Październik 22, 2018, 20:37:46 pm

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Jureq

Strony: [1]
1
Sklepy branżowe / UWAGA !!! na zakupy Bernardo w firmie Hafen.pl
« dnia: Styczeń 08, 2018, 13:50:49 pm »
Różne rzeczy już w życiu mnie spotkały ale takiej bezczelności jeszcze nie doświadczyłem.

Wymyśliłem sobie że na okres przejściowy popełnię tanią strugarkę i padło na Bernardo ADM-260, wiadomo kto tym handluje więc wysłałem zamówienie, dostałem fakturę mailem i jak biały człowiek opłaciłem.
Był koniec roku więc nie liczyłem na realizację tego samego dnia :)

Paczka dotarła zaraz po nowym roku (3 styczeń), paleta obita sklejką i solidnie spięta taśmami, kurier Schenkera wstawił przesyłkę do garażu a że nie wyglądała w żaden sposób na uszkodzoną podpisałem list i kurier pojechał.

Po dłuższej chwili zająłem się przesyłką, zdjąłem dekiel i ... widzę że osłona boczna jest pogięta a na na ściance od środka odciśnięty ślad świadczący o tym że uszkodzenie nie powstało w fabryce.

Od razu dzwonię do Schenkera żeby kurier wrócił i spisał protokół ale dyspozytorka stwierdziła że już za daleko odjechał i może przyjechać jutro przy czym reklamację powinien zgłosić nadawca a nie ja. Zrobiłem na szybko zdjęcia i wykonuje czym prędzej telefon do handlowca z firmy Hafen (pan Krupa Piotr) który poinformował na dzień dobry że jest poza biurem i nawet maila nie odbierze ale zajmie się tym jutro.

W międzyczasie rozpakowałem skrzynię i okazało się że maszyna raczej zdrowo oberwała bo pogięta jest nie tylko osłona pasków ale również poprzeczka przy wałku a nawet osłona odprowadzająca urobek ! Dodatkowo na dnie skrzyni znalazłem jakieś odłupane detale.

Zrobiło się jutro (czyli 4 stycznia) więc dzwonię do w/w handlowca z nowymi wiadomościami (w międzyczasie poszedł do nich kolejny mail na którego jak i na poprzednie nikt nie odpisał !!!), pan nadal był poza biurem ale dostał maila i już widzi że to usterka powstała w transporcie tylko musi się naradzić z dyrekcją co dalej jak tylko wróci do firmy - i tu mnie lekko zirytował, co tu radzić - przesyłka uszkodzona więc na zdrowy rozum sprzedawca powinien zgłosić reklamację a ja powinien dostać drugą maszynę wolną od wad.

Kurier z Schenkera dopiero w piątek się pojawił bo jeździł na innym rejonie - spisał protokół więc leci kolejny mail ze skanem do Hafena a potem telefon i informacja od handlowca: skoro protokół nie był spisany przed odebraniem paczki (po co skoro paczka była nieuszkodzona ?!?!) to oni nie dostaną odszkodowania ale on jeszcze w tej sprawie nie rozmawiał z dyrekcją - da mi znać jak tylko coś ustali.

W tym momencie już wiedziałem że HAFEN to firma typu weź kasę od klienta i miej go daleko w d....

Cierpliwie wytrzymałem do dnia dzisiejszego, zadzwoniłem i handlowiec nawet się nie zająknął mówiąc że moja reklamacja została przez firmę Hafen odrzucona bo protokół ze spedytorem był spisany po odebraniu przesyłki !


No i jestem teraz "w ciemnym miejscu" bez kasy ale z "nową" uszkodzoną maszyną i kolejnym doświadczeniem życiowym.  :'(

2
Szukam strugarki i znalazłem krajowego producenta http://www.bez.com.pl/index.php/oferta maszyna wygląda solidnie, waży 360kg, ma dwa niezależne silniki, wałek niezbyt szeroki ale noże Globusa 32 a nie jakieś cudaki więc może być fajna maszyna.

Dzwonię więc, a tam miły pan mówi że jak bym się bardzo uparł to jedną strugarkę by mi znalazł od ręki a jak nie to następne może być UWAGA w lipcu   :o

Okazuje się że prawie cała produkcja leci na eksport do ... Austrii, gdybym chciał pilarkę to może najwcześniej za rok :)

A teraz najlepsze, maszyna kosztuje wyjściowo 10,5k PLN netto czyli jest w cenie "legendarnego" Hammera A3-31 produkowanego ponoć w Austrii   ;D

Jak to mówią cudze chwalicie - swego nie znacie

3
Znalezione w sieci / tanie Globusy do końca listopada
« dnia: Listopad 27, 2017, 22:58:15 pm »

4
Znalezione w sieci / Hammer i Felder "po taniości" na koniec roku
« dnia: Listopad 22, 2017, 17:24:35 pm »

5
Z sieci / a mówili że japońskie to takie super ...
« dnia: Listopad 21, 2017, 18:32:20 pm »
ale jak oglątam te maszynki to wydaje mi się że amigorg zrobiłby to lepiej ;)

https://youtu.be/0GZb1KG7PIU

6
Szlifierki / Szlifierka taśmowa T41 200BS vs 9404J
« dnia: Listopad 14, 2017, 18:29:00 pm »
Czy ktoś pracował może na tym Tritonie ? http://www.tritontools.com/en-GB/Product/Power%20Tools/Sanders/T41200BS
Podoba mi się że ma szeroką taśmę, 1200W i w gratisie szybki montaż do blatu ale nie znam trwałości produktów tej marki.
Od dłuższego czasu myślę nad Makitą https://makita.pl/tool/29297/9404.html  mam kilka "elektrozabawek" Makity i nigdy mnie nie zawiodły ale ... w tym przypadku moc ma mniejszą, cenę wyższą (co nie dziwi) ale razem ze stojakiem wyjdzie ponad 2x drożej :o warto ?
A może macie jakieś inne rozsądne propozycje ?

7
Hyde Park Domidrewno / jeśli Ci muzyka w tańcu nie przeszkadza ...
« dnia: Marzec 03, 2016, 14:41:47 pm »
wyobraźnia to podstawa ;) 

8
Odciąg / automatyczne uruchamianie odciągu
« dnia: Luty 14, 2016, 21:36:31 pm »
ze względu że jestem zakażony prądem i bardziej mnie ciągnie do gniazdka niż do gniazda (ale dłuta już naostrzyłem) to zamieszczam tu informację o małym sprytnym wynalazku który może niektórym umilić pracę :)
nazywa się to włącznik priorytetowy i zaprojektowano go do zupełnie innych celów ale jeśli się go odpowiednio podłączy to sam włączy nam odciąg w chwili włączenia dowolnego elektronarzędzia
tu jest link do dokumentacji (moim zdaniem) najsensowniejszego modułu: http://www.zamel.pl/index/downloadFile?file=/public/inst_ext_pl_ppm-05.pdf

wyciąg podłączamy jako odbiornik niepriorytetowy z tą różnica że zamiast do zacisku 14 wykorzystujemy styk NC czyli zacisk 12

miłego odciągania ;)

9
Sprzedam / wskaźnik laserowy czyli takie coś do tego czegoś
« dnia: Luty 09, 2016, 15:30:15 pm »
ponieważ zbieram fundusze na kolejną zabawkę do warsztatu muszę się pozbyć kilku innych zalegających na półkach
pomyślałem że może komuś się taki znacznik laserowy do piły lub ...  sam nie wiem
w zamyśle producenta miało być to światło ostrzegawcze z tyłu pojazdu dające we mgle efekt trójkąta

średnica 18mm, głębokość 26,5mm uchwyt przykręcony na dwa wkręty
ślad widoczny na sidingu zrobiony z odległości 4,8m ma ok. 4,5 długości
zasilanie 12V DC (10-15V)
cena z przesyłką 110 PLN brutto - wystawiam FV 23%

mam 3szt

10
Odciąg / nie chiński i nie cyklon ale ..
« dnia: Luty 08, 2016, 21:24:16 pm »
no właśnie - mam zamiar zgudować separator do grubościówki na bazie zbiornika 50l http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=17423137&order=m&string=50l z przyłączem na rurach spiro 75mm http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=115701&order=m&string=w%C4%85%C5%BC+75
do wejścia i wyjścia będę chciał dopasować kolanka i rury hydrauliczne 3'', zastanawiam się tylko czy budować separator na pokrywie czy też wprowadzać rurę bokiem bezpośrednio do beczki na przykładzie: https://youtu.be/aTn51VBpfYc

czy ktoś ma własne doświadczenia praktyczne i sugestie odnośnie wybranych elementów czy tez będę pionierem ?

11
Przedstaw się na Domidrewno / Salute !
« dnia: Styczeń 23, 2016, 18:05:14 pm »
wpadłem tu do Was bom filmy widział,
może na forum i ja znajdę przydział,
ręce mam sprawne i nawet obie,
jak podpowiecie to w drewnie porobię

 :P

Strony: [1]