Wrzesień 20, 2018, 13:14:02 pm

Autor Wątek: Pilarka taśmowa Scheppach HBS300  (Przeczytany 7729 razy)

Offline morosoph

• Sr. Member
Odp: Pilarka taśmowa Scheppach HBS300
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 28, 2016, 16:16:50 pm »
Dzwoniłem do serwisu Scheppacha Juli i gość powiedział, że skoro silnik się grzeje to jest do wymiany, bo generalnie naciąg taśmy nie jest dla niego ekstremalnym obciążeniem, a że wiedzą, że silniki są jakie są /uzwojenia aluminiowe etc./ więc wymiana bezproblemowa.
Kwestia tylko logistyczna - sprawy transportowe, ale podobno Jula postara się podesłać własnego kuriera do mnie po maszynkę. Zobaczymy - byłoby fajnie. Dzięki za odzew ;)

meridox

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 31, 2017, 20:04:03 pm »
no i w moim garażu też zawitała pilarka taśmowa,
montaż odbywa się jak składanie mebli z Ikea :P skręca się tylko stojak, montuje się blat i przykładnice i tyle z montażu :) u mnie blat był ok :) zastanawiałem się ile śrubek mi zostanie po montażu i tu ciekawostka :) ani jedna śrubka, ani podkładka nie została ale zostały dwa gumowe coś nie wiadomo co i dwie blachy takie same jak od stojaka może powiecie mi od czego to jest ? (dwa ostatnie zdjecia) przy cięciu brzeszczot schodzi i mowy nie ma żeby równolegle uciąć ale to pewnie kwestia regulacji ,  podpowiecie jak ją najprościej wyregulować zanim włosy se wszystkie wyrwę?

filmik z pierwszego uruchomienia https://www.youtube.com/watch?v=wNgsHvMBHYE&feature=youtu.be

Offline JacekD

• Full Member
    • Drewtak
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 01, 2017, 10:43:29 am »
Te gumy to zaślepki do listwy z podziałką z przodu. Jej krawędzie potrafią rozciąć skórę, więc warto zakładać.
Sprawdziłem swoją - nie mam tych dodatkowych blach nigdzie. Mi nic nie zostało. Chińczyk dał w gratisie?
Ja ustawiałem według filmiku jarka, ale u mnie jeszcze trzeba było wyregulować płaszczyznę dolnego koła.
Kup od razu inne taśmy, bo te z zestawu to plastelina :)

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2017, 10:58:46 am wysłana przez JacekD »
WWW.DREWTAK.PL

meridox

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 01, 2017, 20:10:36 pm »
oooooo faktycznie gumy pasują :) a blachy albo faktycznie dali w gratisie albo może musieli dociążyć paczkę tak jak listy kiedyś blachami dociążali ;D

jakiej firmy macie te lepsze taśmy ? bo odrazu kupiłem sobie w zapasie taśmę ale też julową za 59zł, jeszcze nie rozpakowana wiec oddać można :) więc jaką polecacie i gdzie kupiliście ? w necie? w jakimś stacjonarnym sklepie ?

Offline JacekD

• Full Member
    • Drewtak
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 02, 2017, 10:04:45 am »
No to dociążenie to pewnie to :)
Jula handluje bahco, dają radę, chociaż moim zdaniem fenes(passat) wygrywa.
Gdzieś ostatnio widziałem wątek, w którym chłopaki polecali sklep 'ostrzalnia'. Ja do tej pory zamawiałem w takim małym sklepiku murawski.info.pl - ale tam trzeba zadzwonić/napisać bo na stronie nie ma funkcji wyboru długości taśmy.
WWW.DREWTAK.PL

Offline morosoph

• Sr. Member
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 02, 2017, 13:36:38 pm »
Bahco 16 mm z Juli faktycznie nawet daje radę. Na lepszych nie ciąłem więc nie wiem, ale od fabrycznej przepaść na plus.
Pytanie do JackaD: Co rozumiesz pod pojęciem regulacji płaszczyzny koła dolnego? Moje optycznie nie napawają mnie radością,
choć serwis nie widział w tym nic niewłaściwego :D >:(

Offline JacekD

• Full Member
    • Drewtak
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 02, 2017, 14:09:40 pm »
Morosoph, regulowałem dolne koło tak, żeby taśma była na środku (u mnie nie była) - to trzeba zrobić tylko raz i w zasadzie nie znalazłem nigdzie instrukcji - trzeba to zrobić trochę metodą prób i błędów. Tam są 3 śruby do tego.
Tobie zapewne chodzi o bicie po okręgu - (w sensie, że koło nie ma tego samego promienia na całym obwodzie). Te koła faktyczne wyglądają kiepsko, ale nie powodują w zasadzie znacznych wibracji. Chyba jedyna rada to przetoczyć obydwa koła i znależć lepszą gumową okładzinę - może jak padną łożyska w osiach to się zastanowię nad takim rozwiązaniem.

Zastanawiam się teraz nad przerobieniem prowadnika na szersze łożyska - żeby wsadzić taśmę 20-25mm. Fabrycznie producent pisze, że max szerokość taśmy to 15mm. Fenes ma 16 mm i chodzą super, ale przydała by mi się szersza. Same koła powinny spokojnie taką taśmę zmieścić.
WWW.DREWTAK.PL

Offline tom090773

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 23, 2017, 19:58:35 pm »
Witam
Jestem nowy na forum...
Też stałem się posiadaczem HBS300. Jest to pierwsza moja pilarka. Zmontowałem ją i uruchomiłem, ale coś chyba nie halo. Wziąłem kawałek sklejki o grubości 1cm do testów. Przy próbie cięcia prostego przy prowadnicy linia cięcia nie idzie prosto tylko brzeszczot wygina się w łuk (chyba to sie nazywa halsowanie). Nie ciąłem nigdy wcześniej na taśmówce i nie wiem czy to jest wina ustawienia-regulacji naprężenia taśmy czy coś robię źle. Mi się wydaje że być może było to spowodowane tym że nie opuściłem prowadnicy brzeszczotu max nisko dopasowując go do grubości materiału.

Chciałem też zapytać o to do jakich cięć stosować pozostałe dostępne prędkości....

meridox

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 23, 2017, 20:10:27 pm »
a zmieniłeś taśmę na inną niż fabryczna? bo to co opisujesz to na pewno wina taśmy, fabryczne w zestawie są do wymiany od razu (taki po prostu szajs do niczego nie nadający się ) i trzeba kupić lepszą . z braku laku w Juli dostaniesz Bahco taśmy są lepsze od oryginału ale do ideału im jeszcze brakuje.

Offline tom090773

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 23, 2017, 20:41:20 pm »
Taśma jest oryginalna. Że szajs , tzn że jest za miękka czy jakiś inny problem. Urządzenie wyjąłem z pudełka i nic tam nie ustawiałem tylko skręciłem

Offline tom090773

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 23, 2017, 20:43:27 pm »
....aha  a ideał taśmy to jaka marka/model ?

Offline draax

• Sr. Member
  • Jesli wyglada na proste, to jest proste!
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 23, 2017, 20:54:34 pm »
Kupilem ostatnio MK Morse jankeskie stad: https://www.fnglob.pl/pily-tasmowe-do-drewna i sprawiaja swietne wrazenie.

Offline tom090773

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 23, 2017, 21:01:24 pm »
lepsza niż bahco z Juli .....?
... a który rozmiar najbardziej optymalny do HBS 300 ?

meridox

• Gość
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 23, 2017, 21:15:26 pm »
dużo lepsza niż bahco :) a rozmiar zależy od tego co chcesz nią ciąć do wycinania jakiś figur w deskach płytach to 6mm a do rozcinania po długości to szersza nie pamietam teraz z głowy ale tam wchodzi albo 11mm albo 13mm max. napewno w instrukcji masz napisane

i jeszcze jedno ważne , zawsze po pracy luzuj taśmę, nie zostawiaj jej naciągniętej bo szybko się okaże że jest za długa i brakuje już naciągu ;)

Offline tom090773

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 23, 2017, 21:22:04 pm »
...aha. Jeszcze tylko jedno pytanie. Jak po zluzowaniu taśmy i po jakimś czasie po ponownym naciągnięciu sprawdzić/rozpoznać że naciąg jest właściwy?