Wrzesień 20, 2018, 12:36:56 pm

Autor Wątek: Pilarka taśmowa Scheppach HBS300  (Przeczytany 7728 razy)

Offline Roobertt

• Full Member
Odp: Pilarka taśmowa Scheppach HBS300
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 30, 2016, 08:32:49 am »
Tak luz jest
Jak sobie radziłeś zakłądając nową jakiś sposób czy siłowo ?

Offline Roobertt

• Full Member
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 31, 2016, 08:47:58 am »
Wszystko jest ok
Trzeba luzować nakrętkę od śruby ustawiającej kąt koła

Offline abyss

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 07, 2016, 21:31:38 pm »
Da się na tej maszynie wycinać cieniutkie deseczki (powiedzmy 1-2-3-4mm grubości) o możliwie maksymalnej wysokości (czyli 175mm), długości rzędu 60-80cm i MAŁYCH STRATACH materiału "w grubości" z powodu cięcia wykonanego przez ostrze piły? Chodzi mi o tą technikę:
=560.
 Czy też jakość i precyzja wykonania piły nie da takiej możliwości i powierzchnia będzie kiepska albo deski będą stożkowe (czyli góra 2.0mm dół 4.2mm a nie np. 2.1 i 2.3 przykładowo)?

Offline Roobertt

• Full Member
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 08, 2016, 22:41:02 pm »
Odpowiem po części bo nie robiłem tak jak piszesz
Na orginalnej taśmie nie kupiłem szerszą i da się tylko nie wiem czy na pełną wysokość

Offline JacekD

• Full Member
    • Drewtak
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 27, 2016, 17:26:42 pm »
Mam pytanie do posiadaczy tej taśmówki - padło mi łożysko w prowadnicy dolnej. Potrzebuję wymiary łożysk, a nie mam teraz dostępu do maszyny. Czy ktoś ma może pod ręką i mógłby sprawdzić?
WWW.DREWTAK.PL

Online KonradRak

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 21, 2016, 22:21:59 pm »
Witam,

Czy ta pilarka to odpowiednik CORMAK HBS310N/BS315?
https://www.cormak.pl/pila-tasmowa-cormak-hbs310nbs315/produkt-290
Czy jednak na czymś zaoszczędzili i stąd 1000zł różnicy w cenie?! Zastanawiam się nad zakupem i cena wydaje się bardzo atrakcyjna. Mogę prosić o zdjęcia z bliska łożysk prowadzących? Raz na miesiąc potrzebuję taśmówkę do szablonów ze sklejki i chyba czas kupić taką zabaweczkę.

Offline morosoph

• Sr. Member
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 22, 2016, 09:38:29 am »
Wczoraj  zakupiłem tego Scheppacha w Juli. Wygląda na to, że są to bliźniacze maszynki, choć detalami chyba się różnią.
Po złożeniu i wstępnym ustawieniu /moja pierwsza taśmówka/ próba cięcia i na grubszym materiale efekt ewidentnego "halsowania" brzeszczotu w bok. Było gdzieś o tym na forum więc poszukam, ale jakby ktoś naprędce coś wyjaśnił to byłbym wdzięczny. Trochę mi zagrzało silnik - po paru minutach cięcia z przerwami i to mnie martwi. Chyba, że taśma była zbyt napięta, ale właśnie tego też jeszcze nie umiem sprawdzić. Tak jak pisał Wojo u mnie blat też porysowany- nie głęboko, ale widać. Do tego jeszcze podrdzewiały jeden róg tegoż blatu mimo, że niby cały był natłuszczony i zawinięty folią. Nie mam przykładnicy kątowej, muszę sprawdzić w instrukcji czy to powinno być na stanie. To były testy na szybko, praktycznie bez drobiazgowej regulacji, dlatego jeszcze napiszę o wynikach postępów.
Ogólnie całość nieźle - blat naprawdę solidny i ciężki. Całość dość dobrze poskręcana i przygotowana do pracy, tylko te detale...

Offline JacekD

• Full Member
    • Drewtak
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 22, 2016, 10:07:49 am »
Na oryginalnych taśmach 'halsowanie' miałem ogromne. Kupiłem fenes pasat i wróciło do normy. Te bahco z juli też lepsze niż to co zamontowane fabrycznie.
Zamów od razu kilka łożysk do rolek - te zamontowane padają bardzo szybko.
Nie dokręcaj rolek prowadzących za mocno - śruby i metalowa konstrukcja się wygina :)
Koniecznie podłącz odciąg/odkurzacz - bez tego żywotność dolnego łożyska to może 1h.
Przykładnicy kątowej nie ma w tym zestawie z juli.
WWW.DREWTAK.PL

Offline morosoph

• Sr. Member
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 22, 2016, 14:29:50 pm »
Dzięki za porady. Już troszkę do przodu  :)

Offline Robi

• Full Member
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 22, 2016, 23:01:54 pm »
Też kupiłem niedawno moja pierwszą taśmówkę właśnie w Jula.
Tak samo nie regulowałem na starcie, chciałem poczuć co i jak. Teraz zabrałem się za regulację zgodnie z filmem Jarka. Niestety pojawił się problem i w sumie ja widzę tylko jedno rozwiązanie.
Najpierw zmieniłem taśmę na MK MORSE HEF 6,35x0,64 mm 6 z/cal bo faktycznie ta w zestawie to raczej taka "zapchaj dziura".
Najpierw kąt blatu ustawiłem.
Gdy wszystkie łożyska poluzowane były, ustawiłem naciąg i ułożenie na kole. nie jest na środku jest trochę bliżej użytkownika. No i problem pojawił z łożyskiem prawym górnym - patrząc o d użytkownika. nie mogę go bardziej w prawo przesunąć, bo ogranicza go trzymanie całej głowicy. A tak jak jest łożysko trochę wchodzi w taśmę.
Rozebrałem wszystko i przestudiowałem na wszelkie sposoby. Wykombinowałem jedynie że mogę tą nakrętkę w kształcie walca uciąć po prawej stronie co da mi 2-3mm dodatkowej regulacji.
Czy wasze Scheppach-y też mają taki problem?

Offline JacekD

• Full Member
    • Drewtak
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 23, 2016, 10:58:28 am »
Mowa o tym samym modelu czy tym mniejszym?
Zdejmij górną prowadnicę, poluzuj dolną, wtedy ustaw taśmę na środku obydwu kół -sprawdź górne i dolne.
Ja na początku musiałem poprawić mocowanie dolnego koła - nie było w osi.
Napnij taśmę i sprawdź czy trzyma na środku.
Następnie załóż prowadnice - powinno być OK.
WWW.DREWTAK.PL

Offline morosoph

• Sr. Member
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 23, 2016, 22:17:03 pm »
Dziś się trochę nią pobawiłem i mieszane uczucia. Jednak to przede wszystkim chińczyk. Mam problem z naciągiem paska napędowego. Im poprawniej naciągam tym większy rumor na obrotach. Rolka napinająca /nadużycie formy :(/chodzi jak chce na śrubie naciągowej i stąd ten hałas. W czasie pracy naciąg się samoczynnie luzuje. Troszkę pokombinowałem wbrew chińczykom i jest lepiej, ale nie tędy droga :o.  Na luzie bezgłośnie. Silnik bez obciążenia pracuje super. Po zapięciu taśmy parę minut i nieładnie ciepły/gorący.
Jacek - jak można ustawić koła skoro są nabijane ze zwykłą zawleczką. U mnie jak taśma na górnym na środku to dolnym lekko do użytkownika. Ważne, że renifery wycięte :)

Offline Robi

• Full Member
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 23, 2016, 22:25:39 pm »
Mowa o tym samym modelu.
Ustawiłem dzisiaj tak że może być, do obecnych prac wystarczy. Ale będę robić zmiany bo obecnie wkurzające jest precyzyjne ustawianie. Zmienię śruby na imbusowe i zeszlifuję łepki. Imbusem łatwiej się będzie dostać i precyzyjniej dokręcić.
Dzisiaj kilka godzin popracowałem na niej i zauważyłem że regularnie wpada w wibracje. Czy jest jakiś sposób żeby je wyłapać i wyeliminować? Czasowo to mniej więcej 30s praca, 10s wibracje, 30s praca itd. Cała maszyna się trzęsie, podłoga prosta, nóżki gumowe wszystkie równo do podłogi przylegają.

Offline morosoph

• Sr. Member
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 27, 2016, 14:33:47 pm »
O co chodzi z  skośnym króćcem pod blatem? Czy tam się podpina odkurzacz? Na dole tylnej osłony też są wyjścia pod odciąg.
Podpiąłem odkurzacz pod blat, a i tak prowadzenie dolne taśmy całe w stogu pyłu - ciąłem MDF. Wasze silniki też się tak grzeją?
I jeszcze pytanie odnośnie tej rolki napinającej - czy wasza jest stabilna? Zauważyłem na filmikach, że w Metabo i innych markowych naciąg rolki jest wewnątrz paska i napina na zewnątrz, a w tej odwrotnie. Moja ma ze 4mm luzu i się tłucze na szybszych obrotach. Na wolnych chodzi fajnie, bo naciąg nie jest konieczny.

Offline Robi

• Full Member
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 28, 2016, 14:19:14 pm »
Też się zastanawiałem nad tym króćcem. Dla mnie to pierwszy odbiór, aby dolne prowadzenie zostało w miarę czyste. No a drugie wiadomo, tego co nie wyłapie pierwsze.
Wczoraj pracowała 2 godziny non stop, ale sklejka 4mm więc żadne obciążenie, a silnik (radiator) mocno ciepły, nie gorący. Wg. mnie ok, radiator przejmuje ciepło, a sam silnik nie wydawał się ciepły, wypływ powietrza z silnika też zimny.
Rolka u mnie ma delikatny luz, około 1mm. W pierwsze godziny pracy chyba była głośniejsza, teraz już jej nie słyszę. Ale też się zastanawiałem nad sprawdzeniem jakieś rolki z rozrządu z auta.
Dwa łożyska już się kończą, tak jak pisali wcześniej.