Kwiecień 28, 2024, 00:50:12 am

Autor Wątek: Ogród zimowy - projekt i realizacja  (Przeczytany 33063 razy)

Offline norbert_o

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Ogród zimowy - projekt i realizacja
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 19, 2018, 08:42:33 am »
Super :) mała podpowiedz profile dolne i na krokwiach złap jeszcze na końcach po 2 wkręty około 50 mm od końca. Poza tym pośpieszyłeś się zamocowaniem profili poziomych, najpierw mogłeś zamontować uszczelkę wewnętrzna na krokwiach a pomiędzy nią dać profile. Teraz będziesz się strasznie męczył z ich montażem. podejrzewam że nez wykręcanie co niektórych się nie obejdzie.

Super ci idzie powodzenia.

Offline Lechu

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 319
    • Zobacz profil
Odp: Ogród zimowy - projekt i realizacja
« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 19, 2018, 21:05:57 pm »
Aaaa tu mnie masz! Faktycznie masz racje. Przeciez teraz nie wcisne uszczelki w niektórych miejscach. Moze byc nawet koniecznosc skrocenia tych profili poziomych po dodaniu uszczelek na pionowych profilach. No i wychodzi brak doswiadczenia...

Offline Rigmec

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Ogród zimowy - projekt i realizacja
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 03, 2018, 13:58:55 pm »
Nie zrozum mnie źle, kibicuję każdemu projektowi ale chciałem napisać, że po 12 latach mieszkania w domu z ogrodem zimowym, po rzeprewadzeniu się do nowego(choć starego) domu buduję coś w rodzaju ogrodu zimowego ale z dachem pokrytym dachówką i ociepleniem 40cm.
W starym dach był kryty poliwęglanem mlecznym o grubości 25mm i według parametrów był super ale i tak miał  więcej wad niż zalet.

Offline norbert_o

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Ogród zimowy - projekt i realizacja
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 03, 2018, 21:38:17 pm »
W starym dach był kryty poliwęglanem mlecznym o grubości 25mm i według parametrów był super ale i tak miał  więcej wad niż zalet.
Konstrukcji krytej poliwęglanem nie można nazywać ogrodem zimowym raczej zabudowa tarasu lub balkonu. Lechu podchodzi profesjonalne do sprawy 2/3 dachu jest kryte pakietem trzyszybowym dodatkowa myśli o roletach w przypadku mocnego słońca. Jeśli tak jak planuje zainstaluje ogrzewanie i klimatyzacje lub automatyczna wentylacje to będzie zadowolony.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Offline Lechu

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 319
    • Zobacz profil
Odp: Ogród zimowy - projekt i realizacja
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 03, 2018, 22:24:03 pm »
Dokladnie tak jak napisal Norbert. Sporo sie naczytalem odnosnie konstrukcji ogrodow i wiem ze bez zewnetrznych rolet i dobrej wentylacji sprawilbym sobie szklarnie przydomowa. Szczegolnie przy mojej ekspozycji na poludniowa strone.

Odnosnie szklenia to mam wlasnie dylemat czy na szklenia pionose rowniez brac szyby dwukomorowe czy wystarcza jednokomorowe. Z tego co gdzie czytalem to szyby pionowe maja lepsze parametry izolacyjne niz poziome. Nie wiem czy to ma sens ale na logike oznaczaloby to ze moje szyby dwukomorowe na dachu mialyby efektywnie izolacyjnosc porownywalna z szybami jednokomorowymi w oknach pionowych. Oczywiscie nadal dwie komory w oknach pionowych beda lepsze niz jedna komora ale zastanawiam się czy jest sens doplacac za drozsza szybe i szerszy profil okienny. Efektywnie takie okna beda drozsze i to chyba sporo drozsze...

jakies dosaiadczenia?

Offline Rigmec

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Ogród zimowy - projekt i realizacja
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 04, 2018, 10:59:30 am »
Konstrukcji krytej poliwęglanem nie można nazywać ogrodem zimowym raczej zabudowa tarasu lub balkonu.
Mylisz się kolego. Ogród zimowy powstał aby zyskać dodatkowy pokój w domu i był użytkowany cały rok. Poliwęglan o grubości 25mm ma wsp. izolacyjności 1.3 (są i lepsze) do tego kolor opal miał za zadanie nie dopuszczć do nagrzewnia. I to wszystko fajnie działało dopóki mogłeś w słoneczne dni trzymać drzwi tarasowe otwarte bo wystarczyło zostawić wszystko zamkniętena godzinę aby nagrzć wszystko tak, że nawet kaktusy więdły.
Po pierwszym sezonie dokupiliśny rolety, nie będę się wypowiadał czy i ile pomogły, nie mieliśmy wentylacji gwoli ścisłości.
Uprzedzę tylko, że wtedy wybór padł na poliwęglan raz ze względu na cenę a dwa ze względu na cenę, po prostu pracowałem u największego importera tych materiałów i miałem trochę inną cenę, nieporównywalną do tego co trzeba było wtedy zapłacić.
Ściany, a propos, były szklone szybą zespoloną jednokomorową, nie pamiętam lamby. Pewnie nijaka w stosunku do tego co można dostać obecnie.

Offline imon

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Ogród zimowy - projekt i realizacja
« Odpowiedź #126 dnia: Listopad 11, 2018, 15:12:44 pm »
Bardzo podoba mi się to co zrobiłeś i jak to pokazałeś. Mam pytanie bo tego nie zauważyłem jak są połączone słupy z belkami poziomymi, chce wykonać takie zadaszenie u siebie i się zastanawiam jak tam to jest połączone.

Offline Lechu

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 319
    • Zobacz profil
Odp: Ogród zimowy - projekt i realizacja
« Odpowiedź #127 dnia: Listopad 12, 2018, 02:38:14 am »
Hej. O ktore belki dokladnie pytasz? Krokwie na ktorych lezy dach szklany? Czy te "murlaty" do ktorych mocowane sa wlasnie krokwie?


Offline imon

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Ogród zimowy - projekt i realizacja
« Odpowiedź #128 dnia: Listopad 12, 2018, 22:09:07 pm »
Murłaty te co są w poziomie na słupach położone.

Offline Lechu

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 319
    • Zobacz profil
Odp: Ogród zimowy - projekt i realizacja
« Odpowiedź #129 dnia: Listopad 13, 2018, 10:17:44 am »
"Klasycznie", czyli czop i gniazdo. Dodatkowo połączenie wzmacniane wkrętami ciesielskimi kręconymi od góry belki prosto w czop, aby dociągnąć połączenie.

Gdzieś na stronie 4 tego wątku znajdziesz jakieś pojedyncze zdjęcia z tego etapu prac.

Jakbyś miał dodatkowe pytania, wal śmiało - chętnie opowiem jak to u siebie robiłem.

Offline imon

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Ogród zimowy - projekt i realizacja
« Odpowiedź #130 dnia: Listopad 13, 2018, 17:58:54 pm »
Dzięki za odpowiedź, nie wpadłem że to było to. Pewnie będę pytał a z ogrodu zadowolony jesteś ?

Offline Lechu

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 319
    • Zobacz profil
Odp: Ogród zimowy - projekt i realizacja
« Odpowiedź #131 dnia: Listopad 13, 2018, 20:28:09 pm »
Opowiem Ci jak... w końcu skończę ;-)

Wstyd się przyznać ale nadal nie jest do końca skończony. Tak to jest jak się robi takie rzeczy po godzinach, mając jeszcze dwójkę maluchów w domu...
Ale w grudniu powinien być w końcu zamknięty. Właśnie czekam na dostawę okien tarasowych.

Offline krzychuzab

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Ogród zimowy - projekt i realizacja
« Odpowiedź #132 dnia: Marzec 13, 2019, 21:22:53 pm »
W jaki sposób planujesz wykonać szklenie ścian?

Offline Lechu

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 319
    • Zobacz profil
Odp: Ogród zimowy - projekt i realizacja
« Odpowiedź #133 dnia: Marzec 13, 2019, 22:17:35 pm »
Hej. Generalnie w jednym miejscu samodzielnie wykonałem witrynę (okno nieotwierane).
Pozostałe przeszklenia - zamówiłem drewniane okna tarasowe uchylno-przesuwne. Niestety pomimo złożenia zamówienia w październiku, do dnia dzisiejszego okna nie dotarły...

Offline Lechu

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 319
    • Zobacz profil
Odp: Ogród zimowy - projekt i realizacja
« Odpowiedź #134 dnia: Marzec 13, 2019, 22:47:49 pm »
Skoro już wspomniałem o witrynie, to wrzucam parę zdjęć z realizacji