Czerwiec 25, 2018, 07:48:59 am

Autor Wątek: Piła taśmowa 250W vs 350W  (Przeczytany 578 razy)

Offline orb

• Nagroda :)
  • Sr. Member
  • *
Piła taśmowa 250W vs 350W
« dnia: Styczeń 27, 2018, 15:55:33 pm »
Witam,

Pytam jako laik, ponieważ w temacie pił taśmowych nie mam żadnego doświadczenia. Szukam takiej małej za 450-500 zł dla amatora, głównie do wycinania jakichś zaokrągleń w deskach, płytach wiórowych, cięcia dosyć cienkich tworzyw, czasem wykonania połączenia na czop, itp. - podsumowując nie będą to bardzo grube/twarde materiały. Czy pomiędzy piłami o takiej mocy znamionowej wyczuwalna jest realna różnica?

Na oku mam dwie:
- Titan TTB705BDS (z Anglii, gwarancja tylko 10-dniowa rozruchowa), moc 350W, blat - odlew aluminiowy, opinie na zagranicznych sklepach całkiem niezłe.
- Cormak HBS 200, (z PL, gwarancja 2 lata), moc 250W, blat - odlew aluminiowy, opinii za bardzo nie znalazłem.

Trzecią jest Scheppach HBS20, jednak blat z blachy nie budzi mojego zaufania, dlatego pewnie nie zdecyduje się na nią.

Wiem, że są mocniejsze konstrukcję za większe pieniądze do zastosowań bardziej profesjonalnych, ale piłka nie będzie mi służyła do rozciania grubych dech, tylko prac bardziej modelarskich, jeżeli mogę tak to określić. Ciekawi mnie też co w takich piłach najszybciej wysiada?

Offline stachmiesz

• Hero Member
  • Lajf is brutal end ful of zasadzkas
Odp: Piła taśmowa 250W vs 350W
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2018, 16:17:43 pm »
Taką małą meeca miał Spec. Zobacz na stronie Juli ile miała mocy i zaputaj Speca jak sobie radziła

Offline djaworek

• Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2018, 16:57:00 pm »
Różnica jest ale to mało istotne bo żadną nie pogonisz z robotą tylko trzeba wolno. Wszystkie mają goowniano rozwiązane elementy do regulacji. Da się je jakoś ucywilizować ale tylko do pewnego stopnia. Ze względu na małą moc duże znaczenie ma jakość taśmy. Założy się dobrą i robota idzie.
Są wrażliwe na wszelkie próby przyspieszenia ich działania a obiawiają to zrywaniem taśm na zgrzewach. Blat z alu czy z blachy nie ma znaczenia praktycznego a jedynie może wpływać na poczucie estetyki użytkownika ;)To tyle z moich doświadczeń z dwiema różnymi.
Jeśli mógłbym coś podpowiedzieć/zasugerować to poszukaj konstrukcji jak w przykładowym linku http://www.silverlinetools.com/pl-PL/Product/ProductDetail?MainCategory=Elektronarz%C4%99dzia&ModelName=441563
Chodzi o to żeby była jedna klapa otwierająca dostęp do środka a nie dwie jak w większości spotykanych.
Kolega ma taką i jest znacznie wygodniejsza kiedy trzeba coś działać.

Offline orb

• Sr. Member
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2018, 19:21:59 pm »
Z tego co patrzyłem Titan TTB705BDS ma najwięcej możliwości regulacji, Cormak w tej cenie już znacznie mniej i jest to niemal klon Meec-a. Dziwne, że o Cormaku nie mogę znaleźć żadnej opinii.

Offline djaworek

• Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2018, 19:43:54 pm »
No bo ten cormak to jak pierwszy z brzegu markeciak. Ludzie kupują w marketach co pod ręką a nie w necie. To co mają pisać recenzje? ;)

Offline orb

• Sr. Member
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2018, 20:12:31 pm »
Czemu nie, skoro w Jula nt. Meec-a są komenty, to chociaż z jeden powinien być odnośnie Cormaka w tych internetach. A tu cisza, jakby nikt tego nigdy nie kupił.

kozio

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 27, 2018, 20:17:27 pm »
Bo może nie kupił...

Offline orb

• Sr. Member
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 31, 2018, 11:32:10 am »
Wg allegro Cormaka kupiło około 15 osób, przecież sami sobie tych statystyk nie nabijają, bo muszą prowizje płacić.

Do grona mojego zainteresowania dołączyła jeszcze Atika BS 205 o mocy 370W z blatem identycznym jak w Cormaku. Jest jeszcze BS 205-2 (250W), ale ona zarówno budową jak i parametrami odpowiada Cormakowi HBS 200.

Poza tym Cormak serwis jakiś tam ma (części zamienne), a Atika u nas w PL raczej wątpię.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2018, 11:34:43 am wysłana przez orb »