Wrzesień 17, 2019, 04:26:26 am

Autor Wątek: Plac zabaw  (Przeczytany 999 razy)

Offline Mariandg

• Newbie
  • *
Plac zabaw
« dnia: Czerwiec 06, 2019, 23:03:24 pm »
Witam, w tym roku chciałbym zbudować mały plac zabaw składający się z podwójnej hustawki połączonej z domkiem że zjeżdżalnia. Domek planuje postawić na słupach pionowych ok 9x9 i połączyć je ze sobą w kwadrat również kantowkami 9x9 i teraz pytanie jakich wkrętów użyć? Wkręty na klucz i lekko utopić czy wkręty ciesielskie na torx? Które są lepsze? I jaka długość zastosować? Wkręt będzie musiał przejść przez kantowka 9cm i wkręcić się od czoła w drugą. Oczywiście zastrzaly również do tego będą. Ile takich wkrętów na jedno połączenie? 1 czy 2? Oprócz tego zastanawialem się nad nawieceniem otworu i zakolkowaniu połączenia kółkiem fi 20 jak to zrobił któryś z forumowiczów w wątku o stole biwakowym.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2019, 23:05:39 pm wysłana przez Mariandg »

Offline Kris for kids

• Newbie
  • *
Odp: Plac zabaw
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2019, 23:50:53 pm »
Witaj nie powiem Ci co jest lepsze ale ja stosowalem wkręty dosyć grube do połowy drugiej kantowki Wszystko stoi stabilnie nawet gdy ja chodzę po domku. Bujawke przewiercalem i skrecalem na śruby z metra. W twoim przypadku 13-14cm  po 2 wkręty na połączenie plus zastrzaly tak samo połączone. Pozdrawiam

Offline Kris for kids

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2019, 23:57:53 pm »
Wkręty koloru złotego nie wiem czy to ciesielskie, na bit krzyżowy wkrecalem zakretarka po uprzednim nawierceniu. Jak chcesz kołki to wydaje mi się że lepiej zrobić czopy ale mogę się mylić

Offline Kris for kids

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2019, 00:03:14 am »
A i nie jestem zawodowcem tylko hobbysta. Tylko podpowiadam co u mnie się sprawdziło. Nie wiem czy robiłem zgodnie ze sztuką. Może jakiś profesjonalista ci podpowie lepiej  ;)

Offline Mariandg

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2019, 09:40:20 am »
No wiadomo czopy by były najlepsze ale nie mam doświadczenia w takich pracach i boję się że nie dość że mi z tym zejdzie masa czasu to jeszcze efekt będzie niesatysfakcjonujacy. Myślę że śruby i zastrzaly powinny dać radę. A odnośnie huśtawki to jeszcze pytanie, nogi planuje zrobić również z kantowki 9x9 a jako belkę górna myślałem dać kanciaka ~ 12x12(zależy ile wyjdzie po oheblowaniu). Dobrze będzie?

Offline sziszinio

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2019, 13:23:42 pm »
Witam
Wystarczy z Kantówek 7x7 oraz góra Huśtawek 10x10 , spokojnie wytrzyma kilka już takich zamontowałem , podeśle zdj do podglądu tylko jeszcze bez zjeżdzalni

Offline Mariandg

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 08, 2019, 09:47:39 am »
Dzięki za foto. Mam kilka pytań:
1.kotwienie słupów widzę na foto a jak kotwiles nogi huśtawki?
2. Czy przykrecenie belki od huśtawki do poziomej belki przy domku wystarczy czy np lepiej belkę huśtawki przykrecic do pionowego słupa od domku?
3.jakich śrub używałes do skręcania głównej konstrukcji domku?

Offline sziszinio

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 08, 2019, 20:36:30 pm »
Nogi od huśtawki - wbite pale w ziemie i do tego przykręcone nogi z jednej strony od środka huśtawki aby nie było widać
Belkę huśtawki nocowałem do poziomych kantowek ale oprócz tego dałem jedna Belkę wzmacniająca żeby to się wszystko trzymało
Główna kontstrukcja jest skręcona na torxach 10x120  huśtawka na prętach gwintowanych 10  na wylot 

Offline Mariandg

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 11, 2019, 07:14:32 am »
Podłogę domku planuje zrobić na wys. 150cm podobno najlepiej pod zjeżdżalnie 3metrową. Jaką zachować wysokość "w domku" żeby to wyglądało naturalnie i zgrabnie? 120cm do najniższego punktu dachu czy za mało? I jaki upad dachu zrobić? Jakiej grubości krokwie dać i ile ich dać dla domku o wymiarach 150cmx150cm? Ile cm poza obrys domku wypuścić dach żeby to dobrze wyglądało?

Offline sziszinio

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 11, 2019, 08:21:49 am »

Ja robie to.tak . W najniższym punkcie jest metr wysokości z kantowek 4x4 konstrukcja ścian i dachu , podłoga 5x5 deska wpust pioro na podłodze 2cm na ścianach 1,5 cm i dach to samo  na dachu gont , wypuszczam po 15 cm z każdej strony oprócz przodu i tylu domku  domek mocuje na platformach o wysokości 135 cm do zjeżdżalni 2,5 m . Platforma na kantówka 7x7 mocowana na pęczkach betonowych drabinka lub ścianka jeśli chodzi o wyjście

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline sziszinio

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 11, 2019, 08:22:43 am »

Ja robie to.tak . W najniższym punkcie jest metr wysokości z kantowek 4x4 konstrukcja ścian i dachu , podłoga 5x5 deska wpust pioro na podłodze 2cm na ścianach 1,5 cm i dach to samo  na dachu gont , wypuszczam po 15 cm z każdej strony oprócz przodu i tylu domku  domek mocuje na platformach o wysokości 135 cm do zjeżdżalni 2,5 m . Platforma na kantówka 7x7 mocowana na pęczkach betonowych drabinka lub ścianka jeśli chodzi o wyjście

Offline Mariandg

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 11, 2019, 17:37:52 pm »
Pod te śruby 10x120 jakim wkretem nawiercales? I co polecisz do pomalowania całości?

Offline sziszinio

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 11, 2019, 18:24:02 pm »
Nawiercane 4 do drewna, nie maluje domków ale z tego co mi pisali klienci to najpierw impregnatem a na to lakierobejca  ale nie wiem jak się to zachowuje

Offline Mariandg

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 14, 2019, 18:05:40 pm »
Ok, drewno bardzo wstępnie przygotowane.
Planuje pomalować to 1 raz impregnatem technicznym base hp z sadolina a później 2 warstwy lakierobejca extra też z sadolina. Co sądzicie o takim wykończeniu? Ewentualnie co polecicie innego?

Offline Mariandg

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 04, 2019, 20:54:18 pm »
Belkę pod huśtawki mam kanciaka 10x10 i myślałem o zastosowaniu obejm nakładanych na belkę ale wszędzie są tylko o wymiarach 90x90 a szkoda mi strugac tyle z grubości... Jak myślicie czy gdybym zastosował obejme pod słupek od paneli ogrodzeniowych to żałoby egzamin? Teoretycznie to jest to samo a obejmy pod słupki są 10x10.
Proszę o poradę.