Październik 23, 2018, 03:17:51 am

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - skoop

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Środki sztuczne - oleje / Odp: olej bezbarwny - co polecacie
« dnia: Wrzesień 30, 2018, 17:32:32 pm »
Ja też mam nikłą wiedzę, wielokrotnie czytałem wiele mądrych rzeczy na forum, ale jeśli chodzi o środki ochrony drewna to najlepiej mam z Vidaronem. Próbowałem z kilkoma innymi. Ja też jestem amatorem i nie potrzebuję bardzo silnych środków i Vidaron mi najbardziej pasuje.

2
Środki sztuczne - lakiery / Odp: ławka dębowa na zewnątrz
« dnia: Wrzesień 26, 2018, 21:23:45 pm »
To dziwne, bo ja jachtowego nigdy w ręku nie miałem, często korzystam z Vidaronu i okazało się, że mogę spokojnie nowe malowanie robić co 5 lat. Warstwa na pewno się zużywa w ciągu tego czasu, ale nic się do tej pory z drewnem złego nie stało.

3
Ja korzystałem z lakierbejcy, ale marki Vidaron. Również mogę polecić jako dobry produkt do tego typu zastosowań.

4
Środki sztuczne - woski / Odp: Czym się różni wosk od lakieru
« dnia: Sierpień 22, 2018, 17:59:17 pm »
Ja zastanawiam się nad woskowaniem mebli kuchennych. Nie za bardzo chciałbym sobie pozwalać na malowanie i narażanie się na opary w czasie schnięcia. Dzięki za odpowiedzi, mnie też rzeście pomogli, chociaż niemerytoryczne posty również sobie pozwoliłem przeczytać.

5
Środki sztuczne - lakiery / Odp: Lakier do blatu świerkowego.
« dnia: Sierpień 17, 2018, 17:24:12 pm »
Wszystko powinno być w porządku w przypadku użycia tego impregnatu.

6
Środki sztuczne - bejce / Odp: Jaka bejca do Buka ?
« dnia: Lipiec 30, 2018, 22:03:20 pm »
Vidaron może być też.

7
Środki sztuczne - oleje / Odp: Jak nadać połysk drewnu?
« dnia: Lipiec 22, 2018, 19:06:28 pm »
Drewno meblowe warto malować lakierobejcą (ja używam Vidaronu). Połysk dość łatwo uzyskać, jeśli malujemy zgodnie z kartą produktu. Przydadzą się też dobre narzędzia i wiara w sukces. :)

8
Środki sztuczne - oleje / Odp: Impregnacja GORACYM olejem
« dnia: Czerwiec 30, 2018, 18:31:03 pm »
gdzie polecacie kupić olej lniany w opakowaniach większych niż w spożywczaku do celów o jakich piszecie? ewentualnie dodatki jak terpentyna czy jakieś barwniki.. jakieś altaxy czy vidarony dają radę?

Ja używam Vidaronu i jeszcze się nie zawiodłem. Akurat opisywanej w ten sposób tutaj impregnacji nie wykonywałem, ale myślę, że da radę. Ja bym zaryzykował, chociaż najlepiej jakby ktoś kto już coś podobnego robił się tutaj wypowiedział. :)

9
Ja też używam praktycznie jednej marki (Vidaron) do różnych prac związanych z drewnem, ale faktycznie z mieszkaniem różnych środków jest problem, bo nie zawsze można. Zawsze możesz popytać o doświadczenia na forum, czy coś może się udać czy nie. Infolinia też wydaje się być dobrym pomysłem.

10
A powiedzcie mi, czy posiadając zwykły impregnat Vidaron mogę go zastosować na łyse drewno? Nie ma potrzeby stosowania właśnie czy to podkładów czy to gruntów? Dodam, że drewno, które chce malować nie jest płotem i zależy mi na naprawdę mocnym zabezpieczeniu na lata.

11
Środki sztuczne - lakiery / Odp: Matowienie lakieru
« dnia: Maj 29, 2018, 11:32:24 am »
Ale ja piszę o lakierze. Chodzi mi dokładnie o ten: https://www.vidaron.pl/sklep/lakier-zewnetrzny-3-l-bezbarwny-satynowy-polysk.html

12
Środki sztuczne - lakiery / Odp: Matowienie lakieru
« dnia: Maj 28, 2018, 17:40:35 pm »
Vidaron satynowy ma w karcie produktu zalecenie by go przed użyciem dokładnie wymieszać. Więc to zawiesina to prawdopodobnie robi się od dłuższego, nieruchomego stania produktu. Nie sądzę by to było coś złego, zwłaszcza, jeśli zdarzyło Ci się to mieć kilka razy. :)

13
Drewno lite - liściaste / Odp: Jakie drwno na stół ogrodowy
« dnia: Kwiecień 27, 2018, 22:03:08 pm »
Ja swój impregnowałem Vidaronem, wprawdzie takim zwykłym, ale jakbym miał konstrukcyjny to też nie zwracałbym uwagi na to czy to pasuje czy nie. :D Najważniejsze by dobrze wniknął w strukturę drewna no i nie wdychać tych oparów za bardzo. :)

14
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Deska na ścianie
« dnia: Kwiecień 25, 2018, 22:19:25 pm »
Dokładnie, uchylcie rąbka tajemnicy. :) Mnie zostało trochę Acryl Putzu, bo w ogóle mam ściany krzywe mocno od początku. Nie walczyłem z tym, ale też chcę podobną dekorację przykleić do jednej ze ścian i wkrótce zabieram się za wyrównywanie. No i co dalej? A może lepiej jakoś na gołą ścianę przyklejać?

15
Opary każdego impregnatu są szkodliwe, więc faktycznie trochę powietrzyć musisz. Ze wszystkich środków konserwacyjnych z jakich korzystałem najmniej intensywnie pachniał Vidaron akrylowy.

Strony: [1] 2 3 ... 5