Kwiecień 28, 2024, 11:57:28 am

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Lechu

Strony: [1] 2 3 ... 22
1
Nie bardzo. Chce aby była mozliwosc otwarcia sie na "normalny" ogrod mozliwie mocno. Nie bez znaczenia jest tez mozliwosc wietrzenia ogrodu zimowego w ten sposob. W przeciwnym razie powstałaby niezla "szklarnia".

Oczywiscie zaleta tego rozwiazania ktore proponujesz bylaby duzo nizsza cena.

2
Witryny c.d.

Generalnie nie wyszło najgorzej jak na pierwszą tego typu realizację. Szczególnie biorąc pod uwagę że połączenia w ramie wycinałem głównie na Boschu 10XC oraz ręczną piłą pod różnymi kątami.

3
Skoro już wspomniałem o witrynie, to wrzucam parę zdjęć z realizacji

4
Hej. Generalnie w jednym miejscu samodzielnie wykonałem witrynę (okno nieotwierane).
Pozostałe przeszklenia - zamówiłem drewniane okna tarasowe uchylno-przesuwne. Niestety pomimo złożenia zamówienia w październiku, do dnia dzisiejszego okna nie dotarły...

5
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Ogród zimowy - projekt i realizacja
« dnia: Listopad 13, 2018, 20:28:09 pm »
Opowiem Ci jak... w końcu skończę ;-)

Wstyd się przyznać ale nadal nie jest do końca skończony. Tak to jest jak się robi takie rzeczy po godzinach, mając jeszcze dwójkę maluchów w domu...
Ale w grudniu powinien być w końcu zamknięty. Właśnie czekam na dostawę okien tarasowych.

6
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Ogród zimowy - projekt i realizacja
« dnia: Listopad 13, 2018, 10:17:44 am »
"Klasycznie", czyli czop i gniazdo. Dodatkowo połączenie wzmacniane wkrętami ciesielskimi kręconymi od góry belki prosto w czop, aby dociągnąć połączenie.

Gdzieś na stronie 4 tego wątku znajdziesz jakieś pojedyncze zdjęcia z tego etapu prac.

Jakbyś miał dodatkowe pytania, wal śmiało - chętnie opowiem jak to u siebie robiłem.

7
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Ogród zimowy - projekt i realizacja
« dnia: Listopad 12, 2018, 02:38:14 am »
Hej. O ktore belki dokladnie pytasz? Krokwie na ktorych lezy dach szklany? Czy te "murlaty" do ktorych mocowane sa wlasnie krokwie?


8
Sprzedam / Wyrówniarko-grubościówka SCM Minimax FS30 Classic
« dnia: Wrzesień 13, 2018, 22:03:12 pm »
Hej

wystawiam na sprzedaż swoją wyrówniarko-grubościówkę Minimaxa.
Szerokość robocza 300mm.
Stoły łącznej długości 1510mm

Wał na noże Tersa (w bardzo dobrym stanie).
Maszynę kupiłem jako nową. Rocznik 2016. Nadal w bardzo dobrym stanie.

Wszystkie szczegóły techniczne pod linkiem poniżej:
http://www.km-maszyny.pl/maszyny-do-drewna/maszyny-holzkraft/item/274-wyrówniarko-grubościówki-holzkraft/3692-wyrówniarka-holzkraft-scm-fs-30-classic-tersa


Sprzedaję, bo przymierzam się do Hammera z wałem Silent Power, na który już kiedyś polowałem i który pasowałby mi do reszty parku maszynowego. W przeciwnym razie nie pozbywałbym się Minimaxa bo to bardzo przyjemna maszynka. Ma swoje grono fanów, którzy uważają że w bezpośrednim porównaniu z Hammer'em wygrywa solidnością konstrukcji i kilkoma detalami. Mi cięzko ocenić bo na Hammerze w tej samej konfiguracji (Tersa) nie pracowałem.

Cena za Minimaxa: 9000 PLN (sprzedaż na umowę, nie wystawiam faktury).


Wrzucam poglądowo jedno zdjęcie które mam pod ręką. Na zdjęciu nie ma zamontowanej przykładnicy, która oczywiście jest w zestawie.

Po weekendzie postaram się dorzucić kilka więcej fotek.

9
Przyrządy / Odp: Zacinanie długich elementów na pile stołowej
« dnia: Czerwiec 01, 2018, 20:59:10 pm »
Sprytne! Mi sie podoba.

10
Kupię / Odp: Kupię pilarkę taśmową Hammer N3800 lub N4400
« dnia: Maj 14, 2018, 20:48:47 pm »
Nadal szukam...

od biedy przytule Makite LB 1200.

11
znam ten filnik. problem w tym ze Jarek korzystal z zestawu frezow feldera za pewnie kilkanascie tysiecy zlotych.
Ja kombinuje czy taka witryne da rade zrobic uzywajac pilarki stolowej, frezarki GW i szlifierki?

12
Dokladnie tak jak napisal Norbert. Sporo sie naczytalem odnosnie konstrukcji ogrodow i wiem ze bez zewnetrznych rolet i dobrej wentylacji sprawilbym sobie szklarnie przydomowa. Szczegolnie przy mojej ekspozycji na poludniowa strone.

Odnosnie szklenia to mam wlasnie dylemat czy na szklenia pionose rowniez brac szyby dwukomorowe czy wystarcza jednokomorowe. Z tego co gdzie czytalem to szyby pionowe maja lepsze parametry izolacyjne niz poziome. Nie wiem czy to ma sens ale na logike oznaczaloby to ze moje szyby dwukomorowe na dachu mialyby efektywnie izolacyjnosc porownywalna z szybami jednokomorowymi w oknach pionowych. Oczywiscie nadal dwie komory w oknach pionowych beda lepsze niz jedna komora ale zastanawiam się czy jest sens doplacac za drozsza szybe i szerszy profil okienny. Efektywnie takie okna beda drozsze i to chyba sporo drozsze...

jakies dosaiadczenia?

13
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Ogród zimowy - projekt i realizacja
« dnia: Kwiecień 19, 2018, 21:05:57 pm »
Aaaa tu mnie masz! Faktycznie masz racje. Przeciez teraz nie wcisne uszczelki w niektórych miejscach. Moze byc nawet koniecznosc skrocenia tych profili poziomych po dodaniu uszczelek na pionowych profilach. No i wychodzi brak doswiadczenia...

14
Ok przekonaliscie mnie!  :D
Zastanowie sie nad wykonaniem jakiegos solidnego polaczenia zeby mi sie to nie rozeszlo. Polaczenie wzmacniane kolkami o ktorych pisal Norbert brzmi prosto i skutecznie.

@Norbert - napiszesz co z tym podparciem szyby w 2 punktach?
Dodatkowo mam pytanie od odnosnie wreg na 1 rysunku. Tam dodatkowo widze taki mini rowek bo szyba. Jaki jest cel robienia tego?

15
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Ogród zimowy - projekt i realizacja
« dnia: Kwiecień 18, 2018, 21:26:15 pm »
Zima, zima i po zimie... Wstyd się przyznać ale od grudnia do minionego weekendu absolutnie nic nie zrobiłem przy ogrodzie.
No ale koniec wymówek. Czas się brać za robotę.

W weekend wziąłem się za docinanie i montaż profili aluminiowych stanowiących podstawę pod przyszłe szklane zadaszenie. Na krokwiach zamontowane profile o szerokości dostosowanej do szerokości krokwi, tj. 80mm. W poprzek, tj. na belce płatwiowej dolnej oraz na ryglach zamontowane węższe profile 50. Powód? Oszczędność. Te poprzeczne będzie widać i tak tylko z jednej strony, druga strona będzie zabudowana, więc nie było sensu wrzucać szerszych profili.

Na ten moment od góry dach wygląda w ten sposób.





Po zamontowaniu profili przystąpiłem do dokładnego mierzenia rozmiaru poszczególnych sekcji, w celu zamówienia szyb zespolonych na dach. Generalnie wydaje się że wyszły mi całkiem dobre kąty proste. Mierząc po przekątnej poszczególne 'prostokąty' są minimalne odchyłki gdzieniegdzie, ale liczę na to że szyba która z każdej strony będzie miała zapas 15-20mm przykryje te nierówności.

Jestem na etapie ofertowania kilku producentów szyb zespolonych. Przy okazji dowiaduję się z poszczególnych firm, co polecają.
Dla przypomnienia zdecydowałem się montaż szyby dwukomorowej aby uzyskać możliwie dużą izolację termiczną. Układ szyb od góy: 6mm + 16mm ramka + 6mm + 16mm ramka + 2x4mm klejona. Łącznie szyba będzie miała 52mm grubości.

I tak polecane jest: wybranie szyby hartowanej górnej, jak również szyby hartowanej do środka tak aby zminimalizować ryzyko w przypadku naprężeń (np gdyby szyba nagrzewała się nierównomiernie, bo częściowo byłaby zacieniona przez drzewo).
Dolna szyba obowiązkowo klejona (bezpieczeństwo).

Nie polecane jest: stosowanie szyby samoczyszczącej (tzw. BioClean). Z tego co się dowiedziałem taka powłoka sprawdza się w klimacie w którym regularnie, często pada deszcz i jest dużo słońca. Wówczas faktycznie szyba 'sama' się myje.
W naszym klimacie przy okresach bezdeszczowych szyba ponoć brudziłaby się dużo bardziej niż zwykła szyba. A więc czeka mnie regularne mycie :)

Na ten moment, po zimie i zamontowanymi profilami ogród prezentuje się następująco:





Oprócz zamawiania szyb na dach, zacząłem zastanawiać się jak wykonać szklenie stałe, pod balkonem.
Ale o tym w osobnym wątku:
https://forum.domidrewno.pl/realizacje-widzow-domidrewno/witryna-okno-nieotwierane-jak-wykonac/

Strony: [1] 2 3 ... 22