Czerwiec 22, 2018, 15:26:53 pm

Autor Wątek: Forum pęcznieje , piszących wielu i problem.........  (Przeczytany 4627 razy)

Offline krzyś48

• Hero Member
Odp: Forum pęcznieje , piszących wielu i problem.........
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 15, 2015, 13:06:23 pm »
a ja dodam że jak już witałeś nowego kolegę to z lewej strony jest
czyli  "Wątek w którym uczestniczyłeś" , witałeś i możesz już go nie otwierać

Offline JarekO

• Administrator
  • Hero Member
  • Centrum dowodzenia
    • Domidrewno.pl
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 15, 2015, 21:11:39 pm »
Poczytałem... i generalnie opcji w które można kliknąć po wejściu na forum jest naprawdę sporo.

Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty.
Pokaż nowe odpowiedzi na twoje wątki.

Kolejne 4 są u góry w menu "wiadomości"
New unread (now nieprzeczytane)
All unread (wszystkie nieprzeczytane)
New replies (nowe odpowiedzi)
Recents (ostatnie wpisy)

Kolejną opcją jest np. subskrybowanie danego działu forum (załącznik) - można dostawać maile wtedy jak w tym dziale coś się pokazuje.

I oczywiście sposoby typu klik prawym klawiszem i otwórz link w nowym oknie (to co opisał Klo).

Dla mnie jest tego aż nadto, wieczorem siadam jeszcze z tabletem i odpalam Tapatalk - tam też super się forum przegląda i są kolejne opcje ;)

----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

akwa-stolarz

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 15, 2015, 21:27:34 pm »
generalnie opcji w które można kliknąć po wejściu na forum jest naprawdę sporo.

masz rację Jarek. chyba za dużo wymyślamy ostatnio ;) a to pewnie przez pogodę ;) zimno i nikomu nie chce się w warsztacie siedzieć ;)

kozio

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 15, 2015, 21:52:03 pm »
Przydała by się instrukcja albo mapa po obiekcie :D
Ludzie nie wiedzą więc piszą zamiast się zapoznać.

P,s. jak na zimę to jest całkiem ładna wiosna :D

Offline krzyś48

• Hero Member
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 05, 2017, 20:12:42 pm »
Że tak powiem odgrzeję kotleta,dla kolegów co tęsknią za moderatorami,może by i był porządek ale...

Offline JarekO

• Administrator
  • Hero Member
  • Centrum dowodzenia
    • Domidrewno.pl
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 27, 2017, 21:01:25 pm »
Panowie... i Panie

Jak to jest, że ja jestem sam i jestem w stanie w kilka minut zadziałać po zgłoszeniu spamu, a Wy sami spamujecie i piszecie posty (wdając się w debaty i komentując spamera)????

Powtarzam po raz kolejny... forum jest nasze i traktujcie to jak WASZ dom. Albo sami pilnujecie siebie, albo nie i robicie bałagan.

Zauważcie, że forum na 5tyś kont (z czego oczywiście część jest martwa i tym się zajmę) a na Facebook urosła już grupa 7tyś.

Więc... traktujcie forum poważnie, piszcie na temat, nie offtopujcie i nie spamujcie i będzie cacy ;)
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Offline SpecPiotr

• Hero Member
    • Stolarnia Speca
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 27, 2017, 21:15:26 pm »
Spam wiadomo trzeba tępić ale co do lekkich offtopów... Cóż. Wyobraźmy sobie duże spotkanie rodzinne w domu. Na zadane pytanie pada tylko i wyłącznie rzeczowa szybka odpowiedź. Byłoby conajmniej dziwnie :)
Taka mała analogia ;)
To właśnie sprawia w dużej mierze, że to forum jest jakie jest. Ale oczywiście to tylko moje zdanie.
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

m_kola

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 27, 2017, 21:44:53 pm »

Ale oczywiście to tylko moje zdanie.

Nie tylko..

Offline krzyś48

• Hero Member
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 27, 2017, 21:46:42 pm »

mily68

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 27, 2017, 22:31:19 pm »
Specu dobrze gada. Polać mu!

Offline Morświn

• Hero Member
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 27, 2017, 22:43:24 pm »
O to to, nie komentować spamu tylko zgłaszać od razu. Jak ktoś się nie przedstawi też nic nie pisać tylko takiemu delikwentowi wysłać Pw jak 5 osób wyślę pw na pewno będzie czyściej  niż jak 5 osób napisze w jakimś wątku. A na pewno podziała.

krzysiek_z

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 28, 2017, 20:59:29 pm »
Władza przemówiła. Ludu, tyś jest winien wszelkiego zła....
(nie mogłem sobie odmówić)

Jak to jest, że ja jestem sam i jestem w stanie w kilka minut zadziałać po zgłoszeniu spamu

Zauważcie, że forum na 5tyś kont (z czego oczywiście część jest martwa i tym się zajmę) a na Facebook urosła już grupa 7tyś.

Jarku, tak jak piszesz, jest kilka tyś kont i sam nie dajesz rady. Nie tylko nie dajesz rady aktywnie moderować ale nie dajesz też rady reagować na zgłoszenia. Sam wysłałem kilkanaście w ciągu miesiąca a może 3 zostały zmienione.
Niestety jesteś w tej chwili całkowicie biernym moderatorem i przez to też jesteś współwinny bałaganowi na forum.
Bo niestety taka jest natura ludzi że nie utrzymują sami porządku. Jakby było inaczej anarchia byłaby najlepszym ustrojem  :)

Więc... traktujcie forum poważnie, piszcie na temat, nie offtopujcie i nie spamujcie i będzie cacy ;)

Nie zrobisz też tego forum stacka (stackoverflow dla niebranżowych). DiD to nie jest banda aspargerowców ( ;) ) tylko grupa różnych ludzi, którzy często się tutaj poznali i polubili. I dlatego nie ograniczą się tylko do merytorycznych wpisów. Tak jak mówi Spec i inni.

Powtarzam po raz kolejny... forum jest nasze i traktujcie to jak WASZ dom. Albo sami pilnujecie siebie, albo nie i robicie bałagan.
Mam wrażenie (może tylko ja), że forum jest jednak Twoje a my jesteśmy gośćmi. Znaczy się jest miło i czuje się tu dobrze, ale prawa głosu nie mamy.

Kończąc.
Zdaję sobie sprawę, że w tej chwili forum to jest tylko poboczna aktywność przy całej reszcie, do tego nie zarobkowa. Ale jak sam napisałeś to jest 5k użytkowników. Może warto czasami ich posłuchać lub chociaż podyskutować zamiast wyrażać arbitralne "kazania".

Pomimo wszystko najlepszego :)

Offline Lirorobert

• Hero Member
    • Lirorobert
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 28, 2017, 23:43:08 pm »
Wiem o co Tomkowi chodzi.
Męczące jest jak wieczorem otwiera się forum i po raz kolejny wyświetla się ten sam wątek który mnie nie interesuje.
Dobrze by było mieć możliwość aby sie nie pojawiał kejny raz, ale nie licze na takie usprawnienie.
Pozdrawiam.

Offline tomekz

• Hero Member
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 29, 2017, 00:22:13 am »
Mnie chodzi oto , że jak  wchodzę   wieczorem  albo  np. po dwóch dniach  na "Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty" to po kliknięciu  ukazuje mi się z lewej  strony lista  na kilka  stron .
I teraz chciał bym jednym  kliknięciem  z boku tematu  wyłączać te tematy z listy ,które w obecnej chwili (do następnego wejścia ) mnie nie interesują i niech one zrobią się jako " przeczytane" .A jeśli ktoś  w tym czasie  w nich coś napisze ,to ukażą się ponownie  na liście.

Np. mam na liście 20 tematów . Przeglądam ją ,kasując  chwilowo  z listy (bez otwierania wątku ) zbędne i zostawiam te które będę czytał ,czy pisał w nich.

Offline agoliat

• Sr. Member
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 29, 2017, 00:59:55 am »
Mnie chodzi oto , że jak  wchodzę   wieczorem  albo  np. po dwóch dniach
Wydaje mi się że taka funkcjonalność wymaga dodatkowego "okodowania". Nie wiem wiem czy JarekO się takimi sprawami zajmuje i czy jest ktoś kto takie rzeczy robi w miarę na bieżąco. Ale jeśli nie ma takiego "kogoś" to może warto o nim pomyśleć.

Za to mam dwie uwagi, jedna dość łatwa do wdrożenia a druga to chyba "BUG"
1. Ja śledzę wiadomości poprzez RRS więc dość szybko jestem w stanie ogarnąć tematy mnie interesujące. Ale jest dużo nowych wiadomości które się nie pojawiają. Być może jest to związane z czasem sesji, nie zastanawiałem się nad tym ale jest to dość irytujące zwłaszcza dla zaangażowanych forumowiczów. Ten problem jest dość powszechny.

2. Dział "Przedstaw się". Wiem że jest samozwańcza grupa użytkowników którzy tego pilnują jak ktoś przeoczy tą część regulaminu. OK. Ale w rzeczywistości PRAWIE/NIKT NIE CZYTA REGULAMINU.
Można do maila powitalnego dodać stosowną informację w dość "krzyczący" sposób o takim zwyczaju(wiem że to nie wyeliminuje całkowicie procederu). No chyba że LOF(Liga Ochrony Forumu) chce zaklinać rzeczywistość lub też "skorować"(nabijać wiadomości) :)
Jak dla mnie wątek "PrzedstawSię" jest całkiem miłą odmianą w stosunku do innych for ale czasem zwracanie uwagi komuś jest robione mniej lub bardziej "grzecznie" co dla nowicjusza może być lepiej lub gorzej odebrane.

"Łub bu du bu, To byłem ja, Jarząbek" :)