Maj 02, 2024, 23:39:17 pm

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Człowiek_z_Lasa

Strony: [1]
1
Doszedłem do takiego samego wniosku i zamówiłem sama pile i ukośnice oddzielnie, a stojak kupię w PL.

2
Otrzymałem dzisiaj kwotowanie na zestaw i wyszło tak że za całą przesyłkę życzą sobie 166 funtów czyli sporo. Szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę że sama piła stołowa to koszt dostawy na poziomie 25 funtów a ukośnica to tylko 17 funtów. Gamę changer'em jest stół pod ukośnice jaki wchodzi w zestaw, bo koszt dostawy samego zestawu to 98 funtów. Bardzo to dziwne.  Gdyby zamówić tylko stół pod ukośnice to koszt dostawy wynosi 24 funty.

Podsumowując zamawiasz całość i płacisz 166 GBP albo zamawiasz oddzielnie i placisz... 100 funtów mniej za dostawę choć 50  funtów więcej bo stół trzeba kupić oddzielnie.

Zwracałem uwagę na ten absurd człowiekowi z działu "export sales" ale niewiele mógł pomóc stwierdzając że tak to wychodzi z cenników firm kurierskich. Doradził żeby kupić osobno.

Jeszcze się zastanawiam co zrobić.

3
Witam po długiej przerwie...

prawdopodobnie zamówię coś takiego z axminster - czekam jeszcze na wycenę kosztów transportu do PL ale jak mialem w koszyku tylko pilarkę stołową to koszty wynosiły 120 zł

https://www.axminster.co.uk/bosch-gts-10-xc-254mm-table-saw-501852
https://www.axminster.co.uk/bosch-gcm350-254-slide-mitre-saw-gta2600-stand-ax984098

Czy ktoś kupował ostatnio jakieś większe sztuki (w sensie wagowo/objętościowo)? Czy coś może mnie jeszcze zaskoczyć i powinienem uważać? Zakładam że urząd celny nie ma tu nic do tego bo kupuję w UE. VAT też jest wliczony w cenę (co prawda VAT brytyjski ale cena nawet z nim jest atrakcyjna).

Wszelkie rady i komentarze mile widziane. Jeśli transakcja się powiedzie odwdzięczę się relacją z zakupu.

4
Rafał,

Zdaję sobie sprawę że beton jest rozwiązaniem najprostszym, najszybszym, najtrwalszym i pewnie jeszcze na dodatek najtańszym. Ale tak jak pisałem nie chcę betonu o ile nie będzie to ostateczność. Te podkłady, a już mostownice w szczególności, mnie zainteresowały - zwłaszcza jeśli je zakotwiczę prętami w podłożu jak proponował kozio - takie rozwiązanie wydaje się całkiem rozsądne.   

Poszukam jeszcze może znajdę je gdzieś bliżej mojej lokalizacji.

Tymczasem jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to bardzo chętnie poznam a za dotychczasowe bardzo dziękuję.

5
Cześć Rafał,

bardzo uzyteczna odpowiedź z tymi podkładami.... mostownice są na OLX np. tu https://www.olx.pl/oferta/podklady-kolejowe-mostownice-CID628-IDimzU3.html#193f1cb78f ale w moim przypadku jest to operacja nieopłacalna ze względu na odległość. Na zdjęciu nawet widać "takie długie" czyli leżały pod zwrotnicami (? - na moście?)

Cena ok 50-100% droższe od zwykłych podkładów.  :(  ale wymiary chyba też większe 24x24 (więcej drewna per podkład więc w sumie to chyba dużo drożej nie wychodzi)...


6
Hmmm... ciekawe z tymi prętami. Zastanawiam się tylko nad poziomowaniem całości. Ewentualnie można trochę podkopać.

Z tym zdzieraniem powłoki to rzeczywiście może być problem dlatego wstępnie chciałem wywiercić otwór wiertnicą, poprawić go szpadlem, powyjmowac kamienie które mogłyby zedrzeć powłokę i samego wbijania byłoby już niewiele. Może nawet jakieś kliny po bokach dla stabilizacji... Nie wiem. Głośno myślę...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


7
myślisz o takich podkładach? https://www.olx.pl/oferta/podklady-kolejowe-CID628-IDlnTv8.html#be8e57f962 żeby je wbijać na pionowo zamiast tego mojego świerka?

8
Witam wszystkich forumowiczów

To mój pierwszy, poza powitalnym, post więc proszę o wyrozumiałość. Jeśli temat mojego posta nie do końca pasuje do tej kategorii forum to proszę o informację gdzie powinienem go zamieścić (materiałoznastwo wydaje się dla mnie być najlepszym miejscem)

Sprawa jest następująca: chcę sobie postawić domek warsztatowy taki ok 10-12 m2.  Na razie mniejsza o całą konstrukcję - zastanawiam się na czym będzie on stał. Działka jest lekko pochylona (teren górski), grunt mocno kamienisty (choć są to takie "kamienie" co wkur... przy kopaniu ale jak się je wyjmie to młotkiem można je rozbić...ehhh)

Na płaskim gruncie najprostszym rozwiązaniem to kilka bloczków i na nich położone legary. W moim przypadku dośc proste byłoby wykopanie wiertnicą otworów i postawienie słupków betonowych z wykorzystaniem tekturowych szalunków, a następnie za pomocą stalowych uchwytów przymocowanie legarów na których zbudowałbym podłogę i dalej ściany itd.

Ale moje pytanie zdradzone już jest w temacie... co sądzicie o wbiciu w ziemię zaimpregnowanych tym preparatem (http://www.noxudol.pl/slipersolja--olej--do--podkladow.html) kantówek świerkowych 20x20 cm. Sam preparat już znam i stosowałem go do zabezpieczenia słupków ogrodzeniowych (kantówka 7x7 oraz 10x10) które, jak się domyślacie również wbijałem bezpośrednio w ziemię (na razie mają jeden sezon za sobą). Sam producent twierdzi, że tak zabezpieczone drewno może leżeć w ziemii (choć nie ma podanej granicy czasowej a zdaję sobie sprawę, że wbitę słupy już raczej nie wyciągnę aby jest sobie pomalować np za 2 lata jak to się robi np z elewacją).

Moje kombinowanie wynika z mocnej niechęci do betonu oraz nie do końca pewnej sytuacji prawnej na działce (tj. działka ma tylko część obszaru wytyczonego jako budowalny i na niej stoi domek letniskowy - reszta to działka rolna) - dlatego nie chciałbym lać betonu w tym miejscu gdzie planuję postawić warsztat.

Dodam też, że nie zależy mi na budowaniu pomnika, który przetrwa 100 lat - perspektywa 10 letnia jest dla mnie w zupełności wystarczająca (czyli jeśli za 10 lat będę musiał myśleć o wymianie tych pali to dla mnie jest to ok). Gość w tartaku skąd pozsykuje materiał też od razu zalecił beton ale jak go popytałem to stwierdził że odpowiednio grube kantówki (mimo że to nie jest gatunek sam w sobie wybitnie odporny na trudne warunki atmosferyczne), ostrugane i odpowiednio zabezpieczone smołą drzewną (co najmniej 3 warstwy) powinny dać radę.

Czy ktoś z Was ma doświadczenie w takim wykorzystaniu drewna oraz z tym preparatem? Czy można spróbować iść tą drogą czy dać sobie od razu spokój? Na zdjęciach działka gdzie będzie stał domek i kantówki/słupy :-)

Z góry wszystkim dziękuję za cenne podpowiedzi.


9
Przedstaw się na Domidrewno / Hello to the world
« dnia: Sierpień 12, 2017, 18:01:41 pm »
Witam wszystkich forumowiczów Dom i Drewno

Nazywam się Robert, pochodzę z Opolszczyzny ale od kilku dobrych już lat mieszkam na Śląsku a dokładniej w Tychach. Rok temu stałem się posiadaczem niewielkiej działki w górskim terenie wraz z domkiem typu brda i odkrywam uroki odpoczynku pracując fizycznie. Zawodowo pracuję głową (ale nie rozbijam nią cegieł na festynach jakby ktoś miał wątpliwości), a odpoczywam w trakcie pracy fizycznej (np: kopiąc dołki pod słupki ogrodzeniowe) - taki to dziwny jestem - leżeć plackiem na plaży tudzież na leżaczku to nie dla mnie  :) Ponieważ rzeczony domek jak i teren wokół niego wymagał kilku prac, a nie mam dwóch lewych rąk, to uczę się powoli pracy z drewnem. Na to forum trafiłem szukając recenzji różnego rodzaju sprzętu dla stolarza (do tej pory posiadałem jedynie wiertarkę, wkrętarkę i młotek, no dobrze jeszcze mnóstwo innych pomniejszych ale do pracy z drewnem to tylko piłę ręczną z marketu :-) Tak czy owak dojrzewam do napisania pierwszego posta (poza tym powitalnym) i dlatego przedstawiam sie zgodnie z regulaminem co by nie zostać upomniamym przez starszych i zasłużonych członków tego forum.  Swoją wiedzę i umiejętności stolarskie określam jako podstawy podstaw ale myślę, że dzięki Wam będą one rosły, a w przyszłości, kto wie, sam będę mógł udzielać fachowych porad młodszym adeptom sztuki stolarskiej.

Aha, jestem na etapie budowy własnej stolarni ale o tym będzie już w pierwszym prawdziwym poście.

Strony: [1]