Marzec 29, 2024, 06:34:48 am

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - HMF24

Strony: [1] 2 3
1
To zielone to nie impregnat. To najtańszy barwnik  o małej cząsteczce, który wnika w drewno i ma dać poczucie zabezpieczonego drewna.
Może go wymyć myjką ciśnieniową albo papier 40-60 na szlifierkę i będzie git.
Polecam nie kupować "zielonego drewna" tylko zabezpieczać we własnym zakresie.
To zielone co jest na drewnie to czasami się zdarza, że to tylko barwnik bo ktoś nieuczciwy chciał zaoszczędzić na Boraksie i nie dosypał go do kadzi :)


Skąd wiesz, że to nie impregnat ?
Impregnat konstrukcyjny występuje u mnie w kliku kolorach, w tym zielony.
Oczywiście barwnik jest dodany aby ułatwić malowanie.


P.S. A w ogóle, to wkur...wiają mnie Twoje nachalne reklamy ....

Strasznie nerwowy jesteś :) Może za dużo chemii :) Nie słyszałeś nigdy o tym, że są składy drewna, które poza pigmentem do wody nie dodają substancji aktywnej? A druga sprawa to jak dobrze wiesz są to impregnaty solne, które szybciej wypływają z drewna niż w nie wnikają. Pewnie też zdajesz sobie sprawę z tego, że taki impregnat powinien być jak najszybciej zabezpieczony środkiem hydrofobowym. Ale niestety o tym Klientów się nie informuje bo nie chcieli by płacić za podwójną impregnację. I bzdurą jest, że kolorek dodaje się do impregnatu po to żeby widzieć jak się go rozprowadza bo jak wiesz dobrze wielu Klientów nie wierzyłoby, że jest to drewno zabezpieczone. A ten kolorek ... A jak ktoś chce drewno drewniane, a nie zielone??? Poszerz swoje horyzonty zamiast się wkur... to np. dowiesz się, że do bezbarwnych impregnatów dodawane są środki pieniące aby wiedzieć gdzie się nakłada :) Tylko wtedy Klient mógłby nie uwierzyć :) I nie działało by to tak na jego wyobraźnię, że ma super zabezpieczone drewno :) A co do reklamy o której  napisałeś :) Ja nie sprzedaję tego co muszę aby zarobić tylko to wyselekcjonowałem do sprzedaży z powodu jakości i zastosowania. Zapewne więcej zarobiłbym na drewnochronach i temu podobnych bo są dobrze promowane i całkiem przyzwoite rabaty dają sprzedawcom. Tylko po co powielać gów... którego i tak już za dużo.

2
Andrzej mordo jakie hejty?  Życie nam raty jeść tym specyfikiem. A mam do Ciebie pytanie. a "mianowicie"  czy jest to impregnat tylko do suszenia? Jak się sprawdza przy grzybach i pleśni?


Jak potrzebujesz impregnat owado i grzybójczy o działaniu hydrofobowym i przeciw UV to zerknij tu http://hmf24.pl/produkty/naturalny-impregnat-drewna-prg-30/

3
Środki sztuczne - impregnaty / Odp: Impregnat bezbarwny
« dnia: Marzec 11, 2018, 10:59:28 am »
Witam
Mam do pomalowania konstrukcję zadaszenia
Czy impregnat bezbarwny wystarczy czy musi być kolor ?

Podkładów przy dobrych impregnatach nie trzeba stosować bo nie ma takiej potrzeby :)
Kolor powoduje dłuższą ochronę drewna przed rozkładem szarym. Niestety aby to była faktycznie dłuższa ochrona to musi być pigment naturalny w preparacie. Sztuczne pigmenty są drobnocząsteczkowe i tylko wnikają głębiej w drewno maskując najczęściej rozkład szary :)

4
Środki sztuczne - impregnaty / Odp: Grunt do drewna?
« dnia: Marzec 11, 2018, 10:56:27 am »
Witam.
Sytuacja wygląda następująco; elewacja drewniana z boazerii (na zewnątrz), pokryta lakierem wodnym lub czymś podobnym. Robione było to z 10 lat temu. Obecnie w miejscach najbardziej narażonych lakier całkowicie spłowiał, zostało szare, czarne drewno, w innych miejscach trochę lakieru lub lakier w całkiem dobrym stanie. Lakier nie odchodzi płatami, jedynie spłowiał i został wypłukany przez wodę.
Nie będę strzelał sobie w stopę - bez szlifowania całości. Wymyśliłem sobie, że przetrę całość watą stalową, żeby wyczyścić trochę brud, potem zagruntuję to jakimś środkiem, żeby ujednolicić i zwiększyć przyczepność, po czym pomaluję impregnatem. No właśnie, istnieje coś takiego, spotkał się ktoś?
Wystrzegam się lakieru i lakierobejcy.
Jest tego koło 100 m^2. Praca zarobkowa.
Dziękuję za pomoc.


Jeżeli nie odchodzi płatami to być może to nie jest lakier. Wełną stalową wyjdzie CI drogo i sporo pracy. Lepiej papierem ściernym.

Do elewacji są fajne trwałe produkty.
Zerknij tu:
http://hmf24.pl/produkty/linotep-naturalna-bejca-farba-zewnetrzna/
http://hmf24.pl/produkty/ekotep-smola-drzewna-do-ochrony-i-barwienia-drewna/

5
Witam.

Czy pomalować sosnę drogim impegratem  typu Drewnochron,  czy środkiami wodorozcieńczalnymi  ?


Tytan
Profesjonalna i trwała ochrona drewna przed owadami i grzybami powodującymi jego rozkład. Wielofunkcyjny impregnat do stosowania na drewno wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.
http://www.tytan.pl/pl/obszar/dachy/impregnaty-do-drewna-/

drewnochron
Chroni drewno przed działaniem czynników biologicznych, t.j. przed grzybami powodującymi siniznę, podstawczakami rozkładającymi drewno i owadami – technicznymi szkodnikami drewna.



Sorki jeżeli drewnochron za 25 zł litr jest drogi to nie wiem co CI doradzić :) Policz koszt drewna, obróbki i montażu, a później ewentualnie jego wymiany  i zobaczy czy impregnat jest drogi :) Oczywiście nie drewnochron :)



6
Witam!

Posiadam dębowy blat drewniany klejony który przeznaczony jest do łazienki obok umywalki. Zastanawiam się czym taki blat zabezpieczyć? Czy wystarczy olej gruntujący i później dekoracyjny czy zastosować lakier? Dopiero zaczynam swoją przygode z drewnem, mam sporo pomysłów i mało wiedzy proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam


Polecałbym Ci olej lniany z żywicami. Jak chcesz możesz najpierw zaolejować blat olejem lnianym surowym do drewna. Ale wystarczy np tylko Ekolin
http://hmf24.pl/produkty/ekolin-olej-podlog-tarasow-blatow-itp/

7
Żadnego lakieru :) Szczególnie do drewna na zewnątrz i w domu gdzie panuje wilgoć :)
Polecam CI produkt na bazie oleju lnianego z żywicami. Są różne. Ja mogę polecić Ci, którego jestem pewien.
http://hmf24.pl/produkty/ekolin-olej-podlog-tarasow-blatow-itp/

8
Środki sztuczne - impregnaty / Odp: Jaki impregnat na płot
« dnia: Marzec 11, 2018, 10:47:27 am »
Przyszło zadać pytanie  czym pomalować sosnowe sztachety ,żeby trochę postały 
Czytałem o różnych impregnatach,i naprawdę trudno (przynajmniej dla mnie)na coś się zdecydować.
Wspomniano raz na forum o impregnacie firmy Tenkos.
Kolega niedawno pomalował dom, ale trudno coś powiedzieć,czy dobra (za krótki czas po pomalowaniu) 
http://www.ac.teknos.pl/?pageid=H3826
http://www.ac.teknos.fi/?pageid=H3828
Dlatego prośba o zapoznanie się czy to godne uwagi -bo cena, jak to cena-bezcenna, nie ma nic za darmo 
Myślałem też o Vidaronie -w zasadzie jestem w fazie poszukiwań ,co by tu jeszcze wziąć pod uwagę 


Czymś byś tego nie zabezpieczał to licz się z tym, że trzeba o drewno dbać.
Polecałbym Ci olej lniany do drewna. Względnie tani, łatwy w odnawianiu i NATURALNY
http://allegro.pl/impregnat-naturalny-do-drewna-olej-lniany-100-5l-i7228311021.html

9
To zielone to nie impregnat. To najtańszy barwnik  o małej cząsteczce, który wnika w drewno i ma dać poczucie zabezpieczonego drewna.
Może go wymyć myjką ciśnieniową albo papier 40-60 na szlifierkę i będzie git.
Polecam nie kupować "zielonego drewna" tylko zabezpieczać we własnym zakresie.
To zielone co jest na drewnie to czasami się zdarza, że to tylko barwnik bo ktoś nieuczciwy chciał zaoszczędzić na Boraksie i nie dosypał go do kadzi :)

10
Środki sztuczne - impregnaty / Odp: DREWNOCHRON EXPRESS
« dnia: Marzec 11, 2018, 10:38:45 am »
Ktoś coś na temat lub poleca


Naturalny i trwały impregnat barwiący na bazie oleju lnianego http://hmf24.pl/ekolin-bialy-ozdobi-zabezpieczy-elewacje-drewnianego-domu/

11


Proszę o polecenie odpowiednich preparatów, a także naturalnych metod.
Najbardziej zależałoby mi na tym żeby słupki szybko nie zniszczały, a z drugiej strony muszę postawić ich dość dużo i szybko.
Na pewno nie chodzi mi o 100% zabezpieczenie tych słupków. Chciałbym aby słupki te były wkopane w ziemię około 5 - 7 lat. Po tym okresie mogą zostać porąbane i spalone. Muszę po prostu spełnić swoją funkcję w tym czasie.
Chodzi mi o to, żeby nie okazało się, że po roku w ziemi słupki trzeba wymieniać.

W pierwszej kolejności poszukuję więc taniego sposobu i łatwego w nałożeniu (np. zamoczyć słupek w wiadrze i wkopać go do ziemi). Czy jest to możliwe? Ma to sens?
Jestem oczywiście otwarty na wszystkie sugestie.

Z wyrazami szacunku,
Prot


Ja chcesz dobrze zabezpieczyć to na pewno szybko, tanio i bez nakładu pracy ciężko będzie. :)
Pędzel jest nie zastąpiony. Potrzebujesz preparat w tak zwanej V klasie ochrony drewna. A takowych w Polsce jest naprawdę mało :)

Polecałbym Ci preparat smoła drzewna Ekotep 148. Gotowy produkt - mieszanka dzięgciu z olejem lnianym, terpentyną i żywicami.
Znany od wieków. Służy do zabezpieczania drewna mającego kontakt z ziemią, pali wbijanych w dna zbiorników wodnych do pomostów, łodzi drewnianych, podwalin, itp.

Musisz go nałożyć tak aby słupek wystający nad ziemię była zabezpieczony jeszcze jakieś 15 cm nad gruntem. Resztę słupka możesz zabezpieczyć olejem lnianym surowym do drewna albo jak chcesz ciekawe wybarwienia to innym rodzajem Ekotepu.

Nie wiesz w olej przepalony. To mit. Po wojnie nie było nic poza rozwalonymi ciężarówkami i czołgami więc używano przepalony olej z silników. Jedyne przed czym może chronić to to robale w ziemi i szkodniki techniczne drewna. Zatrujesz sobie jedynie ziemie bo cały czas będzie się wysączał z drewna.

To po prostu produkt ropy naftowej, który w drewnie cieczą cały czas a zostanie jedynie kolor z osadu sadz.

Zerknij jak masz ochotę.
http://hmf24.pl/435-2/

http://hmf24.pl/smoly-drzewne-ekotep-148-lodzi-polsce/

http://hmf24.pl/impregnacja-drewna-konstrukcyjnego-smola-drzewna/


12
Środki naturalne / Odp: Olejowanie deski dębowej
« dnia: Marzec 09, 2018, 08:55:18 am »
Po co ma się polimeryzowac wyjaśnij...
Mam za sobą 10tki desek dębowych i większość traktowalem parafiną.  Wygląda super a klient nie musi szukać specyfików by poprawić po czasie.

Kup ciekłą parafine w aptece lub jak koledzy piszą kokosowy olej i tyle. Deska ma być nasiąknieta olejem.

Olej który polimeryzuje tworzy warstwę którą łatwo zdrapac nożem.

Tak ogólnie to deska do krojenia nie musi być wcale olejowana.

Olej ma się polimeryzować po to żeby był trwałym zabezpieczeniem drewna i żeby np. w czasie krojenia kotletów nie dostawał się do mięsa jak deska namoknie. 
Olej lniany nie tworzy żadnej warstwy :) Olej lniany jest w warstwie drewna. We włóknach i w głąb. Więc jeżeli coś zdrapiesz to drewno z olejem a nie sam olej.
Z tym nie olejowaniem deski też bym polemizował. Oczywiście jak większość rzeczy  nic nie musi być robione. Ale wolałbym żeby w drewno nie wchodziły bakterie i nie osadzały się w wierzchnich włóknach, które bardzo szybko wstanę w niezabezpieczonej desce do krojenia.

13
Środki naturalne / Odp: Olejowanie deski dębowej
« dnia: Marzec 09, 2018, 07:59:20 am »
Olej kokosowy i po ptokach, jak masz pod ręką to problem poszukiwań się zakończył, jak nie masz, kup, żona się ucieszy :)

Jeden problem z tym olejem kokosowym jest taki, że on się nie polimeryzuje. Przez to szybko wypływa z drewna pod wpływem wody :)

14
Środki naturalne / Odp: Pełne czernienie dębu
« dnia: Marzec 06, 2018, 10:20:29 am »
Dzięki za przepis, spróbuję niebawem zrobić ten kompot na wiórach, a z tym aparatem, to czasem mi się chce bawić, a czasem nie, tym razem była opcja druga  :)

Zawsze rób próbki na drewnie, które będziesz miał barwić tą metodą bo nie wiesz do końca jaki kolor wyjdzie:) Czasami dębina potrafi zabarwić się na brąz albo na ciemny granatowy. Głównie jednak na czarny. Ale lepiej być ostrożnym. Wszystko zależy od garbników.

15
Środki naturalne / Odp: zabawki z sosny
« dnia: Marzec 06, 2018, 09:37:09 am »
Jesteś pewny, że proponowane przez Ciebie oleje barwiące do podłóg i tarasów to bezpieczne rozwiązanie?
Zabezpieczanie tym zabawek dla niemowlaków to dobry pomysł?
Jako ekspert polecasz? Dajesz gwarancję?
Żadne dziecko nie ucierpi?


Rozumiem Twoje obawy w stosunku do oleju, który służy do podłóg, blatów i wszelkiego drewna ponieważ w sprzedaży oleje do podłóg czy o silniejszym działaniu nie są przeznaczone do kontaktu ze spożywką czy do zabawek dla dzieci bo zawierają mocną chemię. Dzieję się tak ponieważ są produkowane na bazie różnych cieczy oleistych, które nie są w stanie się samoistnie spolimeryzować. Chemia w nich zawarta powoduje, że właściwie się żelują, a nie polimeryzują.  Olej o którym napisałem to olej lniany zawierający dodatki żywic - głównie kalafonię. Jest w nim też terpentyna. Po spolimeryzowaniu się oleju i odparowaniu terpentyny balsamicznej jest zupełnie bezpieczny. Jest to produkt naturalny. Tak więc zgodnie z deklaracją producenta można go stosować do w/w celów.

Można również zastosować produkt na bazie oleju lnianego Ekomass http://hmf24.pl/produkty/ekomass-barwienie-ochrona-konserwacja-drewna-we-wnetrzach/

PZH od zeszłego roku nie wydaje już atestów na spożywkę itp. Wszystko opiera się na normach i deklaracji producenta.

Strony: [1] 2 3