Styczeń 20, 2018, 03:53:41 am

Autor Wątek: Ściana wygłuszająca jako przegroda w warsztacie.  (Przeczytany 1052 razy)

Offline jasiop

• Sr. Member
Odp: Ściana wygłuszająca jako przegroda w warsztacie.
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 16, 2017, 09:29:13 am »
...  jasiop mnie prawie zgasil swoja tekstem i nic nie wnoszeniu... jesli trojkaty ci nie pasuja... prosze drogi Panie
https://soundsolutions.pl/pl/c/Panele-akustyczne/25
znaj moje dobre serce ;D
Wybacz, ale te przykładowe "trójkąty" całkiem do mnie nie przemawiają  - ZERO danych katalogowych ...
Wszelkie ustroje na bazie gąbek, czy lekkich pianek mają nikłą izolację akustyczną, po prostu są za lekkie by skutecznie tłumić.

W kwestii izolacji akustycznej należy brać dwie kwestie:
1 fale dźwiękowe "powietrzne"
2 fale dźwiękowe "materiałowe"
Jasio P - Rzeszów

Offline Nożyk

• Hero Member
  • #7000BB
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 16, 2017, 09:46:02 am »
Noooo i to mnie się podoba. Chyba na wszystkich forach schemat jest identyczny.
Jeden jegomość rzuca proste pytanie i liczy na podobnie prostą odpowiedź, ale nieeee trza elikwenta doprowadzić do białej gorączki i pozostawić z ręką w nocniku.

Ale żeby nie było, chłopaki ja sosobiscie do Was nic nie mam i naprawdę cenie waszą fachową wiedzę.
Peace

Offline jasiop

• Sr. Member
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 16, 2017, 09:52:41 am »
Ale żeby nie było, chłopaki ja sosobiscie do Was nic nie mam i naprawdę cenie waszą fachową wiedzę.

Tylko weź pod uwagę, że to forum dom i drewno a nie izolacyjność ścian ;-)
Nie ma tu tu chyba fachowca od akustyki budowlanej, który w miarę precyzyjnie i jednoznacznie (np za pomocą obliczeń) wskaże jaki rodzaj przegrody będzie najbardziej racjonalny i zasadny.

PS
zestawienie:
http://knauf.pl/narzedzia,aku

PS 2
z tego co pamiętam 3 dB to dwukrotna różnica ...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2017, 10:00:49 am wysłana przez jasiop »
Jasio P - Rzeszów

Offline tomekz

• Hero Member
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 16, 2017, 12:43:00 pm »
Tylko weź pod uwagę, że to forum dom i drewno a nie izolacyjność ścian ;

Coś  się z tej dyskusji urodzi . Ja robię to dla siebie , więc jak  zrobię  tak  będę miał , ale  później  może się to komuś  przydać , jak dostanie  podobne  zlecenie.
Nie  mogę sobie pozwolić na zbyt  grubą ścianę bo wejdzie  mi w drzwi wejściowe , dlatego pomyślałem o izolacji wełną.

Offline Qiub

• Hero Member
  • Horray For Boobies
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 16, 2017, 18:49:39 pm »
Wybacz, ale te przykładowe "trójkąty" całkiem do mnie nie przemawiają  - ZERO danych katalogowych ...
Wszelkie ustroje na bazie gąbek, czy lekkich pianek mają nikłą izolację akustyczną, po prostu są za lekkie by skutecznie tłumić.

Masz absolutna racje... chyle mistrzu czola. Twoja wiedza w temacie akustyki powalila mnie!
Tak na marginesie gabki nie musza byc geste, ona maja rozpraszac ... ale to tak na marginesie... geste stosuje sie jako pochlaniajaco rozpraszajace ale to nie sa "gabki" tylko materialy innego typu.
Zreszta  co Ci bede pisal... przeciez i tak to wiesz ;D

A co do parametrow to sprawdz u producenta bo z tego co mnie wiadomo sprawdzaja sie lepiej niz 60cm ytonga albo termaliki.
Because too much is never enough!

Offline Nol

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 17, 2017, 08:45:58 am »
Jakiś czas temu widziałem w Niemczech system ścian działowych wygluszajacych - były to bloki o grubości ok 10 cm, które wyglądały w przekroju jak kanapka płyta ala HDF, materiał izolacyjny i płyta ala HDF. Ten materiał wierzchni miał mnóstwo dziur odslaniajacych wygluszenie. Super rozwiązanie dla wydzielania pomieszczeń 'biurowych' w halach z maszynami. Sprawdzalo się to świetnie z jednym wyjątkiem - po latach faktycznie kurz był widoczny w.tych otworach. Niestety nie znam szczegółów, ale może w przyszłym tygodniu uda mi się do tego dojść w pracy.

Offline carpenter

• Sr. Member
  • Najprościej - najtrudniej.
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 17, 2017, 09:52:13 am »
tomekz taśma ma na celu wygłuszenie oraz uszczelnienie przegrody.
Mijanka polega na tym aby krawędzie płyt nie były przykręcane po każdej stronie na tym
samym profilu-słupku tylko przesunięte względem siebie.
Jak wybierzesz rozwiązanie daj znać będziemy dalej rzeźbić :)
A to że forum drewniane nie znaczy że nie pomoże.

Offline krzyś48

• Hero Member
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 17, 2017, 14:03:56 pm »
A ja myślę że powinieneś zrobić tak jak napisałeś :)
Ja nie wierząc gipsówce,to w miejscu gdzie miły wisieć szafki-zaprawiłem pod gips deskę calówkę''coby,,wkręty(haki)dobrze trzymały.
W ścianę wełna z rolki(puchnąca)na wcisk+można dać poprzeczki poziomo żeby wełna nie opadała.To wszystko na ruszcie drewnianym,ma się rozumieć ;) Na 100% nie da się wszystkiego wygłuszyć-choćby po posadzce,drgania z maszyn będą przenoszone ???

Offline tomekz

• Hero Member
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 17, 2017, 14:50:05 pm »
Dzięki wszystkim  za dobre rady :)
Gościu z drugiej  strony jak dowiedział się ,że  chcę dać  po mojej stronie OSB , to pomysł mu się  spodobał  i może też  da płytę . Dla  mnie lepiej , bo ściana mocniejsza będzie ,a może i bardziej wygłuszona. Co się  narodzi w końcu to dam  znać. :)