Styczeń 19, 2020, 16:42:40 pm

Autor Wątek: Która ukośnica na początek?  (Przeczytany 623 razy)

Offline Woodyy

• Newbie
  • *
Która ukośnica na początek?
« dnia: Listopad 30, 2019, 20:34:42 pm »
Dobry wieczór,

Zaczynam przygodę z drewnem i mam nadzieję wkrótce zacząć działać. Tak jak pisałem wcześniej chcę zacząć od mebli i wyposażenia ogrodu i garażu/warsztatu. Proszę o opinię jaka wg Was byłaby ok ukośnica. Na oku mam https://www.metabo.com/pl/pl/maszyny/pilarki/kapowki/kgs-216-m-619260000-kapowka.html oraz https://www.castorama.pl/erb-ukosnica-z-pos-1500w-210mm-id-1093450.html?store=0&exactc=856a21a3f808ca829d032e882a9a1e95&keyword=pla_wszystkie_smart&gclid=Cj0KCQiAw4jvBRCJARIsAHYewPPbqioWtAuscrPPLUrQdax-VpgKe0NdVoCr9AuhKt7wgiO5RoDXggwaApmrEALw_wcB.
Która wg Was lepsza? Którą brać? A może coś innego?
Pozdrawiam, Mariusz

Offline pajewski

• Full Member
Odp: Która ukośnica na początek?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2019, 12:10:57 pm »
Parametry są porównywalne. Najważniejsza jest powtarzalność urządzenia. Należałoby sprawdzić dokładność wykonania, sprawdzić występowanie ewentualnych luzów. Jeśli są jakiekolwiek luzy czy to na mocowaniu tarczy, czy na posuwie lub niezbyt precyzyjne jest ustawianie kątów to dyskwalifikuje maszynę.
Kiedyś kupiłem ukośnicę firmy dedra i po pierwszej robocie sprzedałem za pół ceny. Miała spore luzy i była zupełnie niepowtarzalna. Zastąpiła ję makita 1018 l, która od kilku lat spisuje się znakomicie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2019, 12:14:58 pm wysłana przez pajewski »

Offline Woodyy

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2019, 16:04:16 pm »
Dzięki za odpowiedź. Ja na makitę sobie nie pozwolę ale chyba zainwestuję w tego Erbauera. Czy na pewno nikt na nim nie pracuje żeby się wypowiedzieć?

Online marek_b

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2019, 10:36:52 am »
Na tym forum, jak widać nikt. Teoretycznie Metabo lepsza, ale jakość tych pił słaba.

Offline Kamil i Gosia

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 09, 2019, 18:51:34 pm »
Moim błędem przy kupnie ukośnicy, była niecierpliwość. Kupiłem ukosnicę za około 600 zł i po roku pracy na niej bardzo tego żałuję. Chciałbym ją wymienić, ale ciągle potrzebuje innych narzędzi i kupno nowej ukośnicy ciągle odkładam na bok. Proponuję poczekać i odłożyć na coś konkretnego, żebyś później nie tracił nerwów i pieniędzy przy pracy.

Offline peter

• Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 09, 2019, 22:14:33 pm »
mam tą metabo od kilku lat i du.. nie urywa , trzeba poświęcić trochę czasu na kalibrację ale wiadomo nie pieniądze nie towar

Offline B-RAD

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2019, 20:54:21 pm »
Witam. Aby nie powielać tematów pozwolę sobie tutaj zadać pytanie. Stoję przed zakupem ukośnicy. Max budżet to 1000zł. Mam do wyboru:
Metabo KGS 216M 169eu czyli około 730zł
na plus jest cena - nie wiem jak z trwałością wykonaniem i czy da się zmienić tarczę na taka do cięcia metalu. Prędkość Max 5000obr./min

BOSCH GCM 8 SJ 210eu czyli 910zł. Na plus:
Zaufanie do narzędzi Bosch z niebieskiej serii professional, jakość, trwałość, dostępność czesci. Prędkość Max 5500obr.

Evolution 210 SMS cena w pl 599zl Castorama.
Macałem  ją w sklepie - w porównaniu do konkurencji powyżej jest najbardziej intuicyjna w obsłudze, dobrze skasowana i wykonana. Wielkim dla mnie plusem jest to, iż została wyposażona w tarczę umożliwiającą cięcie również stali. Obroty na poziomie 3700obr/min

Z drewnem miałem mało do czynienia aczkolwiek. Powyższe ukośnie będę potrzebował do :
Dociecia paneli
Dociecia desek kompozytowych na balkon
Docięcia listew przypodlogowych  z MDF.

W sumie jeśli jest możliwość w Bosch gcm 8sj wymiany tarczy na taką do cięcia metalu i sama ukośnica zda przy tym egzamin to wybór padnie wlasnie na nią. Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

Offline Woodyy

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2019, 21:21:52 pm »
Z opinii które słyszałem Evolution przez tą swoją uniwersalność i niskie obroty da słabą jakość cięcia przy pracy z drewnem. Jak coś jest do wszystkiego to jest...

Offline B-RAD

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 11, 2019, 21:58:27 pm »
Właśnie czytam w necie od paru dni o tych sprzętach i też do takich opinii dotarłem. Nawet oglądając filmy z unboxingu i testowych cięć widać, że np.  szczerbi  rant. Jak tam radę to jutro kupię Boscha. W Pl najtańszy 1100-1200zł w De 910zł.

Offline Woodyy

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 12, 2019, 19:45:00 pm »
Prośba o opinię jak już będzie Pan tą maszynę miał przetestowaną. Ja chyba się zdecyduję na Erbauera z Casto. Pzdr