Kwiecień 19, 2024, 10:10:05 am

Autor Wątek: Wycena produktów  (Przeczytany 1303 razy)

Offline machocki.eu

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Wycena produktów
« dnia: Luty 17, 2020, 16:38:47 pm »
Hej.
Najbardziej na ten temat podchodzi mi HydePark - nigdzie indziej nie pasuje.

Do rzeczy.
Czym kierujecie się wyceniając komuś to co macie dla niego zrobić?

Błędnie zakładałem że ludziska będą z chęcią płacić wyższe kwoty za bardzo dokładnie wykonane rzeczy, najlepiej z litego drewna.
Sam, dopóki nie zacząłem bawić się drewnem litym lub choćby płytami stolarskimi fornirowanymi dębem (na klejonce, nie wiórówce) to tak naprawdę różnicy nie widziałem. No bo jak ją dostrzec na monitorze.

Możliwe, nawet na 100% prawdopodobne, że to też zależy od rejonu.
W świętokrzyskim jako biedniejszym województwie ludziska raczej chcieliby taniochę, z płyty nawet 16mm, żeby tylko tanio.
Króluje sosna a za buka czy dęba już ciężej wziąć jakieś sensowne kwoty.

Pozdrawiam
Adam


Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7551
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Wycena produktów
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2020, 00:55:49 am »
Jak zaczynałem to taniej.
Z czasem wypracowałem sobie klientelę i liczę drożej. Zawsze znajdzie się osoba gotowa zapłacić więcej za lepszą pracę.

Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2278
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: Wycena produktów
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2020, 08:59:56 am »
I właśnie od tego jest internet, żeby pokazywać światu swoje umiejętności.

Ostatnio był u mnie 1 człowiek który pracuje w korpo z elektroniką, po godzinach robi galanterię z drewna, ozdoby, małe lampy i mówił mi że tyle ma zamówień że kompletuje mały warsztat i rzuca korpo. Oczywiście jakość, a nie jakoś! :) A wyceny - to już indywidualna sprawa. Każdy swój czas wyceni inaczej. Musisz sam zdecydować czy chcesz swój czas wymienić na 10 czy może 100zl ? Pozdrawiam! PS. Do odważnych świat należy!
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Offline machocki.eu

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Wycena produktów
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2020, 12:14:04 pm »
Wiem że do odważnych świat należy :) ale mając 2 małych dzieci to jednak pewne rzeczy trzeba robić ostrożniej.

Jarku, też pracuję w dużej firmie (11 lat) która próbuje zrobić się na korpo i ponieważ urosła naprawdę ogromna, prezes który jest w tym samym wieku co ja i kiedyś można było powiedzieć że był kolegą zaczyna wszystkich traktować z pozycji siły.
Zresztą, 10 milionów rocznie dochodu no to sam możesz się domyślić.

Cały szereg zdarzeń doprowadził mnie do tego że zrobiłem sobie u teścia małą stolarnię.
Wymyśliłem razem z żoną kilka szafek, głównie miały być dla naszych dzieci, jednak jakość wykonania okazała się bardzo dobra, że powstał pomysł aby spróbować na tym zarobić.

Szafki zgłoszone były do urzędu patentowego na ochronę wzoru przemysłowego z pozytywną decyzją o ochronie.

Zamiast najtańszej sosny zdecydowałem się na buka którego moim zdaniem dużo lepiej się obrabia, nie wyrywa włókien przy cięciu itd itd.
Takie produkty muszą jednak być trochę droższe od tych sosnowych, niejednokrotnie robionych na prawie przemysłową skalę.

I tu się pojawiają schody. Ceny choć moim zdaniem nie są wygórowane, to jednak ludzie jeśli nie dotkną tego i nie zobaczą na własne oczy i nie poczują w dotyku jaka jest różnica pomiędzy bukiem a sosną to nie wydadzą więcej niż tego typu rzeczy ma ktoś z sosny.

Idealnie jakbym miał jakiś sklep stacjonarny, ale ze względu na obecną pracę nie mogę tam siedzieć.

Jest co prawda kilkanaście pomysłów jak i gdzie to sprzedawać, ale to wszystko wymaga jeszcze czasu - na same opakowania kartonowe czeka się prawie 2 miesiące.

Przed realizacją pomysłów na sprzedaż muszę jednak odpowiednio to wycenić - nie za dużo nie za mało.

Chciałbym uniknąć sytuacji gdzie zacznę schodzić z ceny tylko po to żeby się to zaczęło sprzedawać.
Po pierwsze wizerunkowo źle to wyjdzie, po drugie ta praca i materiał są warte dopłacenia trochę więcej.

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5691
    • Zobacz profil
Odp: Wycena produktów
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2020, 13:03:37 pm »
Do rzeczy.
Czym kierujecie się wyceniając komuś to co macie dla niego zrobić?


Musisz przeprowadzić  szczegółową  kalkulację wyrobu ,by   miało   to ręce i nogi .