Maj 02, 2024, 11:35:18 am

Autor Wątek: [K] ryobi RTS1800-G  (Przeczytany 2200 razy)

Offline Krzysiek_84

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 89
    • Zobacz profil
[K] ryobi RTS1800-G
« dnia: Maj 22, 2017, 13:45:12 pm »
jak w temacie. W Leroy-merlin mają najtaniej 895zł, ale może ktoś gdzieś widział na jakiejś wyprzedaży - bez kartonu, jakieś braki, (sanki i tak dorobię)...

jakby ktoś coś widział, to baaardzo bym prosił o namiar :)

meridox

  • Gość
Odp: [K] ryobi RTS1800-G
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2017, 18:01:29 pm »
bierz ze sklepu:) znajdziesz gdzieś jakąś kulawą sztukę pół Polski dalej zapłacisz za przesyłkę , wyjdzie cię to samo a jak coś się stanie to będziesz się bujał z gwarancją i kurierami żeby przesyłać.
Jedyna rada sprawdź w Leroy czy przypadkiem nie mają jednej sztuki na ekspozycji i gadaj ze sprzedawcą o rabacie druga opcja zamiast rabatu może dorzucą chociaż dodatkowa tarczę wystarczy pogadać :) wiem bo jestem częstym gościem w Leroy i często kupuję taniej niż na półce

Offline swfr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 646
    • Zobacz profil
Odp: [K] ryobi RTS1800-G
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2017, 19:00:23 pm »
Meridox dobrze radzi. Bierz ze sklepu.
Ale powystawowe sztuki z duuużą rezerwą.
W sobotę oglądałem taką pilarkę w LM. Wyglądała tak jakby stała tam od otwarcia sklepu 10 lat temu. Nic w niej nie działało. Kompletny złom.
Sprzedawca mówił, że ten egzemplarz stoi od miesiąca...

Offline Krzysiek_84

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 89
    • Zobacz profil
Odp: [K] ryobi RTS1800-G
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2017, 08:18:44 am »
chyba macie racje...

a czy w LM można odpalić maszynkę przed kupieniem? zrobić jakiś teścik...?
To hińczyk - jak odpali, to będzie kręcił :)

m_kola

  • Gość
Odp: [K] ryobi RTS1800-G
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2017, 08:33:12 am »
Odpalić pewnie pozwolą, teściku w postaci cięcia pewnie nie

mily68

  • Gość
Odp: [K] ryobi RTS1800-G
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2017, 19:38:24 pm »
hińczyk ;D

Offline Krzysiek_84

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 89
    • Zobacz profil
Odp: [K] ryobi RTS1800-G
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 30, 2017, 08:48:22 am »
Wczoraj dokonałem zakupu. Piszę i zaśmiecam forum, bo może ktoś też się nad nią zastanawia. Kupiłem wczoraj w LM w gigamarkecie na al Jerozolimskich.
Jest teraz (była wczoraj 29.06) w promocji. Małej - bo 50zł, (kosztowała 849zł) ale zawsze coś. Było 6 sztuk na wystawie, mogłem wybrać. Z człowiekiem na dziale podłączyliśmy wybraną do zasilania i włączyliśmy na chwilę. Była... cicha może to dlatego, że była w kartonie i on trochę zagłuszał. W każdym razie miała wolny start, kręciła się ładnie. Proponuje nie próbować podjeżdżać sedanem w mój bagażnik grand scenica weszła prawie na styk. Jutro popołudniu mam w planach zabrać na działkę, rozpakować i opisać w odpowiednim dziale pierwsze wrażenie.
Sorka, że tyle napisałem, ale jak dla mnie, to dość duży budżet i co za tym idzie ogromna frajda z nowej "zabawki" :)

aha - mają teraz jakąś stałą promocję na ryobi - wszystkie chyba sprzęty mają w promocji.

Offline wiosna

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: [K] ryobi RTS1800-G
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 30, 2017, 09:13:09 am »
Już nie możemy się doczekać wrażeń.

Offline alehar

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 296
    • Zobacz profil
Odp: [K] ryobi RTS1800-G
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 30, 2017, 10:15:26 am »
Krzysiek_84

Napisz z której strony jest mocowana culaga, chodzi o skale.
Przemek pisał że jest z lewej strony i jeśli przełożymy na prawo culage to skala - miarka jest wtedy raczej nie przydatna....
Pozdrawiam Alehar

Offline Bladepoland

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 168
    • Zobacz profil
Odp: [K] ryobi RTS1800-G
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 30, 2017, 21:59:13 pm »
Przemek potem to prostował. Skala była jak się okazało po właściwej stronie. Podejrzewam, że u kolegi będzie tak samo.
Jeśli nie masz czego robić, nie rób tego tutaj...

obas

  • Gość
Odp: [K] ryobi RTS1800-G
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 13, 2017, 16:17:08 pm »
Podpnę się pod temat...

Kupiłem dzisiaj też. Ma delikatne luzy na tarczy na boki.da się to jakoś podregulować?

Może jakieś sugestie co i w jaki sposób można od razu wyreguować w tej pilarce? W każdej pilarce tego typu robi się to tak samo?

Offline draax

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 482
  • Jesli wyglada na proste, to jest proste!
    • Zobacz profil
Odp: [K] ryobi RTS1800-G
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 13, 2017, 16:28:50 pm »
Przede wszystkim rownoleglosc tarczy w stosunku do rowkow w blacie. W Ryobi powinna byc jakas regulacja - ale nic sobie nie dam uciac za to.

Nastepnie rownoleglosc przykladnicy do tarczy - powinny byc dwie sruby u nasady przykladnicy. Nastepnie sila z jaka przykladnica lapie tyl stolu. Pozniej to naturalnie kat tarczy wzgledem stolu, ale to po kazdej zmianie pochylenia tarczy sie robi.

Jesli chcesz, mozesz sobie wyregulowac wskazniki kata tarczy, ale i tak im nie warto wierzyc, tylko mierzyc samemu.