Maj 14, 2024, 22:02:29 pm

Autor Wątek: Zabudowa z siedziskiem tapicerowanym  (Przeczytany 3274 razy)

Offline damiang

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Zabudowa z siedziskiem tapicerowanym
« dnia: Marzec 19, 2018, 17:57:24 pm »
Witam, czy posiada ktoś projekt zabudowy z siedziskiem tapicerowanym? Coś jak na dodanych zdjeciach? Robił już ktoś tutaj coś takiego? Jak to wykonać + jakieś wskazówki.

przemek77

  • Gość
Odp: Zabudowa z siedziskiem tapicerowanym
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2018, 18:30:42 pm »
W co drugim przedpokoju jest teraz tapicerka we wnęce ;) Trochę ogólnikowo zadałeś pytanie ? Jakich informacji potrzebujesz ?

Offline damiang

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: Zabudowa z siedziskiem tapicerowanym
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2018, 18:33:49 pm »
Głownie chodzi mi od czego zacząć. Jak robicie to np gotowe segmenty czyli dolna szuflada z szafą + górą jest jako jeden segment i tak dostawiacie jedno do drugiego czy np robicie sam dół szuflady na szerokość i na to jest dostawiana szafa. Jak to jest z tymi tapicerowanymi elementami. Ma być 5 elementów tapicerowanych to jaką wielkość robić jeśli np szerokość boku szafy to 53cm. czy możecie coś o tym powiedzieć czy to bardziej zależne od producenta obicia. Widziałem też, że są gotowe panele do kupienia, ma ktoś jakąś sprawdzoną firmę?

przemek77

  • Gość
Odp: Zabudowa z siedziskiem tapicerowanym
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2018, 18:40:12 pm »
Tego typu zabudowy dzieli się na pionowe segmenty. Wymiar wychodzi z długości ściany, którą chcesz zabudować. Tak samo dotyczy to tapicerki, każdy warsztat tapicerski zrobi Ci panel na żądany wymiar.

Offline damiang

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: Zabudowa z siedziskiem tapicerowanym
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2018, 18:42:31 pm »
A jeśli chodzi o fronty to czy lepiej założyć fronty od razu przy składaniu pionowego segmentu, czy jak już wszystko będzie zamontowane na ścianie?

przemek77

  • Gość
Odp: Zabudowa z siedziskiem tapicerowanym
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2018, 18:48:59 pm »
Osobiście fronty montuję dopiero na sam koniec. Względy bezpieczeństwa i przede wszystkim fronty regulujesz w momencie jak wszystko jest pomontowane. Wtedy masz możliwość korekty krzywego sufitu, ścian lub podłogi..... albo wszystkiego naraz ;)

Offline damiang

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: Zabudowa z siedziskiem tapicerowanym
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2018, 18:52:53 pm »
a masz może jakiś projekt, albo zdjęcia z realizacji w trakcie? :)

przemek77

  • Gość
Odp: Zabudowa z siedziskiem tapicerowanym
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2018, 18:57:27 pm »
pod koniec tygodnia będę miał może foty z zabudowy przedpokoju z tapicerką. Kwestia tego, czy uda mi się skończyć zlecenie i najważniejsze, czy klient pozwoli na foto ?
Co do projektu, zrób go sam, według własnych potrzeb, to jest mebel na wymiar , więc dopasowujesz go do siebie ;)

Offline damiang

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: Zabudowa z siedziskiem tapicerowanym
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 19, 2018, 19:04:52 pm »
a czy nie lepiej zrobić np najpierw dół po szerokości czyli same szuflady, a na to dać tak jakby nadstawki czyli szafy i na górę aventosy? dzięki za odpowiedzi :)

przemek77

  • Gość
Odp: Zabudowa z siedziskiem tapicerowanym
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 19, 2018, 19:37:52 pm »
Można zrobić nadstawki. Tylko jak później wsuniesz nadstawkę wymierzoną do sufitu i nie uszkodzić go przy wsuwaniu ?
Chyba, że planujesz jakąś blendę, to wtedy to ma sens.

Offline damiang

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: Zabudowa z siedziskiem tapicerowanym
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 22, 2018, 20:06:08 pm »
Przemek, masz już zdjęcia? :)

Offline pgrzegorz

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 227
    • Zobacz profil
Odp: Zabudowa z siedziskiem tapicerowanym
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 22, 2018, 22:05:40 pm »
Ja robiłem jako osobne segmenty. Co prawda nie tapicerowane ale schemat podobny. U góry dalem blędę, nie chciałem skręcać sam na korytażu tylko w warsztacie.