Październik 23, 2018, 03:04:26 am

Autor Wątek: dewalt 745 czy coś starego "z tych dobrych" ?!?!  (Przeczytany 256 razy)

Offline empe692

• Newbie
  • *
dewalt 745 czy coś starego "z tych dobrych" ?!?!
« dnia: Październik 09, 2018, 20:35:35 pm »
Witam!
cześć / czołem - to mój pierwszy wątek ( nie licząc "o sobie").

Kompletuje warsztat / cos grzebię, czysta amatorka. obecnie stanąłem przed zakupem pilarki stołowej.
Budżet max 3 tys. (apetyt rośnie już o boschu gtsie 10 xc myslałem). temat małych pilarek na forum był już wałkowany wielokrotnie.
Ostatecznie umówiłem się sam ze sobą na dewalta 745 (głównie w oparciu o opinie z tego forum).
Chodzi o to że ma być równo i żeby nie było t oosiągane z wielkim bólem.

jednak znajomy namawia mnie żeby w tej cenie poszukać czegoś starego.
no i na szybko na przykład coś takiego
https://www.olx.pl/oferta/pila-formatowa-pilarka-flottjet-2000-z-wozkiem-bocznym-flott-ulmia-CID628-IDvVOKo.html#53b8e60c61
wiadomo ... kiedyś wszystko było lepsze, ale pytanie co się lepiej sprawdzi przy 27m2 i amatorze.
marzy mi się zrobić jakieś meble, a poza tym jak ktoś napisał na tym forum "amator powinien uczyć się na porządnym sprzęcie, żeby nie zniechęcić się do swojej pasji".

taka pilarka jest naprawdę warta inwestycji czy odpuścić i kupić nowego dewalta 745 ?

z góry dzięki na pomoc/podpowiedzi
pozdrawiam
Michał

Offline amigorg

• Hero Member
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Maszyny i projekty
Odp: dewalt 745 czy coś starego "z tych dobrych" ?!?!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2018, 21:22:07 pm »
Jeżeli w warsztacie nie musisz mieć pilarki mobilnej, to wybrałbym tą z OLX pod warunkiem, że sam obejrzysz ją na miejscu. Ma dużą powierzchnię roboczą, wózek z lewej strony ułatwi cięcie formatek do mebli.
Jeżeli nie ta, to zamiast DW 745 wybierz DW 7491 - ma większe możliwości. Przede wszystkim z prawej strony można ciąć formatki 825 mm, co przy meblach może być istotne. Ja taką mam i sobie chwalę.
Jeżeli chcesz zrobić meble dla siebie, zamiast je kupować, to jak przeliczysz koszty mebli gotowych w porównaniu z kosztem materiałów + piła - sam się zdziwisz jak szybko koszt pilarki się zwróci.

Offline empe692

• Newbie
  • *
Odp: dewalt 745 czy coś starego "z tych dobrych" ?!?!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2018, 16:46:51 pm »
serdeczne dzięki za odpowiedz.
jak dam radę podjadę i zobaczę (mam 80 km więc tragedii nie ma), chociaż sam do końca nie jestem przekonany.

swoją drogą przemawia do mnie Dewalt zwłaszcza jeśli TY piszesz, że taki sprzęt posiadasz - pytanie tylko czy między 745 a 7491 jest aż taka różnica jakości pracy ?!
skok cenowy jest dosyć spory z 2300 robią się prawie 4000 zł.
wiem, że tu każdy sprzęt ma swoich wyznawców, ale chciałbym wybrać dobrze szczególnie że mają na to pójść konkretne pieniądze (jak na hobby).
z góry dziękuję za pomoc