Listopad 17, 2018, 01:44:42 am

Autor Wątek: Pilat stolowa Parkside do ciecia plytek  (Przeczytany 377 razy)

Offline prezio

• Hero Member
Pilat stolowa Parkside do ciecia plytek
« dnia: Maj 30, 2018, 10:48:06 am »
Mam pytanko czy ktos z was uzywal pily stolowej Parkside do ciecia plytek ceramicznych (po zmianie tarczy na diamentowa)?
Czy dobrze sie sprawuje czy sobie odpuscic ?
------
Robert

PS. Przepraszam, jeżeli nie użyłem polskich liter. Powodem jest pisanie z telefonu bądź z tableta.

Offline maximilianoo

• Newbie
  • *
Odp: Pilat stolowa Parkside do ciecia plytek
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2018, 11:19:52 am »
Hahaha
Tak na budowie u mnie majstry od płytek tak cieli jakims starym złomkiem. Na kurz mieli sposób z wilgotną gąbka dotykając tarczy.
Tylko kup tarcze wentylowana bo strasznie się im mimo gąbki grzała.
P.s bhp w tym przypadku słabo działa. Bo silnik nie jest przystosowany do pracy z wodą.

Wysłane z piły wersja android

Offline Norberto

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2018, 12:05:24 pm »
Hahaha
Tak na budowie u mnie majstry od płytek tak cieli jakims starym złomkiem

Można, czemu nie, ja czasem docinałem kątówką. Skoro pyta czy parsidem można to nie robi tego zawodowo w milionach m2 płytek. Oczywiście bhp to podstawa ale krzywdę można zrobić sobie nawet najbardziej dedykowaną maszyna przy nieuwadze, pośpiechu itd.

Offline Pablo_klb

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2018, 11:09:30 am »
Kładłem w tym roku trochę płytek.
Pożyczyłem od kolegi ta najprostszą Dedrę do cięcia płytek (taka mała pilarka ze zbiornikiem na wodę) chcąc sobie uprościć zadanie. Miałem dużo docinek na 45 st.
Powiem tak... po kilku płytkach pojechałem do LM, wziąłem tarczę diamentową do kątówki z Dextera (bardzo dobra i polecam) jest dość wąska i tnie się nią super.
Miałem też tarcze do szlifowania Gresu i ceramiki GermanFlex.
Co cięcia używałem ręcznej maszynki Walmer
Cały zestaw kosztował mnie ok 250 zł
Jakbym miał robić dużo za ok 600 zł można kupić już pilarkę stołową do glazury c cięciem od góry.
Ale poradziłem sobie z min. z gresem zwykłą pilarką tarczową.

Reasumując te małe przecinarki są do niczego. Dokładniej się zrobi kątówką, a jak złapiesz wprawę to tniesz naprawdę elegancko bez wyrwań.

Offline Norberto

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 08, 2018, 16:12:03 pm »
Reasumując te małe przecinarki są do niczego. Dokładniej się zrobi kątówką, a jak złapiesz wprawę to tniesz naprawdę elegancko bez wyrwań.

Dokładnie, to samo stwierdziłem. Te małe budżetowe przecinarki dają sporo odprysków glazury bez wzg na technikę, tempo itp cięcia.