniszczone np zrób na tym etapie podjazd z kostki?.  Uff się rozpisałem ale jakoś Cie polubiłem.
 Ogrodź to na czas budowy to siatka leśna po 150 PLN za 100 mb + słupki żrdzie drewniane po 5 PLN sztuka tak oby wiedzieli że to Twój teren. Bo póki tam nie mieszkasz to ten płot Ci wyniosą.
Jedno co na tym etapie zrób koniecznie zamów zrób szkic zagospodarowania zieleni działki. Projekt (to taki gdzie masz wszystkie rośliny co do centymetrów rozrysowane) jest drogi. I tam gdzie możesz tz w trakcie budowy nie zostaną zniszczone posadź drzewa one długo rosną i akurat jak będziesz się wprowadzał to troszkę urosną. Szkic plan zagospodarowania jest Ci potrzebny aby zachować koncepcje dobór drzew itp. Co więcej na tym etapie pomyśl czy będziesz miał np altanę z grilem, może oczko z kaskadą,  może latarnie i odrazu jak jest koparka na miejscu doprowadzasz tam prąd (takie rury niebieskie a kable później wciągniesz dodatkowe pole na tablicy itp ) pomyśl czy masz warunki na studnie do podlewania ogrodu itp 
Reasumując  posadź drzewa,  ogrodź jak najtaniej buduj warsztat bo daje chleb dom bo mieszkać gdzieś trzeba. A jak warsztat zacznie zarabiać to wykończysz luksusowo posiadłość

Ps
Dopuść taka możliwość że zaczniesz zarabiać znacznie mniejsze pieniądze niż teraz (a to choroba,  a to brak prosperity nic nie jest dane w tym zdrowie,  powodzenie w biznesie raz na zawsze) i może zabraknąć w trakcie budowy?  I co wtedy płotem przykryjesz budowę bo na dach zabraknie?  Chyba ze masz kasy w c... to j ... biedę  i budować na bogato od razu   ;D
Oczywiście zbieraj informacje co po ile gdzie kto robi , jak  bo to się później przyda

Oczywiście to jest tylko moja opinia wyrażona na podstawie moich doświadczeń i niekoniecznie ma zastosowanie w innych przypadkach  ;D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2018, 08:41:12 am wysłana przez Maciek61 »

Offline hycel

• Hero Member
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 13, 2018, 14:18:59 pm »
Witam .
   Powyższa wypowiedź , bardzo rozsądna ,Autor tego wątku powinien
ją dokładnie przeanalizować . Myślę ,że działa trochę emocjonalnie .
   Pozdrawiam.

Offline Lirorobert

• Hero Member
    • Lirorobert
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 13, 2018, 15:47:34 pm »
Drodzy koledzy.
Pytanie moje dotyczyło namiarów na firmy które są w branży stalowej i odlewniczej.
Jesli chodzi o organizację budowy i planowanie to zajmuję się tym na swoich bydowach już 20 lat i mam to opracowane w detalach,  ake dziękuję za sugestie.
Jedli chodzi o finansową stronę operacji to nie rozumiem dlaczego my Polacy w wiekszosci namy tendencję i niepchamowaną potrzebę zaglądania innym do portfela?
Będę wdzieczny za powstrzymanie swoich opinii na ten temat.
Dziękuję.
Wszystkie instalacje w domu i wykończenie będę robił sam.
Stolarkę i większość mebli też.
A jak już muszą koledzy wiedziecc to kasy nie mam i dlatego staram się kupic jak najtaniej i ile sie da samwmu wykonać.
Rachunek jest prosty.
Jesli mam iść do pracy żeby co zarobię zapłacić komuś to wolę to zrobić sam i porządnie. Na jedno wyjdzie.
Pozdrawiam.
Ps.
Z pudanych kontaktów korzystam. Dziekuję.

Offline Maciek61

• Sr. Member
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 13, 2018, 16:20:48 pm »
Robert nie traktuj tego, że Ci zaglądam do portfela. Nigdy nie miałem takich ciągotek,  ani wobec Ciebie czy kogoś innego widocznie nie jestem przeciętnym Polakiem   😀.   Z kosztami budowy to trochę tak jak z samochodem  każdy jest w stanie ocenić +/- ile ktoś wydał czy u dilera czy na rynku wtórnym.  Koniec tematu
Po prostu jak ja zaczynałem budowę też miałem różne ciągoty i mnie "ostrzegł" kolega i miał rację i tym doświadczeniem dziele się z Tobą.

Ps
W trakcie budowy doświadczyłem że nic nie jest dane na zawsze i to być może wpływa na moje podejście. 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2018, 16:39:43 pm wysłana przez Maciek61 »

Offline robertwuttkowski

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 15, 2018, 00:41:28 am »
Pierwszy dom dla wroga, drugi dla siebie . Jestem na etapie stanu deweloperskiego i już wiem, że masę rzeczy zrobiłbym inaczej... przede wszystkim zmniejszyłbym powierzchnię domu o 50%. Wcześniej nie dałbym się przekonać do żadnej zmiany. Teraz zastanawiam się "dlaczego?"

Teraz mam dylemat. Ogrodzenie czy poddasze... chyba padnie na ogrodzenie bo ludzie łażą i droge skracają...

Pozdrawiam i kibicuje.

Offline Lirorobert

• Hero Member
    • Lirorobert
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 15, 2018, 01:42:59 am »
Dziekuję.
Mam to szczęście ze przebudowując i rozbudowując domy klientów wiem na co patrzeć i jakie błędy popełniają oraz czego unikać.
A ile metrów ma wasz dom?
Nasza działka też była przechodnia.
Ludzie też zbierali sobie grzybki na niej.

Trzeba było grodzić.

Offline robertwuttkowski

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 15, 2018, 01:49:51 am »
Według projektu miało być 140m2.
Po zmianach wyszło około 180m2

Dziś wybudował bym 90m2 + jakiś podpiwniczony budynek gospodarczy...

W tej chwili mam 4 pokoje z którymi nie wiem co zrobić..... dwa zamienię chyba w jeden duży pokój rozrywki dla dużych dzieci

Offline 91az

• Full Member
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 15, 2018, 10:18:56 am »
Nasza działka też była przechodnia.
Ludzie też zbierali sobie grzybki na niej.

Trzeba było grodzić.

Gorzej jeszcze jak trafisz na sąsiadów z działkami 7ar (żeby tylko na domek za miastem starczyło) wchodzącymi na Twoją w pośredni sposób (koronami drzew sadzonych przy ogrodzeniu, zbliżeniami ścian budynków "prawie poprawnymi prawnie", trzepakami i wieszającymi szmaty na Twoim ogrodzeniu), że o rozpalaniu ogniska nie wspomnę: "bo u nas mało miejsca, a u was śliczny ogródek - stać Was na goszczenie nas".
Ogrodzenie na 3/4 pomogło, ale na ognisko przy moim ogrodzeniu już nie za bardzo (nie ogrodzona część sąsiadującej działki, opalają otulinę mojej siatki). Mam ochotę dzwonić po SP albo wyjść z gaśnicą proszkową. Zostawiam na razie w spokoju bo sprawa chyba rozwiąże się sama - pieką "kieubaski" nad takimi śmieciami (lakierowane drewno, papiery z folią, OSB, MDF), że aż żal. Takim nic nie przemówi.
Dlatego jakby nie kasa to Twój pomysł na stalowe sztachety przeszedł by w moim przypadku przez aklamację. Łatwo podłączyć segmentowo do elektronicznego pastucha ;-)

Offline marcinatj

• Full Member
    • ATJ SYSTEM
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 19, 2018, 21:44:06 pm »
Co do grotów ogrodzenia, taniej będzie wykonać je w formie piaskowej. Mi tak wykonują male serie tylko że w aluminium.

Offline Lirorobert

• Hero Member
    • Lirorobert
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 19, 2018, 22:43:34 pm »
A gdzie?
Można namiary?