Kwiecień 20, 2018, 12:54:01 pm

Autor Wątek: BLUM Aventos HK-S  (Przeczytany 1308 razy)

Offline drhambone

• Jr. Member
  • **
BLUM Aventos HK-S
« dnia: Wrzesień 24, 2017, 10:50:12 am »
Cześć

Jakiś czas temu zakupiłem meble kuchenne poprzez jeden z portali internetowych oferujących swobodną konfigurację mebli. Miało być szybko, tanio i wygodnie, niestety nie było. Ale do rzeczy.

Jedna z szafek wiszących ma dwa fronty otwierane do góry. Fronty z płyty mdf, wymiary każdego z frontów 650x360x19. Do tych frontów wybrałem podnośniki BLUM Aventos HK-S. Od sprzedawcy dostałem dwa komplety jak w załączniku.

Jak widać na zdjęciu jeden siłownik ma literkę C, drugi A. Ten z literką A nie ma w sobie żadnej sprężyny! Nie mogę też nigdzie znaleźć takiego kompletu BLUM. Jak się można domyślić, fronty oczywiście opadają na takim komplecie siłowników. Z filmu SpecPiotr'a dowiedziałem się jak to wszystko policzyć i wychodzi, że potrzebuję siłowników z literką E dla moich frontów.
Sprzedawca oczywiście wypiął się na złożoną przezemnie reklamację, tak że muszę siłowniki zakupić na własną rękę. I teraz kilka pytań:

1. Jak wyglądają komplety tych siłowników sprzedawanych przez BLUM, czy zawsze w komplecie jest jeden siłownik z literką A (bez sprężyny) i jeden z literką odpowiadającą wadze frontu?

2. Jeżeli mam już 2x siłownik z literką A + wszstkie zaślepki itd. - czy wystarczy że dokupię 2x siłownik z literką E odpowiednią do wagi moich frontów? Czy muszę może kupić 4x siłownik z literką E i do każdego frontu instalować 2x siłownik z literką E?

3. Czy sprzedawca robi mnie w konia czy może do moich frontów rzeczywiście wystarczą zestawy siłowników A+C, tylko ja coś robię nie tak? Dodam, że z ciekawości zainstalowałem do jednego frontu 2x siłownik C - front dalej opadał.

4. Czy można dokupić same sprężyny siłownika E i doprowadzić to do stanu używalności (z tego co widzę sama konstrukcja A,B,C i E są takie same)?

Dzięki z góry za informację

Pozdrawiam
Tomek
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2017, 10:51:58 am wysłana przez drhambone »

Offline SpecPiotr

• Hero Member
    • Stolarnia Speca
Odp: BLUM Aventos HK-S
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2017, 11:15:33 am »
Po pierwsze nie ma czegoś takiego, że sprzedawca się wypiął. Nie ma takiej opcji, żeby nie wymienił skoro sprzedawał je pod konkretny front.

Co do siłowników bez sprężyny. Są one w komplecie do ekstremalnie małych frontów. Powinny być sprzedawane w kartoniku z innym jakimś i wtedy ważne jest oznaczenie z etykiety pudełka.

Przedzwoń do mnie to załatwimy sprawę bo sprzedawca ewidentnie wymigyje się od odpowiedzialności. Nic nie kupuj na własną ręke.

Edit.
Tak to wygląda. W pudełku jeden jest z A ale na opakowaniu oznaczone jako B.

Szczerze to też całkiem niedawno dowiedziałem się o co w tym chodzi ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2017, 11:20:17 am wysłana przez SpecPiotr »
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

Offline drhambone

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2017, 11:31:07 am »
Cześć

Dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o sprzedawce to walczę z nim, wybieram się właśnie do rzecznika praw konsumenta w następnym tyg. bo baboli było dużo więcej z tymi meblami. Do dzisiaj nie mam jednego frontu, reszta banany i wzór też nie taki jak zamówiłem :)

Pudełka dostałem własnie takie szare, bez żadnych naklejek, mieszczą się tam na styk 2 siłowniki.

Zadzwonię jutro, nie będę Ci truł dupy w niedziele, podaj tylko proszę nr na priv.

Dzięki
Pozdrawiam

Offline SpecPiotr

• Hero Member
    • Stolarnia Speca
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2017, 11:39:48 am »
Poszło. Podaj też co to za sklep. Niech pójdzie w świat.

Offline drhambone

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2017, 11:43:22 am »
4stol.pl - nie polecam

Offline draax

• Sr. Member
  • Jesli wyglada na proste, to jest proste!
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2017, 11:56:15 am »
Miało być szybko, tanio i wygodnie

zazwyczaj mozna wybrac tylko dwie cechy na raz :)

Offline Andriu

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2017, 12:12:44 pm »
a chociaż tanio było że sie zdecydowałeś. tak to jest jak sprzedawca szuka oszczędności na każdym kroku, i sprzedaje  kuchnie robione z odpadów

przemek77

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2017, 12:33:59 pm »
Panowie, trochę wyluzujcie  ;) To ,że pudełko nie ma żadnych oznaczeń jeszcze o niczym nie świadczy . Mam zaprzyjaźnioną firmę handlującą blumem i właściciele zamawiają Hks w opakowaniach zbiorczych tzn. w jednym mieści się " naście kpl. "
Tak samo sprawa wygląda z zawiasami, czy bokami do tandemboxów, które można zamówić kompletami i każde spakowane osobno : zawiasy po 50 szt. i boczki po 1 kpl. w kartoniku . Sprawa jest prosta , klienci szukają oszczędności , a właściciele muszą temu sprostać , każde dodatkowe opakowanie zwiększa koszt produktu - proste  :)

Offline SpecPiotr

• Hero Member
    • Stolarnia Speca
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 24, 2017, 12:35:57 pm »
O opakowanie Przemku chodziło tylko o to by ustalić w jaki sposób było to sprzedane. Fakt faktem, że dostał złe a firma się wypina. O to tylko tu chodzi.

Offline drhambone

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 24, 2017, 12:48:09 pm »
Było tanio, a wiadomo, koniec budowy i w portfelu pusto, tak że cena to w sumie był priorytet nr 1. Ale chyba nie jest to robione z odpadów, korpusy z Kronopol, fronty Mebles. Podobna kuchnia w Ikei 3x drożej, a też trzeba samemu montować. Tutaj jeszcze był jeden plus, blat mam na 105cm i korpusy musiały być wyższe, nie każda firma to oferuje.

Do braku wzoru na frontach już sie z żoną przyzwyczailiśmy, większość błędów też ogarnąłem sam. Zostały te podnośniki. W sumie wyszło tanio i w miarę ok, gdyby nie te fronty na których brak wzoru i są krzywe, ale je pewnie zmienię za jakiś czas na drewniane i będzie ok :)

Teraz powalczę tylko ze sprzedawcą, bo wg mnie czuje się całkowicie bezkarny. Umawiał spotkania na oględziny mebli i nie przyjeżdzał, nie odbiera tel. Jednym słowem dziecinada. Chociaż muszę też zaznaczyć, ze 1 reklamację rozpatrzył pozytywnie i zostały mi wymienione wszystkie fronty, tylko co z tego, jak przyszły dokładnie takie same, bez wzoru i krzywe :)

Pozdrawiam

przemek77

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 24, 2017, 12:48:16 pm »
ok, przeoczyłem wpis, o tym ,że fronty też były zamawiane w tej samej firmie  ;) zrozumiałem ,że kolega sam sobie wyliczał hks-a :)

Offline drhambone

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 24, 2017, 12:49:40 pm »
Przemku, wszystko wyliczał sprzedawca, ja wybrałem tylko wymiary szafek, rodzaj płyt i frontów, rodzaj prowadnic i zawiasów.

przemek77

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 24, 2017, 12:59:12 pm »
ok ;) doczytałem  :)

Offline Andriu

• Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 24, 2017, 22:00:07 pm »
do mnie przyszedł sąsiad 15 grudnia że na wigilie chce  kuchnię,  powiedziałem że nie da rady,  no to zrób mi  projekt i wyceń, no to  przedstawiłem  mu ofertę,   oczywiście szuflady blum tandembox 6 szt , 6 podnośników hks, płyta na fronty akrylowa. no i przychodzi  mniej więcej czas kiedy by się dogadać  i zachodzę do niego a tu kuchnia  gotowa zamontowana, pytam  ile  wyszło,  i stwierdził że  400 zł taniej,
no więc oglądam a tam zamiast tandemboxa  dali metalboks z dorobionym hamulcem, zamiast    podnośników  hks  bluma  zwykłe  pneumaty,  blat  miał mieć 3,80  to był zrobiony z dwóch kawałków, bo podobno są tylko 3 metrowe a doskonale wiem że ten blat jest 4,1 m, a fronty  oklejane folią połyskową, więc mówię mu że  u mnie taką  bym mu zrobił 2 tys. taniej.   opad szczeny totalny.
dlatego mówiłem, że  są kuchnie zrobione z odpadów, często znajomy z hurtowni mówi że centusie kalwaryjskie szukają  tańszych porysowanych płyt na korpusy.     

Offline drhambone

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 24, 2017, 23:49:01 pm »
Andriu coś w tym może być, u siebie też zauważyłem kilka porysowanych płyt. Ale w sumie i tak to korpusy, których nie widać, tak że nie robiłem z tego problemu.

A z blatami u mnie też była masakra, mam dwa długie odcinki po prawie 4m i też mało kto się chciał tego podjąć a jak już to za kosmiczne pieniądze. Musiałem to ogarnąć też sam.