Marzec 29, 2024, 06:11:33 am

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Rizer

Strony: [1] 2 3 ... 46
1
Kleje i klejenie / Odp: Klejenie odporne na bardzo wysoką temperaturę
« dnia: Lipiec 26, 2023, 21:56:50 pm »
Ten technicqll brzmi całkiem obiecująco. Wypróbuję. Dzięki bardzo za pomoc

2
Kleje i klejenie / Klejenie odporne na bardzo wysoką temperaturę
« dnia: Lipiec 19, 2023, 18:35:28 pm »
Witajcie.
Od pewnego czasu wykonuję płaskorzeźby wykańczając ich powierzchnię metodą opalania (palnik gazowy). Dotychczas wykonywałem je w drewnie litym, lecz teraz przyszło mi wykonać rzeźbię większą, wymagającą przygotowania klejonki. Zazwyczaj rzeźbiłem w sośnie (daje najlepszy efekt po opalaniu) lecz spróbowałem zrobić z niej klejonkę używając kleju dragona d3 (wikolowy) i niestety rozeszła się mocno po opalaniu. Tutaj jest moje pytanie, czy macie może pomysł, jak zrobić klejonkę, jakiego kleju użyć, aby nie rozeszła się pod wpływem bardzo wysokiej temperatury podczas opalania? Może kwestią jest raczej dobór materiałów, może drewno sosnowe ma duży skurcz przy opalaniu, a inne drewno np. grabowe byłoby bardziej stabilne?

3
Hyde Park Domidrewno / Odp: Bieżące... roboty :)
« dnia: Maj 27, 2018, 11:12:33 am »
Hejka naklejka  ;) Będę robił taką szopę 4x3m w konstrukcji słupowo-belkowej (coś jak te amerykańskie timber framed sheds). Potrzeba to zakotwić do fundamentu (stóp fundamentowych) czy wystarczy jak będzie ta szopa na nich zwyczajnie stała?

4
Drewno lite - liściaste / Odp: Co to za drewno?
« dnia: Kwiecień 06, 2018, 20:52:54 pm »
Postrugaj i powąchaj, dębina pachnie inaczej niż jesion, porównaj do kawałka co do którego masz pewność.

5
Drewno lite - egzotyczne / Odp: z Malezji - 3 gatunki
« dnia: Luty 20, 2018, 20:19:34 pm »
Hejka, mi 2 pierwsze gatunki wyglądają zdecydowanie na coś z mahoniowatych. Szczególnie ten drugi podobny do mahonia amerykańskiego (drzewo nazywa się mahoniowiec).

6
Znalezione w sieci / Odp: Elektronarzędzia Parkside
« dnia: Grudzień 31, 2017, 16:27:55 pm »
No to sie troche sprawa komplikuje, a ogólnie takie miniszlifierki nadają się do dokładnego rzeźbienia w drewnie? Czy lepiej nie wydziwiać i zostać przy dłutach? :D

7
Znalezione w sieci / Odp: Elektronarzędzia Parkside
« dnia: Grudzień 31, 2017, 12:29:58 pm »
Hejka, w Lidlu podobno jest miniszlifierka. Myślałem, co by się przydała do wycinania konturów płaskorzeźb i maltkich grawerunków, wręcz graweruneczków na drewnie. Nada się do tego?

Wysłane z mojego 4034D przy użyciu Tapatalka


8
Strugi / Odp: Grubościówka. Krzywe zbieranie poczatkujacy
« dnia: Grudzień 07, 2017, 19:14:54 pm »
Polecam

9
Dłuta / Odp: Co to za nożyk?.
« dnia: Październik 29, 2017, 07:34:39 am »
Nie jest do szczepienia, trochę nie taki kształt. Najpewniej do kopert dla gentleman'a :)

Wysłane z mojego 4034D przy użyciu Tapatalka


10
Hyde Park Domidrewno / Odp: Bieżące... roboty :)
« dnia: Październik 17, 2017, 22:37:31 pm »
Najgorszy dzień życia to dzień narodzin ;)

11
Hyde Park Domidrewno / Odp: Bieżące... roboty :)
« dnia: Październik 16, 2017, 21:16:54 pm »
A ja sobie takie wieczorkiem dłubnąłem. Jestem ciekaw kto wie z czego pochodzi ten wzór :D

12
Drewno lite - iglaste / Odp: Sosna vs swierk
« dnia: Wrzesień 25, 2017, 20:09:21 pm »
Z tego co wiem w Skandynawii buduje się takie domki ze świerku, ale to raczej nie dla tego że jest lepszy od innych gatunków, lecz dla tego że jest łatwiej dostępny (a przynajmniej był kiedyś, kiedy jeszcze sosna nie królowała nad Europą). Na terenie Polski w dawnych czasach, ludzie (już nie pierwotni) budowali swoje domy z lipy, mimo że to nie jest zbyt dobre drewno do tego celu, ale kiedyś było po prostu najłatwiej dostępne. Myślę jednak, że i tak drewno będzie odpowiednio zabezpieczane, więc nie robi to aż tak wielkiej różnicy między świerkiem a sosną. ( za to jest duża różnica między skandynawskim świerkiem, a tym polskim).

13
Drewno lite - iglaste / Odp: Samodzielne suszenie drewna.
« dnia: Wrzesień 11, 2017, 21:32:44 pm »
Okorować koniecznie. Kupujesz świeże drewno czy wysuszone? Jeśli świeże i to jeszcze w niemałych gabarytach to istnieje duże prawdopodobieństwo że porobią się śmigła. Jak wiem, to więźby robi się albo z surowego drewna zaraz po przetarciu(bo jest jeszcze proste) albo z suchego ale już wyrównanego i przestruganego, co zwiększa koszty i czas budowy. Co do składowania, to w miejscu przewiewnym, zadaszonym i w miare suchym, wtedy powinno móc sobie leżeć setki lat. Polecam jeszcze dział ,,Przedstaw się" :)

14
Inne / Odp: strugnica z sosny
« dnia: Wrzesień 11, 2017, 21:23:40 pm »
Ja kiedyś zbudowałem sobie strugnicę z sosenki :) Wygląda to tak: 4 nogi 10x10 , gęsta kratownica z 14x3 (tzw. podłogówka) i na to blat z jednej warstwy tych samych 14x3. na wierzch jeszcze przykleiłem ten miękki hdf( to jak plecki mebli z ike... tylko nie te stare twarde, a te nowe miękkie). Mam ją już chyba 2 (3?) lata. Wszystko skręcałem na wkręty bo nie miałem wtedy czasu ani doświadczenia na robienie wczepów i jak na razie wszystko trzyma, nic się nie poluzowało. Blat za to mocno ucierpiał z racji tego że dużo robię siekierą w warsztacie. Dociosałem :) się do blatu z desek 14x3. Z tego miękkiego hdf'a wyszła finalnie rozpałka, nie polecam. Gdy będę robił renowację( a to za niedługo) to pewnie dam 2x płyta wiórowa 18', albo deski bite w dwa kierunki. Mam też taką dolną półeczkę, która bardzo się przydaje bo kłade tam ciężkie żelastwo i strugnica wtedy nie lata jak strugam coś większego. Wyrobiłem się w 200zł (razem z 2 imadłami, także robionymi samemu). Dodatkowo zrobiłem sobie z odpadu jakiejś płyty taki dodatkowy blat który kładę na tym co jest, gdy potrzebuję mieć na prawdę równą powierzchnię

15
Drewno lite - liściaste / Odp: Czeremcha - czy to się do czegoś przyda?
« dnia: Sierpień 20, 2017, 12:07:25 pm »
A ja z mojego doświadczenia z czeremchą powiem coś innego. Drewno to jest twarde i przyjemne w obrabianiu. Robiłem z niego artystyczne trzonki do siekier i nie dość że piękne to jeszcze turbo wytrzymałe. Trudno łupliwe. Według mnie najlepiej je wykończyć olejem, daje cudowny efekt. Ja bym Ci radził zamalować końcówki i zostawić gdzieś pod dachem na 2 latka, niech sobie przeschnie. Potem na tarcicę, lub na trzonki do narzędzi. Z kawałka z korzeniem wyciąć bloczki lub małe deseczki do oprawy noży, bo tam znajdziesz najcenniejsze (najpiękniejsze) drewno. Jak dobrze wysuszone to pewnie bez problemu byś sprzedał na pewnym forum na ,,K".  :D ;)

Strony: [1] 2 3 ... 46