Luty 16, 2019, 12:19:43 pm

Autor Wątek: Pierwszy odkurzacz warsztatowy  (Przeczytany 302 razy)

Offline pbabula

• Newbie
  • *
Pierwszy odkurzacz warsztatowy
« dnia: Styczeń 29, 2019, 11:13:42 am »
Witam wszystkich,

Mam w planie zakup swojego pierwszego odkurzacza przemysłowego. Mój budżet to 500zł. Zastosowanie: głównie pod elektronarzędzia przy pracach hobbystycznych, czasami do sprzątania garażu / warsztatu i samochodu (chociaż nie jest to zastosowanie niezbędne), sporadycznie do sprzątania po remoncie (1-2 razy w roku). Przeczytałem wątki na forum i  okazuje się, że bardzo często polecacie odkurzacz Macallister 1400-30, jednak nie widzę go w aktualnej ofercie Castoramy.

Moi faworyci to:
Karcher WD 3 P Workshop - 399zł
Macallister 1800 W 40L - 448zł
Macallister S/M 20L - 198zł

Zaletą Macallisterów jest wyższa moc (chociaż nie wiem czy wyższe zużycie prądu przełoży się na wydajność pracy), natomiast za Karcherem solidność znana chyba wszystkim (zastanawiam się z kolei czy 1000W wystarczy do opisanych wyżej zastosowań). Dodatkowo zastanawiam się czy warto dopłacać 200-250zł za gniazdo do elektronarzędzi (w przypadku tych droższych). Pomożecie w wyborze?

Offline Maras

• Jr. Member
  • **
Odp: Pierwszy odkurzacz warsztatowy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2019, 13:08:26 pm »
Przed zakupem porównaj siłę ssania (Pa) to po pierwsze
Moc czyli Waty też warto wziąć pod uwagę.
Gniazdko jak najbardziej Ci się przyda to kolejna bardzo przydatna funkcja i warto do tego wypasy dopłacić. Zwróć też uwagę na moc z jaką można podłączyć elektronarzędzia i porównaj ze swoimi. 
Zwróć też uwagę na to czy jest możliwość zawieszenia na nim końcówek,węża, kabla zasilającego. Oraz ilość dodatkowych końcówek.

Warto też pomyśleć o jakimś seperatorze między elektronarzędziem a odkurzaczem. Ochrona silnika to podstawa aby służył długo więc należy  pilnować filtra albo zakładać worki i filtr. Wiem ,że straci na ciągu ale coś za coś. 

Offline pbabula

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2019, 16:06:16 pm »
Dzięki za odpowiedź, nie mogę znaleźć mocy ssania do karchera. Napisałem maila do producenta i czekam na dane.

Offline pbabula

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2019, 10:58:39 am »
Byłem w Castoramie i zakupiłem Macallistera 1400W 30L, okazuje się, że nie są wycofane. Dam znać za jakiś czas jak się sprawuje.