Listopad 20, 2019, 10:26:52 am

Autor Wątek: Pilarka stołowa z opuszczaną tarczą?  (Przeczytany 247 razy)

Offline DareckiWaw

• Newbie
  • *
Pilarka stołowa z opuszczaną tarczą?
« dnia: Listopad 05, 2019, 17:05:15 pm »
Cześć wszystkim,
w projekcie do którego się przymierzam potrzebuję zrobić połączenia na czopy.
Żeby nie bawić się ręcznie - zacząłem szukać pilarki stołowej, jednak większość z popularnych modeli (wszystkie jakie sprawdzam) ma możliwość tylko pochylenia tarczy (54 stopni) ale nie można jej obniżyć, żeby np. naciąć kantówkę 40mm do połowy grubości (czyli żeby tarcza wystawała dokładnie 20mm nad stół).
Czy proste, amatorskie elektronarzędzia miewają taką funkcję - tylko nie potrafię tego wygooglać - czy to dopiero poziom (pół)profesjonalny?
Z góry dzięki!

Online tomekz

• Hero Member
Odp: Pilarka stołowa z opuszczaną tarczą?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2019, 18:17:37 pm »
coś słabo patrzyłeś , wiekszość ma możliwość regulacji wysuwu  blatu. w ostateczności można coś podłożyć na blat.

Offline jasiop

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2019, 21:53:58 pm »
Może patrzyłeś tylko na te małe ?
Jasio P - Rzeszów

Offline DareckiWaw

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 06, 2019, 12:17:02 pm »
Hej,
ad tomekz - tak, położenie czegoś na blacie (z dwóch storn tarczy?) to jest coś co mi przyszło do głowy, z tym że to uciążliwe bo do każdej wysokości trzeba by mieć przygotowane oddzielne "coś" do podłożenia - żeby uzyskać w efekcie różne głębokości cięcia, np. 10mm, 15mm, 20mm itd.
Jakbyś podrzucił jeden przykładowy model z regulacją wysuwu blatu to będę zobowiązany ;)

ad jasiop - tak, patrzyłem głownie na małe, stołowe pilarki, stricte amatorskie - niestety nie mam warsztatu i nie będę miał gdzie postawić większego urządzenia; stąd też moje pytanie - czy takie "zwierzę" w przyrodzie występuje - tzn. mała, stołowa pilarka z regulacją wysokości cięcia?

Offline tayjkt

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 06, 2019, 12:51:03 pm »
Ile chcesz wydać na ten sprzęt, bo bez budżetu to ciężko Ci cokolwiek zaproponować

Offline DareckiWaw

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 06, 2019, 13:25:53 pm »
Ile chcesz wydać na ten sprzęt, bo bez budżetu to ciężko Ci cokolwiek zaproponować
Nie mam żadnego określonego budżetu. Oczywiście nie wydam 5000 czy 10000 ale to nie musi być chińszczyzna za 200 czy 300 zł. Jeśli to będzie to o co mi chodzi to mogę wydać 1000, 1500, może 2000?
Interesuje mnie dokładnie to co pokazuje Jarek w 4:40 tego filmu - z tym że tam to jest profesjonalny sprzęt warsztatowy, którego na pewno nie kupię (kasa, brak warsztatu itd.)
=280

Offline tayjkt

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 06, 2019, 13:54:53 pm »
od 2300 zł DeWalt DW745
https://www.dewalt.pl/powertools/productdetails/catno/DW745/
za 2000 zł METABO TS 216
https://www.metabo.com/pl/pl/maszyny/pilarki/stolowe-pilarki-tarczowe/ts-216-floor-600676000-stolowa-pilarka-tarczowa.html

Znajdziesz też tańsze z Bosh-a, a nawet pojedziesz do Castoramy/Leroya itp to też zawsze jakieś urządzenie mają.

Offline jasiop

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 06, 2019, 19:20:28 pm »
Z małych, z regulacją wysokości jest chyba tylko jakiś Scheppach /tarcza chyba 210 mm/
cena około 350-400 zł
Jasio P - Rzeszów

Offline DareckiWaw

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 07, 2019, 17:56:21 pm »
Z małych, z regulacją wysokości jest chyba tylko jakiś Scheppach /tarcza chyba 210 mm/
cena około 350-400 zł
Dzięki, to mogłoby być coś w tym stylu i w rozsądnym budżecie, idę klikać ;)

Cytat: tayjkt
Znajdziesz też tańsze z Bosh-a, a nawet pojedziesz do Castoramy/Leroya itp to też zawsze jakieś urządzenie mają.
Dzięki!
Znajomy zasugerował że może warto poszukać wypożyczalni tego typu sprzętów i zamiast wydawać (sporo) kasy - to za 100 czy 150 pożyczyć na dzień czy dwa, zrobić co trzeba przy okazji testując. Zdaje się że np. w Platformie mają taką usługę, z tego co na szybko wyklikałem

Dzięki za wszystkie podpowiedzi
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2019, 18:00:53 pm wysłana przez DareckiWaw »