Listopad 21, 2018, 10:50:22 am

Autor Wątek: Bosch AdvancedVac 20  (Przeczytany 589 razy)

Offline siekson

• Newbie
  • *
Bosch AdvancedVac 20
« dnia: Czerwiec 13, 2018, 13:16:07 pm »
Cześć, mam możliwość kupienia w bardzo przystępnej cenie (ok 360zł) nowy odkurzacz Boscha AdvancedVac 20. Ktoś posiada i mógłby się podzielić opinią o tym sprzęcie? Po parametrach wszystko wydaje się super ale martwi mnie trochę tylko 20l zbiornik.

Czy uważacie, że to wystarczy do domowego warsztatu do amatorskiej zabawy w drewnie (szlifierka, ukośnica, pilarka stołowa, frezarka). Alternatywą jest jakaś marketówka typu Macallister 30l za podobne pieniądze. Oczywiście wolałbym Boscha (chociażby z uwagi na moc ssania) ale boję się czy nie będę go musiał opróżniać 3 razy dziennie? Jeśli chodzi o ilość pracy ww urządzeniami to w warsztacie spędzam do 5h dwa razy w tygodniu. Maszyny nie działają oczywiście non-stop. Każdorazowo zrobię na ukośnicy ze 30 cięć, frezarka podziała ze 20 minut i do tego może ze 20 minut szlifowania.

Co myslicie o 20l odkurzaczach na warsztatowo-amatorskie potrzeby?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2018, 13:19:04 pm wysłana przez siekson »

Offline Narzędzia Bosch

• Newbie
  • *
    • Elektronarzędzia Bosch
Odp: Bosch AdvancedVac 20
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2018, 11:18:24 am »
Witaj,

O ile szlifowanie nie będzie stanowiło problemu, to przy około 30 cięciach ukośnicą w drewnie, urobku może być dość dużo. Wszystko zależy od materiału, który zamierzasz obrabiać. Duże odkurzacze przemysłowe posiadają zbiorniki około 50l, zakładając, że posiadasz wspomniany odkurzacz Boscha, musisz go opróżnić dwa razy dziennie, w porównaniu z dużym odkurzaczem. Nie trzeba się więc bać, że będziesz musiał o wiele częściej opróżniać zbiornik. Śmiało Ci go polecamy. :)

Offline Norberto

• Jr. Member
  • **
Odp: Bosch AdvancedVac 20
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2018, 13:57:02 pm »
Ja mam 25l i z powodzeniem wystarcza, myślę że na domowy użytek śmiało możesz brać 20l