Wrzesień 17, 2019, 04:29:16 am

Autor Wątek: Od czego zacząc pracę w płycie?  (Przeczytany 419 razy)

Offline borntofight00

• Newbie
  • *
Od czego zacząc pracę w płycie?
« dnia: Lipiec 01, 2019, 22:03:25 pm »
Witam wszystkich, od kilku lat hobbystycznie pracuję w litym drewnie, natomiast stoi przede mną małe wyzwanie polegające na wykonaniu niestandardowej zabudowy do garderoby przy wykonaiu której chciałbym spróbowac nauczyc sie pracy w płycie. Niestety, nie miałem z tym wczesniej do czynienia a ponieważ jest to temat rzeka pod względem typow łaczen itd, byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedzi od czego zacząc mając na mysli głównie łatwosc nauki. Chciałbym poznac opinie od jakiego systemu połączeń powinienem zacząc oraz jaki byłby optymany przyrząd/system który nie zrujnuje domowego budzetu? Oczywiscie, licze sie z inwestycją w nowe narzędzia/akcesoria, prawodpodobnie nie tak małą, natomiast efetywnosc pracy nie jest w moim przypadku istotna, chcę nauczyc sie wyłacznie 'dla siebie' więc glównie zależy mi na tym aby wykonać solidne korpusy nie inwesując w pro narzędzia które mają na siebie zarabiać. Z gory dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi. Pozdrawiam. Paweł.

Offline Lirorobert

• Hero Member
    • Lirorobert
Odp: Od czego zacząc pracę w płycie?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2019, 08:05:52 am »
Najważniejsze to móc pociąć płytę bez wyrwań.
Następnie odpowiednio okleić krawędzie.
Okleina naklejana żelazkiem to nie ta jakość co PVC.

Offline borntofight00

• Newbie
  • *
Odp: Od czego zacząc pracę w płycie?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 02, 2019, 21:02:14 pm »
Dzięki, z tym nie będzie większego problemu, cięcia wychodzą dosyć czysto. Najbardziej interesują mnie rodzaje łączeń .. od jakich zacząć?