Kwiecień 27, 2024, 13:57:19 pm

Autor Wątek: Pomoc w wyborze pierwszego sprzętu.  (Przeczytany 1694 razy)

Offline Kacper M.

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Pomoc w wyborze pierwszego sprzętu.
« dnia: Sierpień 24, 2023, 09:01:23 am »
Cześć.
Chciałbym się dowiedzieć od was co będzie mądrzejszym wyborem.
Chcę zacząć coś robić w drewnie, więc szukam piły (krajzegi), wyrówniarki i grubościówki.
Oczywiście budżet mam ograniczony więc myślałem nad:
- jakaś budżetowa piła stołowa do max 1500zł
- wyrówniarka triton
- grubościówka DeWalt 733

Ale dostałem też dobrą ofertę na 2 letnią używana maszynę wieloczynnościowa Bernardo CWM 250 R - 400 V, gdzie jest strugarko-grubościówka, piła z wózkiem i frezarka.
W sumie to tak jakby dwie maszyny z osobnym zasilaniem -strugarko-grubościówka i piła z frezarką, które mogą być połączone bądź pracować osobno.
Wiem że opinie ma średnie ale przemawia do mnie piła z wózkiem i frezarka.

Może ktoś się spotkał z tą maszyną, lub marką i jest w stanie powiedzieć czy warto ryzykować?

Lepiej kupować osobno sprawdzone urządzenia, czy pokusić się o tą maszynę wieloczynnościową?

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7551
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Pomoc w wyborze pierwszego sprzętu.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2023, 07:12:33 am »
Cześć.
Przede wszystkim maszyna musi być sprawna. Nie chodzi mi o to czy się włącza, ale czy nie ma luzów i czy wszystko jest sztywne. To jest bardzo frustrujące i zniechęcające jak nie możnaa osiągnąć zamierzonego efektu..

Offline tayjkt

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc w wyborze pierwszego sprzętu.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2023, 22:25:28 pm »
Chińczyk, tutaj trzeba uważać choć na papierze wszystko ładnie wygląda to jednak słabiej działa. Jeśli to ma być okazyjnie używane to może być chińczyk sam mam strugarko grubościówkę. Jednak jak bym teraz kupował to bym szukał z używek, ale sprzęt markowy.
Niestety dobry sprzęt stolarski jest drogi, a ostatnio znacząco podrożał i nie będzie już taniej.