Lipiec 16, 2018, 23:53:15 pm

Autor Wątek: Stalowe nogi do stołu  (Przeczytany 1003 razy)

Offline rurek49

• Newbie
  • *
  • Drewnem!
Stalowe nogi do stołu
« dnia: Kwiecień 29, 2017, 15:35:13 pm »
Cześć,
Mam wykonać stół dla znajomych (jako prezent weselny :D). Zawsze nogi do stołów robiłem drewniane, ponieważ dla mnie osobiście lepiej wyglądają i łatwiej się je montuje: świetnie działają obejmy, które się szybko montuje i konstrukcja jest bardzo stabilna.
Niestety znajomym bardzo podobają się stalowe nogi i z takich mam tez zrobić stół. Nigdy nie miałem do czynienia z takimi. Stół który mam zrobić ma mniej więcej tak wyglądać https://pl.dawanda.com/product/111503219-stol-swierk-postarzany
Nog stalowych jest trochę do wyboru o na przykład takie znalazłem:
nogi podstawy do stolika stołu stalowe nowoczesne nóżki ramki
https://www.olx.pl/oferta/nogi-podstawy-do-stolika-stolu-stalowe-nowoczesne-nozki-ramki-CID628-IDhF8yw.html
Pytanie jakie mam to czy takie nogi nie będą niestabilne? Czy pomimo wkręcenia blat stołu nie będzie "chodził"? Czy wystarczy je wkręcić zwykłymi wkrętami do drewna? Czy może jest na nie jakoś inny patent? Jakie macie z nimi doświadczenia? :)

Offline tommies

• Full Member
Odp: Stalowe nogi do stołu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2017, 16:14:51 pm »
Można dać szeroki profil np. 80x40 a do tego przyspawać na górze po dwie płytki na nogę z blachy 6 mm np.35x10 i wpuścić je w blat.
Mocowanie nie będzie widoczne z boku, a bardzo solidne i stabilne.

przemek77

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2017, 20:29:37 pm »
Przy tego typu łączeniach nie używam wkrętów , tylko mocuję do blatu mufę i stelaż przykręcam na śruby . Stabilne , mocne łączenie i najważniejsze ,że przy przesuwaniu stołu nie wyrwie nóg jak w przypadku mocowania na wkręty .

Offline rurek49

• Newbie
  • *
  • Drewnem!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 30, 2017, 10:26:10 am »
Przy tego typu łączeniach nie używam wkrętów , tylko mocuję do blatu mufę i stelaż przykręcam na śruby . Stabilne , mocne łączenie i najważniejsze ,że przy przesuwaniu stołu nie wyrwie nóg jak w przypadku mocowania na wkręty .
O takie mufy Ci chodzi? https://www.leroymerlin.pl/elementy-mebli-i-okucia/okucia-i-zlacza-meblowe/zlacza-i-sruby-meblowe/mufa-meblowa-wkrecana-m8-hettich,p161244,l868.html
Bardzo ciekawe rozwiązanie ponieważ nogi mozna zdemontować bez problemu do transportu

Można dać szeroki profil np. 80x40 a do tego przyspawać na górze po dwie płytki na nogę z blachy 6 mm np.35x10 i wpuścić je w blat.
Mocowanie nie będzie widoczne z boku, a bardzo solidne i stabilne.
To rozwiązanie też jest dobre, ale wymaga użycia spawarki, a niestety nie umiem spawać. W ostateczności ojca będę prosił :)

przemek77

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 30, 2017, 18:19:40 pm »
Chodziło Mi właśnie o tą mufę . Tylko zwróć uwagę na sposób wkręcania . Na twoim zdjęciu są tylko nacięcia służące do wkręcania . Tych co ja używam są na klucz imbusowy , wygodniej i zarazem łatwiej się ją wkręca . Masz link poglądowy http://wnsp.pl/mufa-do-drewna-m8x28mm-wkrecana.html

MChObi

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2017, 16:42:03 pm »
Zgłoszone .

Swoją drogą 9 wiadomość i nawet kolega się nie przedstawił . I myśli że zaraz ludzie kupią u niego w sklepie , pewnie by nawet kupili jakby wiedzieli z gim rozmawiają .

Offline Maciek89

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 29, 2017, 21:48:30 pm »
Poszukaj w sklepach internetowych gotowych nóg. Jest tego bardzo dużo, a myślę ze tyle samo wydasz na gotowe niż jakbyś miał je samemu robić.

Nie ma to jak donosić na innych. Polska.

Offline Lopi1

• Sr. Member
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 29, 2017, 22:14:51 pm »
A co nam chcesz sprzedać królu złoty?

mily68

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 02, 2017, 16:32:50 pm »
Nie ma to jak olewać przepisy, prawo itp.
@Maciek89 nie jesteś lepszy od nas. Obowiązują Cię te same zasady co wszystkich forumowiczów DiD. Jeśli ich przestrzegamy jest miło, sympatycznie i koleżeńsko. Kto nie potrafi się dostosować odchodzi.