Kwiecień 20, 2018, 12:52:35 pm

Autor Wątek: Jak to zrobić  (Przeczytany 466 razy)

Offline dra.go

• Newbie
  • *
Jak to zrobić
« dnia: Styczeń 02, 2018, 04:03:35 am »
Witam serdecznie

Jestem w trakcie robienia wymarzonej kuchni mojej kobiety. Stanąłem przed dylematem. Potrzebuję zrobić pomiędzy wiszącymi szafkami taką "półkę", "wstawkę" (nie wiem jak prawidłowo nazwać te rozwiązanie) jak zaznaczyłem na zdjęciu, .
   Mam już przygotowaną pogrubioną płytę, ale obawiam się, że te cholerstwo waży trochę za dużo i może być problem z montażem i późniejszym utrzymaniem się na ścianie.
    Jak wy robicie takie wstawki? Jak podejść to tematu?

Offline SpecPiotr

• Hero Member
    • Stolarnia Speca
Odp: Jak to zrobić
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2018, 06:45:02 am »
Zakładam, że głębokość szafek będzie z frontem 580 i 320. Panel więc robisz z dwóch elementów powiedzmy 300 i 60. Po zawieszeniu szafek łapiesz wkrętami do środkowych i górnych i problemu nie ma. Dodatkowo jeszcze masz podparcie po bokach. Atom chłopie, atom.
I na przyszłość. Będziesz pewnie miał więcej pytań więc nazywaj wątki bardziej sensownie bo dobrze jakby jedna realizacja była w jednym wątku.
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

Offline dra.go

• Newbie
  • *
Odp: Jak to zrobić
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2018, 04:57:09 am »
Dzięki za odpowiedź.
Nie do końca rozumiem o co chodzi z tymi dwoma elementami 300 i 60. Możesz bardziej łopatologicznie mi to rozpisać? :)

Po przemyśleniu planuję wyciąć w przygotowanej płycie niewidoczną część, aby zmniejszyć obciążenie i tak jak pisałeś złapać wkrętami do dolnej i górnej szafki. Dodatkowo na końcu panelu dodam kołek do niewidocznego mocowania półek. Powinno mi to wzmocnić konstrukcję.
      Powodem obawy o obciążenie jest to, że panel będzie podparty tylko z jednej strony (z lewej). Z drugiej strony panel będzie szedł po boku górnej szafki do sufitu. Taka mała akrobacja.

PS. Czy jest opcja zmiany nazwy wątku? Masz rację, ten jest z du.. sufitu.   

« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2018, 05:00:22 am wysłana przez dra.go »