Marzec 29, 2024, 07:41:55 am

Autor Wątek: Cło na CNC z Ali  (Przeczytany 3323 razy)

Offline art.ur

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
Cło na CNC z Ali
« dnia: Listopad 19, 2018, 08:02:48 am »
Czy ktoś z Szanownych Kolegów sprowadzał może plotter CNC z Aliexpress-u? O ile wzrasta cena po konfrontacji z Urzędem Celnym? Chodzi mi o faktyczną stawkę cła, jaką naliczają. Bo VAT to pewnie 23%?
Będę wdzięczny za odpowiedzi praktyczne, a nie teoretyczne :)
Artur

Offline marcusman

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Cło na CNC z Ali
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2020, 01:03:39 am »
Nie wiem czy nadal jesteś zainteresowany tym tematem. Ogólnie pracuję akurat na cle więc mogę podać odpowiedź. Cło wynosi 2,7% i VAT 23% tylko trzeba wziąć pod uwagę że są to podatki narastające. To tak pokrótce natomiast faktycznie to wszystko jest uzależnione w jakiej kwocie będzie zakup. Do 150 EUR wartości towaru podmiot jest zwolniony z opłaty celnej zostaje tylko VAt ale przestrzegam przed podchodzeniem w ten sposób do tematu. Wartość celna towaru to jest to z czego wylicza się należności celno podatkowe. Już nieraz miałem przypadek, że Chińczycy wysyłają zaniżoną fakturę za towar pomimo iż transakcja opiewała na wyższą kwotę. US ma zawsze 5 lat na weryfikację zgłoszenia a obecnie w dobie szukania pieniędzy przez rząd trzeba się liczyć nawet z weryfikacją zgłoszenia w czasie rzeczywistym czyli w momencie wysłania dokumentów elektronicznych do UC.

Online Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7538
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Cło na CNC z Ali
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2020, 09:13:55 am »
Czyli najpierw dolicza się cło i następnie od sumy vat?

Offline marcusman

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Cło na CNC z Ali
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2020, 18:23:39 pm »
Niestety tak. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę co jest wartością celna towaru. To nie tylko sam towar ale i koszty jakie są związane z jego dostarczeniem.

Online Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7538
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Cło na CNC z Ali
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2020, 18:57:41 pm »
Dziekuję.