Marzec 28, 2024, 09:40:55 am

Autor Wątek: bezszczotkowa wiertarko-wkrętarka Dewalt czy Ryobi  (Przeczytany 17676 razy)

Offline drukarzkornik

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
bezszczotkowa wiertarko-wkrętarka Dewalt czy Ryobi
« dnia: Grudzień 25, 2018, 18:07:34 pm »
Witam, pomyślałem ostatnio o nowej wkrętarce. Biorę pod uwagę dwie: Dewalt DCD791 lub Ryobi R18DDBL. Mam już kilka narzędzi Ryobi, w tym wkrętarkę (RCD1802), a z Dewalta planuję ukośnicę lub piłę stołową pod 54v.

Na początku brałbym w ciemno Dewalta, ale po przejrzeniu YT zwątpiłem. Co prawda starszy model, ale w komentarzach też przemknęła się 791


(problem z wypadającym wiertłem miałem też z wkrętarką Erbauera)

Ryobi R18DDBL oglądałem w Juli i wydawała się ok. Niestety wygląd trochę odpustowy :) Cenowo wypadają podobnie, Ryobi minimalnie tańsza, a Dewalt bardziej kompaktowy i mocniejszy.

Jeśli ktoś ma któryś z tych modeli to będę wdzięczny za opinie.

Offline beny88

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: bezszczotkowa wiertarko-wkrętarka Dewalt czy Ryobi
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 26, 2018, 09:47:08 am »
Jak masz już ryobi to aku powinny pasować i mógłbyś kupić samą wkrętarkę znacznie taniej co byłoby +, pracuje wkrętarkami hilti, festool bosch profesional, każda ma jakieś wady i zalety. Niestety nastały takie czasy że w każdej marce można trafić na feler. Dewaltem miałem okazję trochę  pracować u znajomego, ma ją już z 3 lata w warsztacie samochodowym i działa :), w miarę wygodna mocy nie brakowało jedynie ta cienka bateria szła jak woda. Co do filmików, luz na głowicy spowodowany zużyciem łożyska pojawi się w każdej, łożysko  ma jakąś tam żywotność i tego nie przeskoczy, miałem tak w jednym boschu po 7latach ciężkiej pracy, kwestia tego żeby dało się to tanio naprawić a akurat tu okazało się że trzeba wymienić z przekładnia bo samo łożysko nie występuje.To wypadanie wiertła z drugiego filmiku często zdarza mi się w hilti to czego wymagać od dewalta XD, głównie przy stosowaniu największych wierteł jakie można tam włożyć. W tej cenie może rozejrzeć się za makita jeśli nie masz doń uprzedzeń . A jeszcze powiedz do czego chcesz tego używać bo może lepiej rozejrzeć się za zakrętarką udarową jak chcesz głównie wkręcać, 12v hilti w udarze robi robotę lepiej od 18v festa

Offline drukarzkornik

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: bezszczotkowa wiertarko-wkrętarka Dewalt czy Ryobi
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 26, 2018, 10:56:15 am »
Zakrętarki nie chcę, kiedyś miałem i sprzedałem, niepodpasowała mi. A praca amatorska, głównie sklejka i drewno, otwory maks. 40 mm i wkręty do 140 mm. W sumie nic innego nie biorę pod uwagę, tylko DCD791 i R18DDBL. Tylko w Ryobi ten dziwny system etorque...

Tutaj fajny sprawdzian Stanleya na bicie zacisku :)

Offline pfp76

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: bezszczotkowa wiertarko-wkrętarka Dewalt czy Ryobi
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2018, 03:42:50 am »
Pierwsze kryterium przy wyborze tego typu sprzętu to bateria . 12V ,to obecnie lipa .. !8V można jeszcze nazwać standardem , ale najlepiej szukać urządzenia na 20V
Ryobi  to niestety tak zw. marketówka ...

Offline skow29

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: bezszczotkowa wiertarko-wkrętarka Dewalt czy Ryobi
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2019, 19:56:30 pm »
20V to ten sam akumulator co 18 - kwestia nazewnictwa marketingowego.
Mam dewalta bezszczotkowego i szczerze polecam. Odkąd zacząłem używać wiertarka sieciowa stala się zbędna. Plusem jest też łatwa dostępność akumulatorów,  ale jak na razie (2lata) nie ma potrzeby o nim myśleć.

Offline drukarzkornik

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: bezszczotkowa wiertarko-wkrętarka Dewalt czy Ryobi
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2019, 22:05:34 pm »
Jednak kupiłem Dewalta 791 i jest moc. Z baterią 2-ką jest bardzo poręczna, wziąłem też 4-kę i w sumie tylko leży i się kurzy.

Przy okazji kupiłem też szlifierkę mimośrodową Stanleya na aku. Kupiłem ją ze względu na małe gabaryty, ale generalnie pomyłka, może się schować w porównaniu do Ryobi.

Offline Marko90

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: bezszczotkowa wiertarko-wkrętarka Dewalt czy Ryobi
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 22, 2019, 15:27:42 pm »
drukarzkornik jeśli masz już kilka narzędzi Ryobi to ni wiem co Cię powstrzymuje, żeby kupić nastpną? System one+ tutaj powinien Cię przekonać najbardziej do tego, bezszczotkowa, 18V same plusy. dodatkowo skoro już masz kilka urządzeń to sam wiesz, ze sprzęt jest sprawdzony i dobrej jakości..

Offline drukarzkornik

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: bezszczotkowa wiertarko-wkrętarka Dewalt czy Ryobi
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 27, 2019, 22:49:17 pm »
Jednak kupiłem Dewalta 791 i
nie żałuję. Ryobi może się schować z tymi niebieskimi lampkami. Chociaż szlifierka mimośrodowa aku daje nieźle radę. A najczęściej używam odkurzacza ręcznego :) Ukośnica Ø190 też spoko, ale w planach mam wymienić ją na dewalta dcs777 - 54v i 6300 obrotów mocno kuszą.

Offline senior

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: bezszczotkowa wiertarko-wkrętarka Dewalt czy Ryobi
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 11, 2019, 09:39:28 am »
no wybór między ryobi a dewalt jest taki, że to jedno korpo ;) stanley też jest ich ;)

Offline ordi_2004

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: bezszczotkowa wiertarko-wkrętarka Dewalt czy Ryobi
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 06, 2019, 21:35:57 pm »
no wybór między ryobi a dewalt jest taki, że to jedno korpo ;) stanley też jest ich ;)
No nie do końca. Jedno korpo to Ryobi AEG i Milwaukee drugi to DeWalt Black & Decker i Stanley

Offline Jakubek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: bezszczotkowa wiertarko-wkrętarka Dewalt czy Ryobi
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 14, 2019, 10:31:15 am »
DeWalt to jednak zarąbisty sprzęt na prykład coś takiego jak tutaj https://narzedziowy24.eu/images/Narzedziowy24/66000-67000/WIERTARKO-WKRETARKA-AKUMULATOROWA-18-V-21-5AH_%5B66067%5D_480.jpg
Chyba fajna opcja chociaż wiadomo, że wykosztować też się trzeba no ale coś za coś :)

Offline Jakubek998

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: bezszczotkowa wiertarko-wkrętarka Dewalt czy Ryobi
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 14, 2019, 20:28:32 pm »
Cześć,
Polecam dewalt-a
Kupiłem zestaw kombo wkrętarka dcd796 i zakrętarka dcf887.
Powiem tyle... mistrzostwo świata. Baterie 4 Ah trzymają bardzo długo, udar we wkrętarce świszczy aż miło, zakrętarka wkręt na torx t30 długości 250 mm w krokiew wchodzi jak po maśle.
Jestem bardzo zadowolony.
Myślałem że będą zbyt ciężkie do drobnych prac.
Ale się myliłem. Dają radę i ten zapas mocy powala.
Bardzo polecam jako uniwersalne narzędzia do wszystkiego.

Offline TomeczekBBS

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: bezszczotkowa wiertarko-wkrętarka Dewalt czy Ryobi
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 19, 2019, 12:24:50 pm »
Mój brat do domu kupił sobie Ryobi ONE+ R18DDBL-0. Z tego, co pamiętam, to mówił, że jest bezszczotkowa. Na pewno jest zadowolony z tego, jak mu się jej używa. Może nie korzysta z niej jakoś często, ale jak już wyjmuje z pudełka, to z przyjemnością.

Offline damian0156

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: bezszczotkowa wiertarko-wkrętarka Dewalt czy Ryobi
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 05, 2020, 00:13:38 am »
Witam kupiłem zestaw Dewalt wkrętarka dcd791 i klucz dcf877  5 ah kupiony w styczniu jak narazie sprawdza się bardzo dobrze mocy nie brakuje jestem zadowolony.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2020, 00:15:41 am wysłana przez damian0156 »

Offline marpiko

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: bezszczotkowa wiertarko-wkrętarka Dewalt czy Ryobi
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 22, 2020, 21:16:55 pm »
też mam kilka rzeczy ryobi one+ i się sprawdzają, niezłe mają elektronarzędzia, dla majsterkowicza jak znalazł. Widzieliście, że mozna brać udział w testowaniu ich sprzętów na myryobi.pl