Marzec 24, 2018, 20:50:20 pm

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - tomaszlfc

Strony: [1]
1
papier się nie zacierał szybko w tym miejscu?
Arku jestem kompletnym amatorem i nic takiego nie zauważyłem ale ręki sobie nie dam uciąć. Postanowiłem zakończyć szlifowanie ponieważ miałem wrażenie że im dłużej to robię to tych pęcherzy jest więcej. Mnie zastanawia to że pęcherze są tylko na jednym kawałku a na drugim jest czysto -szlifowałem je już po sklejeniu i skręceniu więc pierwsze co pomyślałem to jakaś wada tego jednego kawałka..

2
Witam,

po zakupie mojej pierwszej w życiu szlifierki postanowiłem za jej pomocą wykonać pierwszą własną realizacje. Padło na półkę, którą skleiłem oraz skręciłem z dwóch kawałków sosny. Już w trakcie szlifowania zauważyłem że z jednym kawałkiem jest coś nie tak.. co jeszcze bardziej uwidoczniło się po impregnacji. Mimo tego że powierzchnia jest gładka z daleka wygląda to jakby drewno było pokryte w niektórych miejscach pęcherzami. O co dokładnie chodzi widać na zdjęciu, po lewej stronie jest one trochę przyciemnione żeby wada była jeszcze bardziej widoczne. Liczę na Waszą pomoc, czy jest to wada drewna czy np mój błąd ? Jeśli tak to jaki i czy da się coś z tym zrobić.

Pozdrawiam ;)
3
Hehe ;) Proces ten da sie łatwo nazwać, elegancko mówiąc brak odpowiedniej wiedzy ;) Dedre jutro zwracam.

4
Nagrałem krótki filmik na którym widać dokladnie jak to wygląda.

https://www.youtube.com/watch?v=k4XYHN-sKxM&feature=youtu.be

Co o tym sądzicie? Mam obawy przed tym aby zacząć prace z tym sprzętem, chyba nie tak powinien działać nowy sprzet nawet ten z niższej półki.

5
Witam, kiedy odbierałem dzisiaj moją pierwszą szlifierke mimośrodowa DEDRA DED7947 cieszyłem się jak dziecko. Niestety moja radość szybko się skończyła. Po pierwszym uruchomieniu w otworach wentylacyjnych można było zauważyć iskrzenie. Wydaje mi sie również że dalo sie wyczuć lekka spalenizne - nie mam 100% pewności ponieważ od razu wyłączyłem sprzęt. Zwracam się do Was z pytaniem czy zwrócić tą
szlifierke bo podejrzewam że nie powinno tak się dziać już przy pierwszym uruchomieniu.

Iskrzenie da się zauważyć na zdjęciu które przesyłam.

Pozdrawiam i oczekuje porad ;)

6
Przedstaw się na Domidrewno / Witam wszystkich !
« dnia: Październik 31, 2017, 22:38:38 pm »
Witam wszystkich forumowiczów, mam na imię Tomasz i jestem totalnym amatorem ale mam nadzieje że dzięki Państwu będzie się to sukcesywne zmieniać. 8)

Pozdrawiam wszystkich.

Strony: [1]