Kwiecień 20, 2018, 12:54:36 pm

Autor Wątek: Drzwi Hettich topline L z lustrem w jednym kawałku.  (Przeczytany 876 razy)

Offline MebLeszek

• Full Member
    • Meble na wymiar Leszek Lech
Drzwi Hettich topline L z lustrem w jednym kawałku.
« dnia: Czerwiec 26, 2017, 00:21:46 am »
Witam.
Pytanie odnośnie Hettich TopLine L i drzwi z lustrem. Klientka bardzo by chciała mieć 1 środkowe drzwi z lustra. W grę wchodzi tylko brak widocznych prowadnic czyli Hettich podwieszany. Jak proponujecie to rozwiązać?
Czy jest do tego jakaś ramka alu? Czy poprostu nakleić taflę lustra na płytę np 16mm?
Jeśli nakleić to czym? Taśmą dwustronną gąbkową i dookoła dać kątownik ALU 18x20 od np Sevrolla? Czy kleić na silikon do luster? Jakie jest wasze doświadczenie z wnoszeniem takich drzwi po schodach? Nie wygina się zbytnio płyta i nie pęknie lustro?

Offline SpecPiotr

• Hero Member
    • Stolarnia Speca
Odp: Drzwi Hettich topline L z lustrem w jednym kawałku.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2017, 08:06:20 am »
Tak na szybko. Ja bym zastosował orofil aluminiowy A11 z Laguny. Przed złożeniem w całość w proifil wsadziłbym jakąś listewkę drewnianą by wkręty lepiej trzymały.

Chyba, że mają coś dedykowanego ale zanim sprawdzę to nie wiem.
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

przemek77

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2017, 13:14:13 pm »
Lustro naklejone na płytę bardzo ciężko stłuc . Tak jak pisałeś naklej lustro na płytę klejem do luster i zostaw na stole do wyschnięcia ( najlepsza do tego lakma ) , tylko nie dawaj taśmy dwustronnej , bo jeśli krzywo przyłożysz taflę szkła do płyty to już nie będzie miejsca na korektę . Szkło do płyty klei się przeważnie bez taśmy , używa się jej jeśli lustro ma być przyklejone do ściany na szybko i nie ma możliwości podparcia elementu .

Offline MebLeszek

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2017, 16:34:44 pm »
Zapomniałem o profilach ALU do frontów. Mam w Łodzi firmę co robi fronty szkło+ALU. Muszę ich zapytać o ofertę. Wiem, że mają podobny profil F11 i akurat tak się składa, że siedzibę mają z kilometr od klienta - prawie na pieszo mógłbym zanieść taki front :P.

Dzięki Przemek. Tego nie wziąłem pod uwagę.

Z racji, że drzwi będą raczej musiały być wciągane przez balkon (1pietro) to chyba będę się skłaniał do wersji na płycie.

A jeszcze takie pytanie. Czy takie lustra w samej ramie to podkleja się od tyłu folią? czy ewentualnie zamawia się od razu jakieś wersje bezpieczne?.

Offline SpecPiotr

• Hero Member
    • Stolarnia Speca
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 26, 2017, 17:37:20 pm »
Lustra w ramie się podkleja folią. Ja osobiście na płytę bym nie kleił bo niepotrzebny ciężar się robi. W profilu alu z podklejoną folią w pełni spełnia swoje zadanie. No ale każdy ma swoje przyzwyczajenia.

przemek77

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2017, 21:06:20 pm »
Specu tak nie do końca jest z tą ramą idealnie . System top line ma wózki górne , które w ramie aluminiowej ze względu na ograniczoną szerokość maja mało miejsca do montażu . Dostałem już taką bolesną nauczkę , gdzie górny wózek był zamocowany tylko na dwóch wkrętach i po jakimś czasie front po prostu osiadł . Grawitacji się nie oszuka  ;)

Offline SpecPiotr

• Hero Member
    • Stolarnia Speca
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2017, 21:20:17 pm »
Zgadza się dlatego dodałem, że ten konkterny profil to na szybko z głowy. Nie znam tego okucia więc nie wiem ile potrzeba miejsca. A może mają coś dedykowanego ?

Offline Lirorobert

• Hero Member
    • Lirorobert
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2017, 21:34:13 pm »
Ja używam top line mechanizmy w swoich projektach.
Lustro naklejam na płytę 12mm. zawsze używam folii naklejonej na lustro od strony tylnej.
Koszt żaden, a mam pewność że klej ne zareaguje z lustrem.
Jedna uwaga. Drzwi się wygną, dlatego też używam specjalnych naciągów zamontowanych w drzwi. Pozwalają na naciągnięcie drzwi do idealnego pionu.
Mam zasadę że najpirw montuję drzwi z naciągiem i dopiero jak się już upewnię że wszystko jest ok, naklejam lustro.
Dodatkowa sprawa to zamontowanie uchwytow do otwierania.
Ja zamawiam lustra z wycietymi otworami na uchwyty.
Uzycie plyty pozwala na pewne zamontowanie mechanizmu.

przemek77

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 26, 2017, 21:34:19 pm »
Z11 ma profil szerokości 45mm  a łapa systemu na pewno powyżej tej szerokości i już rodzi się problem  :(
Robet , i tu cię zaskoczę . Niedawno miałem reklamację na wygięte drzwi na systemie podwieszanym . I mimo zastosowania zastosowania tych mechanizmów fronty się wypaczyły tak ,że nie było możliwości przesuwania drzwi . U na są dostępne w firmie laguna pod nazwą Winkline - jeśli dobrze pamiętam  ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2017, 21:37:09 pm wysłana przez przemek77 »

Offline Lirorobert

• Hero Member
    • Lirorobert
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 26, 2017, 21:40:54 pm »
Kilka zdjec.
Jak widac na zdjeciu bledem bylo oklejenie brzegu plyty na bialo.
bede to korygowal.

przemek77

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 26, 2017, 21:46:07 pm »
W twoim przypadku lustro trochę usztywniło front . U mnie front z mdf lakierowanego z frezowanie . Mimo zastosowania mdf do głębokiego frezowania się "wygły" ;)

Offline Lirorobert

• Hero Member
    • Lirorobert
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 26, 2017, 21:49:36 pm »
Z doswiadczenia wiem ze zawsza sie gna. mam teorie ze w szafie jest inna wilgotnosc niz na zewnatrz i to jest problem.
te usztywniacze o ktorych pisalem zalatwiaja sprawe. drzwi z lusyrem tez sie gna

przemek77

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 26, 2017, 21:56:09 pm »
Może i masz rację . Mi się jeszcze wydaję ,że ze względu na nacisk na ekologię te płyty też są produkowane na trochę słabszym spoiwie i też to ma wpływ na sztywność

Offline MebLeszek

• Full Member
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 26, 2017, 22:29:15 pm »
Kilka zdjec.
Jak widac na zdjeciu bledem bylo oklejenie brzegu plyty na bialo.
bede to korygowal.
no kiepsko wygląda. Na jaki będziesz zmieniał? na popiel?
Z11 ma profil szerokości 45mm  a łapa systemu na pewno powyżej tej szerokości i już rodzi się problem
Właśnie zerknąłem w katalog. Jest tak jak piszesz.
Lustro naklejam na płytę 12mm. zawsze używam folii naklejonej na lustro od strony tylnej.

a nie boisz się, że klej od foli może być agresywny dla lustra? Ja mam lustro przyklejone na klej do luster soudala już kilka lat i nic się nie dzieje.
Myślałem nad płyta16+lustro4 i na boki kątownik 20x18 bo klientka chce ramkę ALU.
Mam zasadę że najpirw montuję drzwi z naciągiem i dopiero jak się już upewnię że wszystko jest ok, naklejam lustro.

to naciąganie i naklejanie robisz u klienta czy w warsztacie? Ja jak wyprostowałem drzwi u siebie a później zawiozłem do klienta to i tak jeszcze musiałem korygować.

przemek77

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 26, 2017, 22:32:18 pm »
Leszek klej z folii nie uszkodzi lustra , tylko sylicon na bazie octu załatwi azotan srebra . Klejąc lustro nawet na silicon , tylko neutralny nic się nie dzieje . Lustra też bardzo często kleję na klej montażowy , tylko trzeba w opisie przeczytać co wchodzi w skład .