Styczeń 19, 2018, 02:56:31 am

Autor Wątek: Taras - patyna ?  (Przeczytany 284 razy)

Offline krzysiek_z

• Hero Member
Taras - patyna ?
« dnia: Styczeń 08, 2018, 19:52:53 pm »
Zastanawiałem się nad kolorem tarasu i wyszło, że najbardziej podoba mi się szary. (Mi... jasne że żonie, każdy wie jak jest ;) )
I zacząłem się zastanawiać czy nie zostawić tarasu, żeby pokrył się patynom ? Czy ktoś z Was robił coś takiego ?
Taras będzie robiony raczej z egzotyka, czy którego najlepiej użyć (będzie wystawiony na działanie słońca z południowej strony) ?

Offline skraburski

• Jr. Member
  • **
Odp: Taras - patyna ?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2018, 20:06:04 pm »
Hej. Ja u siebie właśnie tak zrobiłem, mam taras od południa i deski świerkowe. Po dwóch latach pokryty idealna szara patyna. W tym roku go na wiosnę zaolejowalismy olejem bezbarwnym i troszkę zżółkł ale pod koniec lata był z powrotem szary. Taras mam 3 lata i na razie nic złego się nie dzieje. A wygląd rewelacja jeśli ktoś lubi takie klimaty.

Offline sgt_raffie

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2018, 20:15:10 pm »
U mnie modrzew i po paru latach tez wychodzi ladna patyna. Byl olejowany na poczatku ale uznalismy, ze taki "stary" wyglada lepiej. Tez strona południowa..
PS, co z tym numerem czesci, szukamy czy dales sobie rady??
------------------------------
Pozdrawiam serdecznie
Rafał J

Offline ZdroweFarby

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2018, 18:46:25 pm »
Spatynuje się samo od światła. Jak chcesz szybciej to pociągnij olejem z szarym pigmentem.

Offline look_as

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2018, 22:23:56 pm »
http://forum.domidrewno.pl/realizacje-widzow-domidrewno/stolarnia-pod-chmurka-pergola-'l'-ksztaltna-)/

W tym wątku w 3 poście jest zdjęcie desek bangkirai po 3 latach nieolejowana. Idealna i równomierna patyna. Gdyby nie fakt ze odswierzylismy poręcze przy robieniu pergoli taras byśmy zostawili właśnie taki

Offline krzysiek_z

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2018, 13:42:41 pm »
Dzięki @look_as,
a mam pytanie dotyczące bangkirai . Wyczytałem gdzieś, że bangkirai  bardzo pracuje na słońcu. Czy zauważyłeś to w otwartym tarasie ? miałeś z tym problemy ?

Offline look_as

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2018, 13:46:57 pm »
Nie zauważyłem. Generalnie jego zaletą jest to ze nawet po 4 latach te deski są proste ( nie zrobiły się łódki). A to ze pracuje na szerokość to trzeba odpowiednie dylatacji zostawić. Raz robiliśmy taras chyba z kempasu i zostawiliśmy małe szczeliny (około 3-3,5 mm) to taras w zależności od pory roku albo ma dylatacje albo nie ma:)
Wadą bangkiraia jest niewątpliwie jego cena ale  idzie to w parze z jakością i trwałością