Kwiecień 28, 2024, 19:18:13 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10
31
Strugarki / Odp: Strugarko-grubościówka HAMMER A41
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Październik 25, 2023, 20:51:11 pm »
Sprawdź czy wał się obraca podczas pracy. Wałki posuwowe mogą się obracać, ale wał nie. Wałki przesuwają materiał a noże się odciskają w materiale.
32
Strugarki / Strugarko-grubościówka HAMMER A41
« Ostatnia wiadomość wysłana przez AVENIRA dnia Październik 25, 2023, 14:40:45 pm »
Witam serdecznie, mam mały problem z grubościówką HAMMER A41, na obrabianym materiale od strony stołu powstają takie wzory w kształcie plastra miodu, dodam, że posiadam wał spiralny.
Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

pozdrawiam
Grzegorz
33
Frezarki / frez trzpieniowy 12.7 na wrzeciono fi 30
« Ostatnia wiadomość wysłana przez thomash dnia Październik 19, 2023, 21:32:37 pm »
potrzebuje pomocy od bardziej doswiadczonych forumowiczow. ostatnio okazyjne zakupilem frezarke dolnowrzecionowa metabo tf 100. Z racji ze posiadam duza ilosc pol calowych frezow , chcialbym sie dowiedziec czy istnieje jakas dostepna na rynku tuleja mogaca pozwoliic je wykozystac we frezarce dolnowrzecionowej . widzialem juz takie w HAMMERR I BERNARDO . czy mozna gdzies ( moze byc CHRL ) nabyc takie aby pasowalo do mojej frezarki .
PZDR TOM
34
SAM'y / Odp: otwornica do bali
« Ostatnia wiadomość wysłana przez suchy_5 dnia Wrzesień 16, 2023, 17:15:30 pm »
35
SAM'y / otwornica do bali
« Ostatnia wiadomość wysłana przez suchy_5 dnia Wrzesień 16, 2023, 16:56:01 pm »
Witam

Chciałbym wykonać otwornice do bali  (średnica bala 170mm) przeglądam internet są różne sposoby ale coś dla przykładu. Może jakieś podpowiedzi , pełen dostęp do frezarki i tokarki . Są tu fachowcy którzy to pewnie już przerabiali dlatego zdecydowałem się wstawić post. Druga rzecz o którą chciałbym zapytać to wyrównywanie bali  może nie tak potężna ale coś mniejszego. Proszę o wyrozumiałość ;)
 

36
Frezarki / Odp: Redukcje do frezów a bezpieczeństwo
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Wrzesień 09, 2023, 14:13:47 pm »
wystarczy  stal zwykła
37
Frezarki / Odp: Redukcje do frezów a bezpieczeństwo
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jarek1231 dnia Wrzesień 09, 2023, 13:48:33 pm »
Serdecznie dziękuję za opowiedź, jestem zielony w stolarce i frezarka to najbardziej  przerażająca maszyna mi znana. Jeszcze odnoścnie redukcji, czy bezpiecznie jest zlecać ich wykonanie lokalnemu tokarzowi ? Jeśli tak czy ma być ze zwykłej stali, czy z jakiegoś mocniejszego materiału ?
38
Frezarki / Odp: Redukcje do frezów a bezpieczeństwo
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Wrzesień 06, 2023, 16:01:01 pm »
Nie raz używałem 32/30 i nic się  niepokojącego  nie działo
39
Frezarki / Redukcje do frezów a bezpieczeństwo
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jarek1231 dnia Wrzesień 05, 2023, 21:02:28 pm »
Witam
Posiadam frez nasadzany o otworze 32mm, moje frezarka natomiast posiada wrzeciono o wymiarze 30mm. Znalazłem do kupienia redukcję, ale czy są to bezpieczne rzeczy ? Używacie tego na codzień ? Szczególnie budzi we mnie niepokój redukcja z 32x30, wolałbym mieć np. 40x30
40
Inne / Odp: Pomoc w wyborze pierwszego sprzętu.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Sierpień 25, 2023, 07:12:33 am »
Cześć.
Przede wszystkim maszyna musi być sprawna. Nie chodzi mi o to czy się włącza, ale czy nie ma luzów i czy wszystko jest sztywne. To jest bardzo frustrujące i zniechęcające jak nie możnaa osiągnąć zamierzonego efektu..
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10