Lipiec 23, 2018, 12:00:54 pm

Autor Wątek: Drzwi z płyty meblowej  (Przeczytany 945 razy)

Offline MebLeszek

• Full Member
    • Meble na wymiar Leszek Lech
Drzwi z płyty meblowej
« dnia: Listopad 04, 2017, 12:24:02 pm »
Witam.
Czy ktoś próbował zrobić drzwi np z płyty meblowej?
Ostatnio tak sobie pomyślałem że wszystkie meble w przedpokoju mam z jednakowej płyty (jasne), drzwi do pomieszczeń jednakowe (ciemne) a stare drzwi... od czapy stare... obite na bordowo. Chciałem je wyrzucić ale żona nie pozwala bo MNIEJ HAŁASU z korytarza...Wszystkie drzwi do pomieszczeń mam od dawna powymieniane, a te wyjściowe były jak kupiliśmy mieszkanie - są podwójne przy czym zewnętrzne są solidne a wewnętrzne... no właśnie... najchętniej wymieniłbym je albo na przesuwne z płyty co meble tylko obawiam się, że nie będą już barierą akustyczną? no albo zrobić zwykłe tylko czy się da z wiórówki laminowanej??

m_kola

• Gość
Odp: Drzwi z płyty meblowej
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2017, 12:28:18 pm »
Ja robiłem takie drzwi na poddaszu. Szafa jest nijako ścianką dzielącą dużą powierzchnię. Działa to jakoś aczkolwiek funkcji wyciszającej bym się nie spodziewał. W miejscu klamki (gałka obrotowa) i zamka dałem podwójną płytę żeby dało się sensownie zamek wpuścić.

Offline MebLeszek

• Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 07, 2017, 16:14:10 pm »
Idealne by były drzwi przesuwne jak w systemie balkonowym tzw. podnoszono-przesuwne bodajże HST. Może nawet i ktoś by zrobił drzwi płytowe/drewniane zamiast okna na tym systemie, ale skoro drzwi balkonowe zaczynają się z ceną powyżej 10000zł... to i tu byłoby to drogie :/

Offline tommies

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2017, 16:35:41 pm »
U mojej znajomej są drzwi z płyty wiórowej laminowanej zawieszone na typowym systemie do szaf przesuwnych. . Z uwagi na zabudowę całego przedpokoju w małym mieszkaniu wygląda to tak, jakby mieszkała w szafie ;)  Działa to od około 5 lat i się sprawdza, ale trochę dziwnie wygląda i można pomyłkowo otworzyć szafę, zamiast drzwi do pokoju :)
Co do akustyki, to ciężko powiedzieć. Przypuszczam, ze jest porównywalna do drzw typu "plaser miodu, albo i lepsza.
Sprawdź czy nie ma HFDek 3mm z tym samym laminatem - wystarczyło by nakleić na obecne drzwi, albo zrobić ramkę, wypełnić wełną/gąbką/porosem i przykleić HDFkę.

Offline Strużyn

• Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2017, 16:37:01 pm »
Ja zrobiłem z laminowanego MDFu 18mm. Wygłuszać jakoś bardzo nie wygłusza, bo zostaje odległość od ściany ok 1cm. Można tam ewentualnie jakieś szczotki wstawić, czy uszczelki, ale pewnie słabo by to wyglądało. Koszt szyny to około 100-150 zł.

http://forum.domidrewno.pl/realizacje-widzow-domidrewno/drzwi-przesuwne-do-lazienki/

Offline MebLeszek

• Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 12, 2018, 21:53:07 pm »
Zrobiłem drzwi przesuwne z płyty do łazienki. nakleiłem szczotki przeciwkurzowe na ścianę i na drzwi w taki sposób by po zamknięciu obie szczotki mocno do siebie przylegały. Jest szczelnie. Bardzo dobrze wygłuszyło bąki ;)