Kwiecień 30, 2024, 18:23:35 pm

Autor Wątek: Recenzja Frezarki JCB-RO1500  (Przeczytany 21319 razy)

Offline kingulec

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Recenzja Frezarki JCB-RO1500
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 29, 2015, 16:30:58 pm »
@baldwin, czy zastosowałeś wymienione przez siebie tulejki redukcyjne? Jak się sprawują, nie ślizgają się na frezie?
Mam pewien dylemat, posiadam omawianą w tym wątku frezarkę wraz z zaciskiem 12mm. Mam wrażenie, że jest wybór frezów 12mm jest nieduży, zaś 8 jest zatrzęsienie. Stąd moje pytanie czy mogę zakupić tuleję redukcyjną 12-8 i zakładać ją na frez 8 w zacisk 12mm.
Mam nadzieję, że w miarę jasno się wyraziłem😀.
Będę bardzo wdzięczny za wasze opinie na ten temat.

mily68

  • Gość
Odp: Recenzja Frezarki JCB-RO1500
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 29, 2015, 21:48:00 pm »
Myślę, że spokojnie możesz.

Offline Wojtek Ś

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 624
    • Zobacz profil
Odp: Recenzja Frezarki JCB-RO1500
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 30, 2015, 15:28:00 pm »
Na początku też myślałem że będzie mało frezów 12 mm ale po dłużej obserwacji znalazło się ich trochę. Po za tym jak już wiadomo lepiej kupić dwa lepsze frezy a niżeli skrzynkę słabych. Na sam początek kup sobie takie które będą Ci potrzebne przy każdej pracy a później z czasem dokupisz pozostałe.
Nieważne na jakim sprzęcie pracujesz ważne jak to robisz :)

Offline kingulec

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Recenzja Frezarki JCB-RO1500
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 30, 2015, 18:34:07 pm »
Dziękuję za szybką reakcję i rzetelną pomoc.

Offline Maciek61

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 342
    • Zobacz profil
Odp: Recenzja Frezarki JCB-RO1500
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 04, 2015, 22:40:46 pm »
Witam chciałem podpytać o rzeczoną frezarkę . Ale do rzeczy zakup frezarki od dawna "chodził" mi po głowie ale jak zwykle , albo nie była bardzo potrzebna, albo brakło kaski. A tu jestem w Castorami i na półce  frezarka JCB  mocy 1500 W za 200 PLN !!!wiec ją przytuliłem (ponoć wycofują model na rzecz mocniejszego 2100 W i dlatego promocja tak wyjaśnił mi Pan z obsługi ) . Tylko nie mam instrukcji i nie wiem co z czym się "je". Nie znalazłem jej (instrukcji) na necie . Ze zdjęć na forum wynika że wszystkie części mam. Byłbym zobowiązany za podpowiedzi na co zwrócić uwagę, co z czym, jak eksploatować (a instrukcja to w ogóle byłoby super, nie pracowałem jeszcze żadną frezarką ręczną to każde info jest cenne ). Na brak instrukcji uwagę zwróciłem w domu a do Castoramy mam daleko
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2015, 22:46:47 pm wysłana przez Maciek61 »

Offline Wojtek Ś

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 624
    • Zobacz profil
Odp: Recenzja Frezarki JCB-RO1500
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 05, 2015, 16:43:00 pm »
Maciek61 ta frezarka to sprzęt mocny i naprawdę bardzo dobry więc niech cię ta cena nie zmyli. Na samym początku sprawdz mocowanie frezów czy nic Ci się zacina i czy nie ma żadnych luzów. Najlepiej jakbyś sprawdził na dwóch rozmiarach frezów. Zobacz jak chodzą obroty i czy się płynnie zmieniają. Niech Cię nie wystraszy początkowe tęgie opuszczanie frezarki bo to po kilku dniach minie i frezarka będzie płynnie się opuszczać. Jeżeli znajdę swoją instrukcję i trochę czasu to podeślę Ci ją. Jak masz jakieś pytania to wal śmiało
Nieważne na jakim sprzęcie pracujesz ważne jak to robisz :)

Offline Maciek61

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 342
    • Zobacz profil
Odp: Recenzja Frezarki JCB-RO1500
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 05, 2015, 22:53:37 pm »
Cena mnie nie zmyliła oglądałem jak kosztowała 6 stów i mi się podobała frezarka ale cena mniej a za dwie podoba mi się i cena  a frezarka jeszcze bardziej   ;D ;D jak jak ja lubię takie promocje , jak mówi kolega "trafiejki" z tego szczęścia zapomniałem się upomnieć o instrukcję , więc jak dasz radę podesłać to z góry dziękuje
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2015, 23:02:39 pm wysłana przez Maciek61 »

Offline kingulec

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Recenzja Frezarki JCB-RO1500
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 25, 2015, 20:53:44 pm »
Dołączam się do prośby o instrukcję.

Offline Wojtek Ś

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 624
    • Zobacz profil
Odp: Recenzja Frezarki JCB-RO1500
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 27, 2015, 18:01:40 pm »
Panowie instrukcję wrzucę po weekendzie bo ostatnio dragon 15 pokrzyżował mi wszystkie plany.
Nieważne na jakim sprzęcie pracujesz ważne jak to robisz :)

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Recenzja Frezarki JCB-RO1500
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 27, 2015, 18:30:48 pm »
No to uważaj - nie daj się trafić :)

Offline Wojtek Ś

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 624
    • Zobacz profil
Odp: Recenzja Frezarki JCB-RO1500
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 29, 2015, 19:15:34 pm »
Amigorg ja już wróciłem :) było fajnie a jak wiadomo to co fajne szybko się kończy :P
Nieważne na jakim sprzęcie pracujesz ważne jak to robisz :)

Offline kingulec

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Recenzja Frezarki JCB-RO1500
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 08, 2015, 19:38:48 pm »
Mam kolejną zagwozdkę a zarazem prośbę o pomoc. Jako że frezarkę kupiłem okazyjnie w wersji "golas", chciałbym zaopatrzeć się w adapter do odsysania pyłu. Oczywiście do JCB żadnych akcesori nie znalazłem. Znalazłem za to dwa podobne, w podobny sposób montowane adaptery do Boscha. Niestety nie wiem czy rozmiar, rozstaw śrub itp. są  takie same, dlatego właśnie do Was zwracam się z tym pytaniem. Może, gdzieś o tym pisano lub ktoś ćwiczył ten temat, a może jest jeszcze inne rozwiązanie? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

Offline glebor

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Recenzja Frezarki JCB-RO1500
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 11, 2015, 17:51:18 pm »
Czytając wasze posty też o mało co nie władowałbym się w anglika.
Kupiłem za 300zł tą frezarkę z kompletem akcesoriów na średnicę 12 i 8mm (jest odsysacz i wszystko)
Szkoda czasu na przyoszczędzenie 100zł a potem kombinacje godzinami co gdzie kupić...
http://allegro.pl/frezarka-jcb-ro1500-frezy-i5779813610.html

CIEKAWE JAK TO SIĘ SPRAWUJE? to moje pierwsze narzędzie firmy JCB może się do nich przekonam...

mily68

  • Gość
Odp: Recenzja Frezarki JCB-RO1500
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 11, 2015, 23:23:03 pm »
Skoro czytujesz forum to wiesz, że ktoś musi Ci zwrócić uwagę.
Swój pierwszy post umieściłeś w złym dziale i do tego zawiera nieodpowiednią treść. Aby to naprawić udaj się do http://forum.domidrewno.pl/przedstaw-sie-na-did/.
Skoro się zarejestrowałeś to obowiązuje Cię regulamin (nawet jeśli go nie czytałeś).

Życzę kilometrów przefrezowanych dech :)

Offline Maciek61

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 342
    • Zobacz profil
Odp: Recenzja Frezarki JCB-RO1500
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 24, 2015, 09:49:52 am »
Byłem w Casto poprosiłem o ksero instrukcji . Zrobili ksero - instrukcja dotyczy modelu JCB 1500 ale moc 2100 W nie zauważyłem żadnych różnic z mocą 1600 (w modelu a nie mocy) . Póki co nią nie robiłem .
P.S jak wkleić wszystko na raz pytanie na przyszłość