Lipiec 21, 2018, 00:15:09 am

Autor Wątek: Piła stołowa Scheppach HS105  (Przeczytany 14267 razy)

Offline pinkpixel

• Newbie
  • *
    • PinkPixel
Odp: Piła stołowa Scheppach HS105
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 17, 2017, 23:31:18 pm »
Daj znać jak poszła reklamacja i co Ci powiedzą.
Z marszu chciano na serwis oddać, ale po namowach z mojej strony i rozmowie z kierownikiem, argumentując że wracam z piła w zasadzie na drugi dzień, wymieniono na nową. Nowa działa i chyba będzie ok.

Co do RYOBI jeśli ktoś jest zainteresowany w łodzkim Lreoy w Manufakturze jest jeden egzemplarz RYOBI przeceniony na 699 PLN, to chyba egzemplarz powystawowy, ale pewien nie jestem, najlepiej zadzwonić.

Offline Tybek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 17, 2017, 23:37:01 pm »
Pozostaje tylko się cieszyć i niech Ci służy jak najdłużej  :)

Co do tego Ryobi w Łodzi to tym bardziej jak powystawowa to musiałbym zobaczyć i cena też się z czegoś bierze - widziałem makitę mlt 100 w Bricomanie w Poznaniu i jest tak zdezeolowana jak każdy na siłę ja maca, że nikt jej chyba nigdy nie kupi.

Offline SpecPiotr

• Hero Member
    • Stolarnia Speca
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 18, 2017, 15:07:07 pm »

Przemek się mylił. Dobrze wyregulowana culaga w ryobi nie sprawia żadnego problemu w użytkowaniu

Potwierdzam. PP po filmiku też ją doregulował i szkoda, że nie dodał tego do filmiku by była jasność co do tego.
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

Offline Tybek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 18, 2017, 15:16:13 pm »
To jeśli jest tak jak piszecie to tym bardziej jestem bardziej przekonany do ryobi :-)

Szkoda tylko, że PP pozostawia czasami takie niedopowiedzenia, bo ma swoje grono odbiorców i później są mylnie powielane treści wynikające z jego pośpiechu w nagraniu materiału lub niedograniu uaktualnienia.

Dobrze jednak, że jesteście Wy, którzy to i owo sprostujecie :-) Dzięki!

mefjuu

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 18, 2017, 19:01:44 pm »
PP zmienia się target bo na filmikach już królują Feldery ;)

Offline Tybek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 18, 2017, 20:38:00 pm »
Przypomne tylko, że robimy offtopa więc skończmy komentować PP i jego pracę, czy ryobe i zostawmy wątek posiadaczą pilarki z tematu.  ;)

P.S.

To, że PP, czy Jarek O. pracuje na maszynach dla zawodowców nie znaczy, że tego samego nie wykonamy amatorskimi pilarkami, czy nawet narzędziami ręcznymi... i tutaj kończę temat i cały ten OT :-)

Offline pinkpixel

• Newbie
  • *
    • PinkPixel
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 26, 2017, 13:12:17 pm »
No i założyłem softstart do HS105. Układ połączeń na włączniku jest chyba trochę inny niż w Ryobi więc opiszę połączenie.

W module softstartu, wyprowadzamy kabelki analogicznie jak w przykładzie z Ryobi

- kabel czarny (konektor męski)
- kabel czerwony (konektor żeński)
- kabel niebieski rodzielamy na dwa (żeński i męski)

Układ połączeń na włączniku jest numerowany:
1 | 2 - przewód czarny
3 | 4
5 | 6 - przewód czarny

Odpinamy czarny nr 2 i łączymy go z czarnym w module
W miejsce czarnego nr 2 podpinamy czerwony z modułu

Odpinamy niebieski nr 3 (są z niego wyprowadzone dwa niebieskie przewody) i w jego miejsce wpinamy niebieski z modułu, a drugi (rogałęziony) z modułu łączymy z tym podwójnym wypiętym z włącznika.

Modułu niestety nie da się upchnąć (moim zdaniem) w puszczce, więc ja mam go wypuszczonego na zewnątrz zalepionego szczelnie taśmą izolacyjną.

I jeszcze taka mała uwaga: puszka włącznika mocowana jest na dwie śruby i poprzez główkę tego przycisku resetującego z nakrętką kołnierzową. Niestety sam moduł resetujący z tym przyciskiem nie jest już w żaden sposób powiązany z samą puszką, więc po odkręceniu tej nakrętki kołnierzowej wpada do środka, a że ma tam sporu luzu i jednocześnie dostęp do niego jest ograniczony to trzeba się sporo nagimanstykować z jego pownonym osadzeniem (miałem moment kiedy ręce mi już opadły ;D). Do podpięcia softstartu nie ma potrzeby odkręcania tego przycisku, chyba że ktoś będzie chciał kombinować z upychaniem softstartu do środka.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2017, 13:15:16 pm wysłana przez pinkpixel »

Qiub

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 26, 2017, 14:20:07 pm »
To, że PP, czy Jarek O. pracuje na maszynach dla zawodowców nie znaczy, że tego samego nie wykonamy amatorskimi pilarkami, czy nawet narzędziami ręcznymi...

Alez oczywiscie ze jestesmy!

I teraz staram sie wyobrazic z jaka precyzje tne dechy, potem je musze strugiem z  tydzien jechac...

... ale lepiej mnie wrzucic na formatowke a pozniej na grubosciowe z walem spiralnym ... no ale co ja tam wiem...

Offline pinkpixel

• Newbie
  • *
    • PinkPixel
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 26, 2017, 15:59:28 pm »
ale lepiej mnie wrzucic na formatowke a pozniej na grubosciowe z walem spiralnym
dlaczego tak ma być lepiej?

Qiub

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 26, 2017, 19:52:58 pm »
Z zasady ciecie formatowka jest prostsze, lepsze jakosciowo.

Przejechanie strugiem recznym klejonki 50cm x 100cm nigdy Ci nie da takich rezultatow plaszczyznowych jak przepuszczenie przez prawidlowo dzialajaca grubosciowke, planera, szlifierke bebnowa.

Przy czym ofilisowanie powiedzmy 100 desek do powiedzmy wymiaru 2mx0.2m (zakladajac ze po oflisie bedzie na tyle materialu ;D  ) na krotkiej stolowce o blacie powiedzmy 80cm po dlugosci to po prostu mordega a na formata dajesz i tniesz. Jak mam ci to jeszcze argumentowac? Po prostu lepiej, szybciej, dokladniej.

Co do samej jakosci zdejmowania reczne materialu mozna rzecz jasna sie zblizyc do jakosci maszyn z wyzszej niskiej polki. Wal spiralny do przykladu staje sie coraz tanszy. Daje duzo lepsze efekty z uwagi na inny kat natarcia w material oraz inne przenoszenie podczas ciecia wlokien. Mozna by tak jeszcze kilka rzeczy przytoczyc ale prosciej bedzie jak napisze ze bierzesz taka deche 2x0.2m i przepuszczasz prze dewalta 733 a pozniej przez szlifierke bebnowa z papierem na gr. 240.
Wlasnie tak wyglada efekt po grubosciowce ktora ja obecnie posiadam.

Strugiem robisz na dzien dzisiejszy tam gdzie nie dasz rady maszyna lub jest to nieoplacalne, np. male fragmenty. Albo jak masz duzo czasu i samozaparcia.

Offline pinkpixel

• Newbie
  • *
    • PinkPixel
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 26, 2017, 22:13:00 pm »
Qiub:
Idąc tym tropem zamiast awionetki lepiej kupić dreamlinera, a do poruszania się po drodze ciągnik siodłowy albo autobus zamiast np. skutera.
Stosowanie zbyt daleko idących uogólnień skutkuje zazwyczaj absurdami i choć ogólnie masz rację, to detalicznie jesteś w błędzie :).

Qiub

• Gość
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 27, 2017, 10:21:06 am »
Stosowanie zbyt daleko idących uogólnień skutkuje zazwyczaj absurdami i choć ogólnie masz rację, to detalicznie jesteś w błędzie

Ciekawe rozumowanie. Z tej tresciwej wymiany zdan w watku dowiedzielismy sie ze:
1. Lepiej tyrac recznymi narzedziami lub najtanszymi narzedziami elektrycznymi bo przeciez nie ma roznicy w jakosci a w cenie jest
2. Jakosc recznej pracy jest o wiele bardziej precyzycja niz maszyny dedykowanej a szybsza to juz na pewno
3. Mam racje ale detalicznie jestem w bledzie ( cokolwiek to znaczy )

sgt_raffie

• Gość
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 27, 2017, 10:27:53 am »
Bo jak robisz detalicznie to masz czas jedna kantowke dopieszczac przez pol dnia.. :D

Qiub, ze Ci sie chce :D....

Offline Tybek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 27, 2017, 12:12:15 pm »
Qiub ... W temacie jest zawarta maszyna czysto amatorska i osoba, która jej używa raczej nie robi mebli zawodowo, na sprzedaż itp itd i też do amatorskiego toku myślenia pisałem poprzedni post - pod dokładność i potrzebę amatorską, ale widać cierpisz na nadmiar czasu skoro Twoja wypowiedz NIC nie wniosła do tematu i rozpoczyna kolejny OT.

Nie neguję Twej wiedzy, czy doświadczenia i fajnie jak ktoś się wypowie, kiedy wnosi to coś do rozmowy, ale po co bić pianę i zaśmiecać wątek ?

Przypomnę temat : Piła stołowa Scheppach HS105

Kolejny raz proszę o koniec OT!

Offline pinkpixel

• Newbie
  • *
    • PinkPixel
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 27, 2017, 23:46:03 pm »
Ciekawe rozumowanie. Z tej tresciwej wymiany zdan w watku dowiedzielismy sie ze:
Qiub nadinterpretujesz moją wypowiedź, naginając ją do własnego punktu widzenia :).

Ponieważ chciałbym zakończyć tą drobną wymianę zdań OT wyjaśniam czemu detalicznie jesteś w błędzie.
1. Po kiego czorta mam strugać 100 desek, skoro mam cztery?
2. Nie robię tego zawodowo tzn. nie jest to forma mojego zarobkowania.
3. Robię to w czasie wolnym, dla siebie, jest to dla mnie jedna z form spędzania wolnego czasu a nie tyrania.
4. Szafy, szafki kuchenne i itp. zlecam do wykonania zaprzyjaźnionemu Panu Stolarzowi, który albo ma to wszystko o czym piszesz albo korzysta z usług firm posiadających te urządzenia, nie wnikam w to, jestem zadowolony z jego pracy itd.

No i nie denerwuj się Pan panie Qiub, rozluźnij pasa